Aktualności

75 rocznica

wojna1.09.2014

 

Dzisiaj, w kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej, w szczególny sposób modlimy się o pokój. Tym bardziej, że świat znów - wg wyrażenia naszej świętej, Edyty Stein - stoi w ogniu. Przez modlitwę możemy być obecne we wszystkich miejscach bólu, przekazując pocieszenie...

 

Kilka dni temu dostałyśmy list od niemieckiej wspólnoty Ewangelicznych Sióstr Maryi, będący jak światło nadziei wśród napierającego zła - w sercach ludzi obecny jest również duch miłości i pojednania! Przepisujemy tu dla Was ten list, adresowany do wszystkich Polaków i razem z niemieckimi siostrami modlimy się: BOŻE, BŁOGOSŁAW POLSKĘ!

 

 

więcej

Powstanie

tlo1.08.2014

 

Chcesz dołączyć do POWSTANIA?


Duchowo możesz zrobić to zawsze!


 

 

1 SIERPNIA - 3 PAŹDZIERNIKA Z RÓŻAŃCEM W RĘKU...

 

więcej

Wakacje

mor30.07.2014

 

Wakacje w klasztorze... Czy ten czas różni się czymś od zwyczajnych dni?

 

Właściwie słoneczne pustynie i wodę żywą mamy na wyciągnięcie ręki - ZAWSZE. A dosłownie, jak wiadomo, nie przemieszczamy się, więc na wypad w góry czy gdzie indziej nie ma szans... Nie smuci nas to jednak, a czas letni i bez tego obfituje w ciekawe wydarzenia. Spotkanie z prof. Mirosławem Piotrowskim było jednym z nich...

 

 

więcej

Nowenna 9

mb615.07.2014

 

Jutro, uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel!

 

Zapraszamy serdecznie na Eucharystię o g. 7.30 i g. 17.

 

Zaraz po Mszy - możliwość przyjęcia szkaplerza świętego.

 

A ponieważ jest to nasze największe święto - pamiętajcie o nas w modlitwie. To będzie dla nas prawdziwy prezent :)

więcej

Nowenna 8

mb14.07.2014

 

"Człowiek zbudowany na obraz Boga, ma potrzebę zewnętrznych odniesień, znaków, symboli, które niosą znaczący dla niego ładunek sacrum. Zewnętrzny znak pomaga, przypomina, pogłębia kontakt, uruchamia duchowy kanał zawierzenia, modlitwy, poświęcenia. W przedziwny sposób to, co zewnętrzne służy uświęceniu człowieka przez Boga.

 

Szkaplerz wyraża wolę oddania się Maryi, powierzenia Jej swego życia, bezinteresownego poświęcenia się. Wyraża szczególną miłość do Maryi nie tylko przez przynależność do Zakonu Jej poświęconemu, ale także poprzez codzienne przeżywanie jej obecności i działania w życiu".

 

(o. Marian Zawada OCD)

Nowenna 7

mb113.07.2014

 

Zanim przejdziecie do refleksji, przypominamy:

 

16 lipca, w środę, Eucharystia

i możliwość przyjęcia szkaplerza w naszej kaplicy


o g. 7.30 i - to nowość! - o g. 17!

 

Jak to powiedział dziś pewien ksiądz u nas na Mszy: "Jeśli ktoś jeszcze nie ma szkaplerza, niech to poważnie przemyśli - nie można iść na wojnę bez kamizelki kuloodpornej..." :)


Mszę poranną będzie sprawował o. Szczepan, karmelita - to wyjątkowa okazja, by zaczerpnąć z karmelitańskiego charyzmatu!

 

Mszy o 17 będze przewodniczył o. Grzegorz, jezuita - choć żyje na co dzień duchowością ignacjańską, to jednak nie mniej ceni duchowość Karmelu... ;) Zapraszamy!

 

więcej

Nowenna 6

mb512.07.2014

 

"Macierzyństwo Maryi znajduje swą kontynuację w Kościele, dla którego jest Matką. Maryja trwale uczestniczy w relacjach Boga z człowiekiem. Jej macierzyństwo posiada podwójne znaczenie: rodzi Boga dla człowieka i rodzi człowieka dla Boga.

 

W szkaplerzu Maryja najmocniej w swej roli macierzyńskiej wypowiada się przyoblekając, okrywajac człowieka. Przyobleczenie ciałem (stworzenie) i przyobleczenie łaską (chrzest) zostaje potwierdzone w przymierzu szkaplerznym (przyobleczenie pięknem Maryi).

 

(o. Marian Zawada OCD)

 

 

Nowenna 5

mb411.07.2014

 

"Najświętsza Panna chroni mnie zawsze, gdy tylko Ją wezwę. Jeśli nachodzi mnie niepokój czy też mam jakiś kłopot, to od razu zwracam się do Niej - i zawsze, jak najczulsza z Matek, zajmuje się moimi sprawami".

 

(św. Teresa od Dzieciątka Jezus)

 

 

 

 

 

Nowenna 4

szkap10.07.2014

 

W epoce, która rodzi nowe zastępy wróżek i wiedźm,  korzystających z mocy złego ducha (albo raczej będących w jego mocy, do czasu "łaskawej"), w epoce czarów, uroków, amuletów i talizmanów, a więc - o zgrozo! - w naszej epoce, mówienie o kawałku materiału, zapewniającym nadprzyrodzoną opiekę, może zastanawiać lub budzić zamęt...

 

Wiara jednak sprawia, że szkaplerz, sam w sobie nie mający żadnej mocy, jest znakiem realnej łączności z Matką Boga. Ona sama związała ze szkaplerzem zapewnienie o swojej pomocy, pod warunkiem, że każdy, kto go przyjmuje i nosi, kieruje się w stronę Boga, wybierając to, co dobre i święte. Dlatego też w momencie przyjęcia szkaplerza kapłan zobowiązuje nas do odmówienia codziennie krótkiej modlitwy. Bo nie chodzi tu o magię, ale o zaangażowanie naszego serca we własne nawrócenie.

 

Wartość szkaplerza potwierdzali na przestrzeni wieków kolejni papieże. Tylko w wieku XX - Pius XI, Pius XII, Paweł VI i św. Jan Paweł II. Ten ostatni zachęcał:

 

"Noście szkaplerz, ja zawsze go noszę i wiele od tego nabożeństwa doznałem pożytku. Duchowość maryjna ma swój widzialny znak w szkaplerzu, który ja noszę od dawna. Pozostałem szkaplerzowi wierny i jest on moją siłą. Dzień Matki Bożej Szkaplerznej jest mi bardzo drogi".

 

 

Nowenna 3

mb29.07.2014

 

Ten, kto nosi szkaplerz karmelitański, zostaje włączony w duchową rodzinę Karmelu i ma udział we wszystkich darach udzielanych Zakonowi.

 

Uczestniczy w łasce udzielanej braciom i siostrom na modlitwie, w doświadczeniu wiary, ufności i miłości Boga. Jest odbiorcą wszystkich duchowych dobrodziejstw - Eucharystii, komunii, spowiedzi, łaski nawrócenia i przemiany serca. Zostaje wzmocniony cierpieniem i wyrzeczeniem zakonników oraz ich oddaniem się Bogu...

 

A co najważniejsze - otacza go szczególna obecność Maryi:

 

"Szkaplerz wprowadza na ziemię świętą, gdzie dochodzi do szczególnego spotkania. W szkaplerzu Maryja dopuszcza do niezwyklego rodzaju obecności, przyjacielskiego bycia z Nią. Szkaplerz jest odbiciem Maryi, wizerunkiem Jej miłości i władzy. W nim ukazuje swą dobroć, promieniuje zeń łaska.

 

Przemożna obecność Maryi wciąga w przestrzeń przemiany, przemienienia, w którym promieniowanie czystej istoty Maryi dotyka całego życia. Szkaplerz ujawnia ten duchowy proces przemiany w obecności Maryi: przyobleczenie w Jej jasność".

(o. Marian Zawada OCD)

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...