Święta Matka

 

To fragment jej tekstu, będący pociechą dla wszystkich ciężko pracujących... również dla często zapracowanych karmelitanek ;) Modlitwa daje nam siłę do podejmowania trudów życia. A trwanie w niej wcale nie wymaga zaprzestania działania... Z dobrej modlitwy rodzą się dobre dzieła!

 

"Nieustannie przekonujemy się o tym, że ci, którzy żyli w większej bliskości z Chrystusem, naszym Panem, byli tymi, którzy doświadczali większych trudów.

Przyjrzyjmy się temu, co przeszła Jego chwalebna Matka i chwalebni apostołowie.

Jak sądzicie, dzięki czemu św. Paweł był w stanie ścierpieć tak przeogromne trudy? Na jego przykładzie możemy zobaczyć, jakie skutki sprawia kontemplacja. Czy może św. Paweł zaszył się gdzieś, aby w ukryciu cieszyć się doświadczeniem tych przejawów miłości i nie zajmować sie niczym innym? Otóż nie! Z tego co wiemy, nie miał ani jednego dnia odpoczynku, a także zdaje się, że nie miał go nawet w nocy, gdyż pracował, aby mieć co jeść.

 

Bardzo lubię rozmyślać o św. Piotrze, jak w czasie, gdy uciekał przed więzieniem, ukazał mu się nasz Pan i powiedział mu, że idzie do Rzymu, aby tam raz jeszcze został ukrzyżowany. Za każdym razem, gdy obchodzimy to święto, jest dla mnie szczególną pociechą. I jakim stał się Piotr po tym darze Pana? Natychmiast był gotowy pójść na śmierć...

 

Jego Majestat nie może uczynić nam większego daru niż obdarowanie nas życiem, które będzie naśladowaniem tego życia, jakim żył Jego Syn, tak bardzo przez niego umiłowany."

 

(św. Teresa od Jezusa "Zamek wewnętrzny")

 

 


powrót

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...