Wakacje

To jest plusem wakacji, że ludzie mają urlopy, a to stwarza większe prawdopodobienstwo odwiedzin w klasztorze :) I choć preferujemy raczej trwanie w ciszy klasztornych cel, czasem z radością przenosimy się wspólnotowo do rozmównicy na spotkanie.

 

Tym razem odwiedził nas prof. Mirosław Piotrowski, poseł do Parlementu Europejskiego. Rozmowa od razu poszerzyła nasze horyzonty modlitewne. P. Mirosław jest politykiem wierzącym naprawdę, co sprawia, że jest człowiekiem bezcennym na polu walki - oczywiście walki duchowej. Jednoznacznie występuje w obronie życia, człowieka, w obronie Polski. Aż żal, że głosować można na niego jedynie na lubelszczyźnie, nazywanej "bastionem Piotrowskiego"! Nie bez znaczenia jest, że ma tam ogromne poparcie i cieszy się dużym zaufaniem ludzi...

 

Omadlamy go już od jakiegoś czasu, nie mogąc się nadziwić, że zdarzają się politycy takiego typu... A ponieważ walka dobra ze złem przybiera wciąż na sile, polecamy go i Waszej pamięci! Nie rezygnujmy z nadziei, że na świecie i w naszym kraju może dziać się lepiej. Musimy tylko uwierzyć - jak mówił p. Mirosław w rozmównicy - że wiele, bardzo wiele, zależy od nas, zwykłych ludzi!

 

Poza spotkaniami, lato w klasztorze spędzamy częściowo na wewnętrznym dziedzińcu, gdzie trwają akcje przerabiania owoców. Przywilejem takich prac jest to, że nie ma w tym czasie milczenia. No i jak tu nie odpocząć? Na świeżym powietrzu, w gronie sióstr, ze słodką truskawką w buzi i zieloną trawą pod stopami... :) A ponieważ temperatury przekraczają 30, na modlitwę osobistą można wyjść do ogrodu. To już prawdziwy luksus!

 

Tak więc razem z Wami cieszymy się latem i szczególnym wytchnieniem. Nie ustając przy tym w modlitwie. 16.07. kolejne osoby oddały się w opiekę Matce Bożej z Góry Karmel przez przyjęcie szkaplerza. Tylko w naszym klasztorze ponad 20 osób! Wymiana duchowego dobra trwa ;)

 

 


powrót

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...