Zakończenie Roku Wiary

 

Mając takiego Papieża można być spokojnym, że czas łaski będzie trwał... Jest on szczególnym kanałem, którym spływa do nas z góry to, co najlepsze. Czy odbieracie to szczególne pocieszenie, dobroć i miłosierdzie Boga, kiedy papież Franciszek przekazuje nam, na różne sposoby,, że Bóg przygarnia każdego? Każdego, kto pozwoli się przygarnąć.

 

 

Słowa tegorocznej Encykliki Lumen fidei (światło wiary) też o tym mówią:

"Została nam ofiarowana wielka Miłość,
zostało do nas skierowane dobre Słowo.
Kiedy przyjmujemy to Słowo,
którym jest Jezus Chrystus, wcielone Słowo,
Duch Święty przemienia nas, oświeca drogę przyszłości
i sprawia, że rosną w nas skrzydła nadziei,
byśmy przemierzali tę drogę z radością".

No i jak tu nie trzymać się wiary, skoro daje nam taką NADZIEJĘ??Kontemplacja oznacza patrzenie, wpatrywanie się, widzenie... Często wpatrywanie się w ciemność (to jest wiara), w to, co niewidzialne, by ZOBACZYĆ. Zobaczyć Boga oczywiście, bo to o Niego zawsze chodzi. Zobaczyć Jego działanie, Jego miłość. Pomimo zła i cierpienia, które chciałoby nas przekonać, że miłości Boga nie ma.

 

Zamykając Rok Wiary zastanawiamy się, jakie wydarzenia w minionych miesiącach umacniały naszą wiarę, były próbą wiary, wydobywały ją z nas... Takie wydarzenia były na pewno szczególną łaską daną z okazji Roku Wiary.

 

Może sobie o tym nawzajem opowiemy, spotykając się w niedzielę na dzieleniu się Słowem albo rozmawiając przy stole w najbilższą wielką rekreację. Kiedy się wie, że siostra obok ma podobne doświadczenie, robi się człowiekowi od razu raźniej. A kiedy widzimy obecnego wśród nas Zmartwychwstałego, wstępuje w nas nowe życie. Prosimy Was o modlitwę, żeby nasza wiara, ufność wzrastała. I życzymy Wam łaski kontemplacji, tak byście widzeli to, co niewidzialne :)


"W wierze Chrystus nie jest tylko Tym, w którego wierzymy,
najwyższym objawieniem miłości Bożej,
ale także Tym, z którym się jednoczymy, aby móc wierzyć.
Wiara nie tylko patrzy na Jezusa,
ale patrzy z punktu widzenia Jezusa, Jego oczami:
jest uczestnictwem w Jego sposobie patrzenia".


powrót

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...