Łaska nawrócenia - drugi dzień nowenny

"Praktyki religijne zaniedbywałem, do pobożności jednak wewnętrznej popęd tu i ówdzie mocno, acz przechodnio, w duszy się budził. Nie byłem temu głosowi jednak wierny".

 

"...przy ciągłej samotności wyrobić w sobie umiałem życie wewnętrzne i powiem Wam szczerze, że ta ciągła praca ze sobą i nad sobą, daleko od ludzi, wielką zmianę ku dobremu we mnie zrobiła. Poznałem cały ogrom potrzeby utrwalonych pojęć religijnych i ostatecznie ku nim się zwróciłem (?) Spokojniej teraz spoglądam na życie i znaczniem zobojętniał ku jego rozkoszom"

Wielem zobowiązany jednej nieocenionej książce: Spowiedziom św. Augustyna, z niej czerpałem obficie ten zdrój nowego dla mnie życia"

 

"(?) Po dziesięciu latach odstępstwa, wróciłem na łono Kościoła. (?) Chwalę się przed Panią, gdyż uważam ten zwrot mój w pojęciach religijnych, jako ważny wypadek w życiu moim wewnętrznym".

 

"Co się Bogu podobało wykonać w mej duszy w czasie chwil spędzonych u stóp spowiednika (?), może powiedzieć tylko ten, kto podobnych chwil doświadczył"

 

"Obojętność w sprawie religii smutno oddziaływa na mnie przypomnieniem mojej przeszłości(...)

Dziwne są cuda miłosierdzia Bożego i niepojęte drogi Opatrzności, którymi Bóg nawraca błądzących."


powrót

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...