Aktualności

Święto Podwyższenia Krzyża

13.09.2012

 

Święto Podwyższenia Krzyża - 14 września, jest dla nas, i myślę, również dla wielu zakonów, początkiem nowego czasu, który rozciąga się aż do Wielkiej Nocy. Zgodnie z Regułą zaczynamy post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie, który potrwa, z wyjątkiem uroczystości i dni świątecznych, do Paschy. Jest to przede wszystkim czas powrotu do wartości, nawrócenia. Wszystkie siostry odnawiają swoją profesję przed całą wspólnotą i wspólnie podejmujemy wezwanie do większej gorliwości i przemiany serca. Takie dłuższe przygotowanie do Dnia Zmartwychwstania... :)

 

 

450 lat - trochę techniki

02.09.2012

 

Po kilku nieudanych próbach umieszczenia plików i prezentacji na stronie ("trochę techniki i się gubię" :)), doszłam do wnisku, że nie będę gonić za światem... Trudno! Ograniczę się jedynie do podania linku na jubileuszową stronę. Lepiej mniszce gonić za Jezusem, który niezmiennie wyprzedza nas do Jeruzalem, gdzie umiera egoista, aby mógł żyć nowy człowiek, zdolny przebaczać i kochać każdego bezwarukowo. Tam trzeba nam się śpieszyć, zwłaszcza w jubileuszowym roku :)...

 

strona jubileuszowa

więcej

Dziś 450 lat od powstania pierwszego klasztoru w Avila (Hiszpania)!

 

24.08.1562-2012

 

Z listu naszego Ojca Generała:

 

"Obchodzimy w tym roku szczególnie znaczącą rocznicę: 24 sierpnia upłynie 450 lat od fundacji klasztoru Św. Józefa w Awili, a więc od reformy dokonanej przez Teresę. Sam Ojciec Święty zechciał wyrazić swoją radość i radość całego Kościoła z tej rocznicy, przesyłając, w dzień święta Dziewicy Karmelu, orędzie bogate w duchowość i doktrynę terezjańską.

 

Na myśl, że nasza rodzina zakonna kończy 450 lat pierwszym uczuciem, jakie napełnia nasze serca jest wdzięczność Panu za wierność Jego miłości połączona z podziwem dla wielkich rzeczy, jakie uczynił w nas. Naprawdę jeśli Teresa oddała się Jezusowi, tym bardziej Jezus oddał się Teresie i nie przestaje oddawać się całej jej rodzinie. Zachęcajmy się wzajemnie do tego, by nie zapominać ("Pamiętaj, Izraelu!") o tym jak wielką łaskę On nam uczynił poprzez powołanie nas do uczestniczenia w tej historii, by być zdolnymi do świadczenia o niej w teraźniejszości i przekazania ją w przyszłość, na drodze nieprzerwanej fundacji, której - jak nauczyła nas Teresa - nigdy nie można uważać za skończoną. Nikt z nas nie mógłby być w tym miejscu, ani przyjąć tej odpowiedzialności, gdyby nie zostało to dane przez Boga, i gdyby w tym nie objawiła się Jego miłosierna miłość i Jego darmowa inicjatywa."

 

Uświadomiłyśmy sobie w naszej wspólnocie, że większość z nas nie ma większej szansy dożyć 500-lecia założenia klasztoru św. Józefa w Avili, pierwszego św. Teresy.  Tym bardziej dziękujemy Bogu teraz, dzisiaj, że zechciał nas powołać do naszego Zakonu i dać nam św. Teresę jako duchową matkę, i inne święte siostry, które są dla nas fundamentem.

 

W najbliższych dniach będę publikować trochę materiałów, dla wszystkich, którzy chcą poznać tą niezwykłą historię, oraz skromną publikację ze zdjęciami przygotowaną przez nasze nowicjuszki, a dziś zapewniam o naszej modlitwie w Waszych intencjach i włączam Was w nasze uwielbianie Boga w ten uroczysty dzień!

 

do poczytania :) o fundacji Księga Życia św. Teresy rozdz. 32-36

 

Migawki z czerwcowego spotkania z o. Generałem

08.08.2012

 

Sierpień w pełni, więc można z łezką w oku powspominać czerwcowe wydarzenia. Spotkanie sióstr (delegatek) prowincji warszawskiej w naszym klasztorze nie pozostało bez echa. Mogłyśmy, oprócz posłuchania cennych konferencji i umocnienia w wierze i charyzmacie dzięki spotkaniu z o. Generałem, porozmawiać w kuluarach o naszych doświadczeniach na różnych frontach. To oczywiście owocuje pomysłami, pomysłami, pomysłami... zacieśnieniem więzi i współpracą, wspólnym szukaniem, jak pełniej żyć naszym charyzmatem.

 

galeria

 

 

Pozostałe stalki

Cieszymy się niezmiernie z nowych stalek, które dzięki życzliwości wielu osób (już minęło 2 lata odkąd otrzymałyśmy na nie pieniądze) wreszcie trafiły do naszego zakonnego chóru. W galerii zdjęcia z "wnosin" i naszego miejsca modlitwy, gdzie spędzamy większość dnia. Pamiętamy o Was w modlitwie, nosimy Was wyrytych nie tylko w naszych sercach, ale także na tabliczkach przy naszych stalkach.

 

 

 

 

Niespodzianka z Łomży

30.07.2012

 

Bardzo miłą niespodziankę sprawili nam Pani dyrektor Małgorzata Kadłubowska i Pan Dariusz Mieczkowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. gen. Władysława Andersa w Łomży wraz z rodzinami, którzy "przyjechali zobaczyć siostry, które haftowały im sztandar z gen. Andersem", pokonując długą drogę z Łomży do Gniezna. Ucieszyło nas bardzo to niecodzienne spotkanie oraz pamiątki, które będą nam przypominać o gen. Andersie i szkole ceniącej Wielkich Ludzi naszego Narodu.

 

Wiele mówi wspomnienie najmłodszego żołnierza Armii gen. Andersa (Krzysztofa Flizaka):

"Generałowi Andersowi zawdzięczam moje życie. On uratował mnie z katorgii syberyjskiej, wywiózł mnie z "Nieludzkiej Ziemi", zadbał o moje bardzo na włosku wiszące zdrowie, dał mi wszystko to, co miał, swoją rodzinę: Polską Armię, która mnie wyleczyła i wychowała w przebogatej kulturze naszego Narodu. Ona nauczyła mnie żebym nigdy nie zapomniał, że jestem synem Wielkiego Narodu"

 

zobacz zdjęcia

 

Madonna i Egzorcysta Watykański!

 

Pilna wiadomość od reżysera - polecamy!

 

Trwa właśnie akcja modlitwena w związku z planowanym okultystycznym wydarzeniem - koncertem "Madonny". W tym samym czasie trwa właśnie premiera mojego filmowego wywiadu z Egzorcystą Watykańskim, o. Gabreile Amorthem!

Do wtorku, 31 lipca 2012 trwa sprzedaż tygodnika Gazeta Polska do którego dołączony jest ten dokument.


"Egzorcysta" z Gazetą Polską 25 lipca 2012!

zobacz zwiastun


 

16 lipca Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel - Szkaplerznej

11.07.2012

 

Jubileusz 400 - lecia przybycia karmelitanek bosych do Polski jest rokiem łaski
i szczególnej obecności Maryi, naszej Matki, Siostry i Królowej z Góry Karmel.

 

Msze św. odpustowe zostaną odprawione w niedzielę 15 lipca o godz. 7.30
i o  godz. 17
oraz w poniedziałek 16 lipca o godz. 7.30.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, zaczerpnięcia nadziei
i umocnienia wiary przy tym Zdroju Łask.

Zapraszamy także do oddania się w opiekę Maryi poprzez przyjęcie znaku szkaplerza.

 

Szkaplerz

10.07.2012

 

Maryja, przez ofiarowanie Szkaplerza, zaopatrzyła nas w szczególną pomoc potrzebną w codziennej drodze ku życiu wiecznemu. Szkaplerz karmelitański jest znakiem opieki i wstawiennictwa Maryi, naszej Królowej, Pani, Siostry i Matki.

Każdy, kto przywdziewa Szkaplerz święty, zostaje wszczepiony w pobożność maryjną Karmelu. Ma udział we wszystkich duchowych owocach modlitwy i życia Rodziny Karmelitańskiej, może również uważać całe dziedzictwo Karmelu za swoje. Każdy, kto został "ozdobiony" szatą Maryi, jest zaproszony do codziennego współtworzenia duchowości karmelitańskiej. Ideał Karmelu stanowią wierna modlitwa, kontemplacja Boga, wolność oraz wynikająca z niej służba braciom - na wzór Maryi.

 

Kościół związał ze szkaplerzem następujące obietnice:

- kto umrze odziany szkaplerzem świętym nie zazna ognia piekielnego
- noszący szkaplerz jako czciciel Matki Bożej zapewnia sobie Jej opiekę co do duszy i ciała w tym życiu i szczególną pomoc w godzinie śmierci
- każdy, kto pobożnie nosi szkaplerz i zachowuje czystość według stanu, zostanie wybawiony z czyśćca w sobotę po swej śmierci
- ci, którzy przyjęli szkaplerz, są złączeni z zakonem karmelitańskim i mają udział w jego duchowych dobrach za życia i po śmierci, a więc: we Mszach Świętych, Komuniach Świętych, umartwieniach, odpustach, modlitwach, postach, itp.

więcej

Z ziemi włoskiej do Polski

15.06.2012

 

Jubileusz św. Teresy od Jezusa ( www.teresa2015.com) zmobilizował nas m. in. do pogłębienia znajomości języków obcych. Na oficjalnej międzynarodowej stronie Jubileuszu www.pervoisononata.com ukazują się ciekawe artykuły o św. Teresie, Jej czasach i dziełach, w większości dostępne tylko w językach obcych, a więc niedostępne dla wielu sióstr. Siostrzana miłość nie zna granic i nic jej nie straszne, więc ochotniczki szybko wzięły się do dzieła. S. Aleksandra Podleżańska z zaprzyjaźnionej wspólnoty pallotyńskiej uczy nas języka włoskiego, angielskiego zaś anonimowy dobrodziej zakochany w tym języku.  No i są już rezultaty. A swoją drogą miło jest wrócić do szkoły...

zobacz galerię


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...