Aktualności

Triduum Paschalne

24.03.2013

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy w czasie Świętego Triduum Paschalnego. (Horarium na następnej stronie) Jest to czas łaski, czas w którym Pan Jezus może w szczególny sposób dotknąć naszego serca i wyprowadzić nas ku prawdziwej wolności, miłości zdolnej kochać w wymiarze krzyża. Papież Franciszek mówił dziś o tajemnicy krzyża:

 

Drodzy przyjaciele, my wszyscy możemy zwyciężyć zło istniejące w nas i w świecie: z Chrystusem, z Dobrem! Czy czujemy się słabi, nie nadający się, niezdolni? Ale Bóg nie szuka mocnych środków: On krzyżem zwyciężył zło! Nie powinniśmy uwierzyć Złemu, który mówi nam: nic nie możesz uczynić przeciw przemocy, korupcji, niesprawiedliwości, przeciw swoim grzechom! Nigdy nie wolno się nam przyzwyczajać do zła. Z Chrystusem możemy przemienić samych siebie i świat. Musimy zanieść zwycięstwo Chrystusowego Krzyża do wszystkich i wszędzie, zanieść tę wielką miłość Boga. Wymaga to od nas wszystkich, byśmy nie lękali się wyjścia z samych siebie, byśmy poszli ku innym. W drugim czytaniu św. Paweł mówi nam, że Jezus ogołocił samego siebie, przyjąwszy nasze człowieczeństwo i wyszedł nam na spotkanie (por. Flp 2, 7). Uczmy się spoglądać w górę, ku Bogu, ale także w dół, ku innym, ku ostatnim! I nie powinniśmy się bać ofiarności. Pomyślcie o mamie czy ojcu: ile wyrzeczeń! Ale dlaczego je podejmują? Z miłości! Jak do nich podchodzą? Z radością, bo podejmują je dla osób, które kochają. Krzyż Chrystusa, przyjęty z miłością, prowadzi nie do smutku, lecz do radości!

 

Dla nas krzyż jest miejscem zbawienia, nadziei, miłości, zwycięstwa życia nad śmiercią!

 

więcej

Papież Franciszek!

15.03.2013

 

Gdy dwa dni temu oglądałyśmy biały dym z komina Kaplicy Sykstyńskiej i usłyszałyśmy "Habemus papam", pewnie jak u większości ludzi żyjących na tej szerokości geograficznej pojawiła się myśl: "Kto to jest?". Jednak już pierwsze gesty i słowa papieża Franciszka wystarczyły, abyśmy zapaliły się gorącą miłością i wybuchły wielką radością, że takiego pasterza podarował nam Pan! Wybór imienia papieża, kojarzy się jednoznacznie, jako zachęta do radykalizmu Ewangelii i ubóstwa - wyrzekania się swego egoizmu, oraz do Ewangelizacji (nasz sposób Ewangelizacji realizuje się przez modlitwę i ofiarę z siebie). Potem przyszły kolejne informacje, nowe doniesienia o "krokach" papieża oraz udział w pierszej jego Eucharystii na zakończenie konklawe i homilia przenikająca serce: "nie ma Chrystusa bez krzyża!" (dużo ciekawych informacji znaleźć można na portalu wiara.pl)

 

więcej

Święto Osób Konsekrowanych

02.02.2013

 

Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej od wielu lat jest jednocześnie Świętem Osób Konsekrowanych, czyli oddanych na wyłączność Bogu, zakochanych w Bogu. Tak jak Jezus jest ofiarowany Ojcu, przez ręce Maryi, tak samo my w Nim. Odnawiamy też dziś nasze śluby zakonne przed wspólnotą Kościoła. Prosimy Was dzisiaj szczególnie o modlitwę, aby Jezus naprawdę był naszym światłem i wyłączną miłością.

 

Tego dnia też w Polskim Kościele zbiera się ofiary na klasztory kontemplacyjne. Jeśli ktoś z Państwa chciałby pomóc klasztorowi można wpłacić ofiarę na konto klasztoru.

 

 

więcej

Miód zza krat

31.01.2012

 

Na stronie wiara.pl i w aktualnym Gościu Niedzielnym artykuł o nas.

Jest tam również kilka utworów z naszej nowej płyty.

 

Płytę można będzie kupić w przyszłym tygodniu w naszym klasztorze.

 

 

Dobrodziej naszego klasztoru

27.01.2013

 

Przyjechałyśmy do Gniezna na zaproszenie J. Em. ks. Kardynała Prymasa Józefa Glempa, który chcąc spełnić pragnienie bł. Jana Pawła II, aby w każdej diecezji był klasztor kontemplacyjny, poprosił siostry z Tryszczyna k. Bydgoszczy o fundację w Gnieźnie. Był prawdziwym ojcem tego klasztoru, nie tylko ofiarował ziemię pod klasztor, ale także gorąco wspierał jego budowę, także finansowo, wmurował kamień węgielny (15 września 1990), konsekrował ołatrz i kaplicę (2 grudnia 1995), a później wiele razy nas odwiedzał. Pamiętałyśmy w modlitwie o ks. Kardynale Prymasie, także w czasie Jego ostatniej choroby, który był krystaliczną postacią w naszym polskim Kościele i wobec którego mamy ogromny dług wdzięczności.

 

Oto fragment Jego listu do nas:

 

"...Pragnę gorąco, aby Siostry Karmelitanki były w Gnieźnie i aby wspomagały Biskupów i Kapłanów swoją modlitwą... " ( J. Em. Ks. Kardynał Prymas Józef Glemp z listu z dnia 14 marca 1988r.)

 

zdjęcia

 

 

Święto Chrztu Pańskiego

13.01.2013 Święto Chrztu Pańskiego, czyli jedna z Tajemnic Objawienia

 

Warto dziś zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o dzisiejszym święcie. Jest to jedna z tajemnic Objawienia, ale co to tak naprawdę znaczy, co Bóg nam dziś pragnie powiedzieć? Śledząc liturgię nie można mieć wątpiwości: Jezus zanurza się w Jordanie, w rzece, w której ludzie zostawiali swoje grzechy po to, aby je wziąć na siebie. Jezus dziś bierze Twój grzech na Siebie. Jeśli zostałeś ochrzczony już masz życie nieśmiertelne, bo Jezus Cię zbawił. Jezus stawia się dziś w jednym szeregu z grzesznikami, czyli z nami, więcej nawet - stawia się, za najmniejszym, najsłabszym, najbardziej upadłym, stawia się na końcu kolejki, na ostatnim miejscu, którego nikt nie pragnie. I co słyszy, co może dziś usłyszeć każdy z nas? "Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie!" Może warto o tym dziś pomyśleć...

 

 

Listy od Was

13.01.2013

 

Kochani Przyjaciele i Dobrodzieje! Otworzyłśmy korespondencję świąteczną i wspólnie czytamy życzenia od Was - serdecznie Wam dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa! Dziękujemy również za przesłane intencje, jak zwykle trafiły do specjalengo koszyka u stóp Pana Jezusa, skąd je losujemy idąc na modlitwę, aby modlić się za Was.

 


Boże Narodzenie

23.12.2012

 

Wszystkim naszym kochanym Przyjaciołom, Bliskim i Dobrodziejom życzymy, aby w Świętą Noc Bożego Narodzenia nasz Pan Jezus Chrystus prawdziwie narodził się w każdym z Was, przemieniając wszelką samotność, udrękę i cierpienie w miejsce spotkania i relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Dajmy się dotknąć Jezusowi, Bogu mocnemu, który rodzi się jako małe Dziecko, aby nas obdarować sobą, swoją darmową miłością i adorujmy Go wraz z Maryją i św. Józefem. Każdy z nas potrzebuje oprzeć swe życie na Bogu, potrzebuje nadziei i światła, jakie niesie Jego Narodzenie, dajmy się porwać radości, że naprawdę Bóg jest pośród nas! Niebo jest dzisiaj otwarte!

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! Dziękujemy wszystkim za dobroć, hojność i pomoc i pamiętamy w te świateczne dni o modlitwie w Waszych intencjach.

 

Liturgia w naszej kaplicy:

Pasterka 24:00, Boże Narodzenie i św. Szczepan - Msza Św. o godz. 10:00.

Całej liturgii przewodniczy ks. Grzegorz Pawlaczyk, serdecznie zapraszamy.

 

 

Jubileuszowy Album

07.12.12

 

Zanim przyszedł Adwent, siostry z naszej Prowincji Warszawskiej (w tym z naszego klasztoru!) zebrały się, aby nagrać płytę z pieśniami św. Teresy i nie tylko... Aranżacji dokonał i poprowadził całość Paweł Bębenek, co nas bardzo ucieszyło i co sprawiło, że płyta ma niezwykłą przestrzeń i klimat, ale żebyście mogli ją usłyszeć trzeba będzie poczekać do początku roku... ufamy, że nie za długo!

 

Pomysł zrodził się w czerwcu, w czasie spotkania z o. Generałem, kiedy to siostry pierwszy raz spotkały się, aby śpiewać razem i wtedy okazało się, że naprawdę mają jednego Ducha! Jubileusz urodzin św. Teresy - 500 lat w 2015 roku i dwa "małe" jubileusze tegoroczne 400lat Karmelu w Polsce i 450 od fundacji pierwszego klasztoru w Avila (Hiszpania) są dobrą okazją, aby wielbić Boga razem, JEDNYM GŁOSEM WOŁAJĄC!

 

zdjęcia z nagrań - Paweł Bębenek, harfa, kwartet smyczkowy, siostry i inne siostry!

 

Wizyta św. Mikołaja

06.12.12

 

Do klasztoru zapukał św. Mikołaj - nie jedyny tego dnia :) - ale temu jednemu udało się zrobić zdjęcie! To nie łatwa sprawa, bo sędziwy biskup liczy już kilka wieków... Oczywiście nie pozbawił nas radości otrzymania prezentów, za co Mu z serca dziękujemy!

 

zdjęcia z wizyty św. Mikołaja, złapanego na gorącym uczynku

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...