Galeria zdjęć

Zapraszamy do naszej fotograficznej kroniki!


Obłóczyny s. Natalii

8 września, w Święto Narodzenia Matki Bożej, nasz Karmel wzbogacił się o nową siostrę. Po roku postulatu - życia z nami i rozeznawania - Natalia zapragnęła iść dalej. Wraz z rozpoczęciem Nowicjatu, otrzymuje habit i nowe imię: s. Natalia Carmen od Matki Miłosierdzia i staje się karmelitanką bosą! Wszystkich oglądających te zdjęcia, zachęcam do modlitwy za naszą młodą siostrę.

Obłóczyny s. Judyty

Dzielimy się radością z kolejnych obłóczyn w naszym klasztorze. Judyta otrzymała imię s. Judyta Maria od Serca Jezusa i rozpoczęła swój nowicjat, czyli zaręczyny z Panem Jezusem w oczekiwaniu na pierwsze śluby.

Zobacz jak nasza Kaplica stała się Betanią

gdzie s. Franciszka raz jeszcze rozlała woń swojego życia dla Jezusa

prace ponawałnicowe

... po czasie wyrywania nastał czas sadzenia :)

Prace porządkowe

... "idą na całego" - zobacz sam :)

Nawałnica przeszła przez nasz dom i ogród

Choć doświadczyłyśmy "gwałtownej wichury rozwalającej góry i druzgoczącej skały" (1 Krl 19,11)- jak przystało na córki Proroka Eliasza - ufamy, że po niej przyjdzie Pan w "szmerze łagodnego powiewu", a to wszystko, przez co przechodzimy będzie modlitwą miłą Bogu.

Porządkowanie

Dzięki dobroci i ofiarności tak wielu osób, które nam pomagają oraz dzięki modlitwie nie jednego i nie jednej z Was praca, choć ciężka, posuwa się do przodu...

Oblubienica Baranka Bożego

Dnia 24 czerwca w Dzień Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, nasza s.Lucyna złożyła swoją Profesję Uroczystą, a było tak...

Poślubiona na wieki

Radość Ducha Świętego na obliczu Oblubienicy Baranka

Migawki ze spotkania z o. Generałem

Sierpień w pełni, więc można z łezką w oku powspominać czerwcowe wydarzenia. Spotkanie sióstr (delegatek) prowincji warszawskiej w naszym klasztorze nie pozostało bez echa. Mogłyśmy, oprócz posłuchania cennych konferencji i umocnienia w wierze i charyzmacie dzięki spotkaniu z o. Generałem, porozmawiać w kuluarach o naszych doświadczeniach na różnych frontach. To oczywiście owocuje pomysłami, pomysłami, pomysłami... zacieśnieniem więzi i współpracą, wspólnym szukaniem jak pełniej żyć naszym charyzmatem.

Miejsce spotkania

Nie potrzeba komentarza... tak wygląda nasz chór od wewnątrz, oratorium...

Klasztor

Jadąc z centrum w kierunku Wrześni po prawej stronie możesz zobaczyć fronton naszego klasztoru. A raczej nie zobaczysz... bo zasłaniają nas drzewa. Jedynie mur z kamieni jest widoczny dla ludzkich oczu...

W ogrodzie

Przejdź się po  karmelitańskim ogrodzie. Dla nas to prawdziwa oaza i miejsce modlitwy w ograniczonej przestrzeni życia.

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...