Aktualności

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

12.12.2010 - siódmy dzień nowenny

 

Odpocznij w Bożej miłości.

 

Duszę, która zdecydowała się służyć Bogu całkowicie, karmi On i umacnia w duchu, oraz obdarza pieszczotami na sposób czułej matki. Matka bowiem, tuląc do piersi maleńkie dziecię, ogrzewa je swym ciepłem, karmi mlekiem - lekkim i słodkim pokarmem.

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

11.12.2010 - siódmy dzień nowenny

 

Pozwól działać Bogu.

 

Niech się zastanowią ci, których pożera gorączka działalności i którzy myślą świat wypełnić swym przepowiadaniem i dziełami zewnętrznymi, że o wiele więcej pożytku przynieśliby Kościołowi i o wiele milsi byliby Bogu, nie mówiąc już o dobrym przykładzie, jaki by dali, gdyby połowę tego czasu poświęcili na modlitwę i przestawanie z Bogiem.

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

10.12.2010 - szósty dzień nowenny

 

Kochaj... "Słuchaj Izraelu, Pan, Bóg nasz jest jedyny. Będziesz miłował..."

 

"Kochaj bardzo tych, co są przeciw tobie i nie kochają cię. Tym sposobem rozbudzasz miłość w sercu, w którym jej nie było. Tak postępuje Bóg z nami: kocha nas, abyśmy Jego kochali tą samą miłością, którą nam okazuje."

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

09.12.2010 - piąty dzień nowenny

 

Nie martw się. Bóg cię nie opuści. On może ze zła wyprowadzić dobro. Przemienić cierpienie w radość. W tym życiu i w wieczności.

 

"Gdy jesteś obciążony, jesteś z Bogiem, twoją mocą, który jest zawsze z utrapionymi. Gdy jesteś wolny od trudu, jesteś tylko z samym sobą, czyli z całkowitą słabością. Cnota bowiem i męstwo duszy wzrasta i umacnia się w trudach cierpiliwie znoszonych."

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

07.12.2010 - III dzień nowenny

 

Zaryzykować życie dla Boga. Gramy va banque.

 

"[Dusza] jest w położeniu podróżnego, dążącego w nie znane [z doświadczenia] strony nowymi i nie znanymi z doświadczenia drogami, którymi nigdy nie szedł. Nie ma on przewodnika i sam nie zna drogi, pozostaje więc w wątpliwościach, zdany na wskazówki innych; jasne jest jednak, że nie mógłby przyjść w nie znane okolice ani zdobyć nowych wiadomości, gdyby nie opuścił znanych już dróg i nie wszedł na nowe."

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

06.12.2010 - II dzień nowenny

 

Nie zapominać o swojej godności.

Nie tak łatwo jest uwierzyć, że Bóg mnie kocha, zwłaszcza gdy cierpię i upadam. Po co żyję? Do czego jestem potrzebna Bogu na tym świecie?

A jeżeli naprawdę posiadam wartość w Jego oczach?

 

"Jest wielką pociechą dla duszy (czyli dla człowieka) wiedzieć, że nigdy nie jest bez Boga, choćby była w grzechu śmiertelnym, a tym bardziej, kiedy jest w łasce."

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

05.12.2010 - I dzień nowenny

 

Nowenna do św. Jana od Krzyża, który wskazuje prostą drogę do nieba (TGV to szybki pociąg, 340km/h), nakreśloną przez Pana Jezusa w Ewangelii: "Jeżeli chcesz być doskonały, idź sprzedaj wszystko co masz i rozdaj ubogim, a potem przyjdź i chodź za Mną".

więcej

Stalka Rodzinna

26.11.2010

 

Jeszcze czekamy na tabliczki, które pokażemy wkrótce na zdjęciach. Oto lista wszystkich, którzy nam pomogli. Z całego serca dziękujemy!

 

Cieszymy się z nowych stalek w oratorium. Teraz mozemy siedzieć przodem do oltarza, co jest dużą ulgą, bo wcześniej siedziałyśmy w skręcie. Poza tym łatwiej się zmieścić - stare ławki były mniej mobilne.

 

więcej

Jubileusz Teresy - jak się modlić (2)

26.11.2010

 

Nie żądam od was wielkich o Nim rozmyślań ani natężonej pracy rozumu, ani zdobywania się na piękne, wysokie myśli i uczucia - żądam tylko, byście na Niego patrzyły. A któż wam może tego zabronić?

 

 

więcej

Różaniec Assistance

Klikając tutaj możesz zobaczyć listę darczyńców z Różaniec Assistance. Spójrz, jak szybko ich grono się powiększa!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby wspierają naszą akcję.

 

 

 

 

 

 

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...