Rok jubileuszowy

 

NADA TE TURBE...


NIECH NIC CIĘ NIE TRWOŻY,

NIE LĘKAJ SIĘ.

WSZYSTKO MIJA,

TRWA SAM BÓG.


CIERPLIWOŚĆ PRZETRWA WSZYSTKO.

KTO POSIADŁ BOGA, MA ŹRÓDŁO SZCZĘŚCIA.

SAM BÓG WYSTARCZA


...SOLO DIOS BASTA!


 

Te słowa św. Teresa od Jezusa, nasza Matka, nosiła zapisane na kartce w swoim brewiarzu. Stało za nimi całe jej życie. Była przecież niezwykłym świadkiem tego, że Bóg jest dla człowieka spełnieniem wszystkich pragnień, że w Nim znajdujemy WSZYSTKO. Św. Teresa była kobietą szczęśliwą, choć towarzyszyło jej cierpienie, przeciwności, choroba... Do dziś pociąga wielu - swoją duchowością i człowieczeństwem.

 

Jej duchowe córki, karmelitanki bose, idą tą samą drogą odkrywania w głębi swojego serca Boga, który obdarza szczęściem. Wspólne nagranie tej pieśni to niezwykły znak naszej jedności. Mimo różnych twarzy, różnych kultur, języków, odmiennego stroju, trwamy w tym samym duchu! Choć na nagraniu brakuje Polski (niestety, informacja o muzycznej inicjatywie dotarła do nas za późno..) łączymy się z naszymi siostrami!!

 

Do wielkiej rodziny Karmelu należą również bracia, osoby świeckie (III Zakon), osoby noszące szkaplerz. Także nasi bliscy, przyjaciele i dobroczyńcy. ZAPRASZAMY WAS WSZYSTKICH DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA JUBILEUSZU ŚW. TERESY! Zaczynamy 15 października! :)

 

 


powrót

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...