Aktualności

Dzień VIII Nowenny

szkapl.

 

14.07.2016

 

Modlitwa Maryjna odmawiana przez św. Rafała Kalinowskiego:

 

O Błogosławiona Panno Niepokalana, Ozdobo i Światłości Góry Karmel,
która okiem szczególnej dobroci patrzysz na każdego, który Twą świętą odziany jest szatą,
spojrzyj i na mnie łaskawie i okryj mnie płaszczem swej macierzyńskiej opieki.
Wspomóż mą słabość swoją potęgą, oświeć swą mądrością ciemności mojego serca,
pomnażaj we mnie wiarę, nadzieję i miłość.

 

Racz ozdobić moją duszę takimi łaskami i cnotami, aby zawsze była miłą Twemu Boskiemu Synowi i Tobie.
Nie odstępuj mnie nigdy w życiu, pociesz mnie przy śmierci swoją najwdzięczniejszą Obecnością
i przedstaw mnie Najświętszej Trójcy jako dziecko swoje i sługę Tobie oddanego,

abym Cię w niebie wiecznie chwalił  i wielbił.

 

Opowieści część VIII

 


Dzień VII Nowenny

sz

 

13.07.2016

 

Dziś wspomnienie Św. Teresy z Los Andes Solar (1900-1920) - karmelitanki bosej z Chile.

 

Juanita Fernandez Solar przychodzi na świat 13 lipca 1900 roku. Od dzieciństwa jest zafascynowana Jezusem i odznacza się wielką miłością do Maryi. Mając zaledwie 14 lat odczuwa powołanie do Karmelu, do którego wstępuje 7 maja 1919 roku. Dnia 14 października, rozpoczynając nowicjat otrzymuje habit i przyjmuje imię zakonne Teresy od Jezusa. Umiera zarażona tyfusem 12 kwietnia 1920 roku, po złożeniu ślubów zakonnych. Beatyfikowana 3 kwietnia 1987 roku przez Jan Pawła II w Santiago de Chile, kanonizowana w Rzymie 21 marca 1993 roku.

 

I jeszcze kilka słów naszej świętej o Maryi:

 

"Moim zwierciadłem ma być Maryja. Ponieważ jestem Jej córką, muszę być podobna do Niej, a w ten sposób podobna do Jezusa.

 

Moje nabożeństwo do Najświętszej Panny było bardzo wielkie. Pewnego dnia, gdy czymś bardzo się martwiłam, powiedziałam o tym Najświętszej Pannie i prosiłam Ją o nawrócenie pewnego grzesznika. Wtedy Ona mi odpowiedziała. Odtąd, kiedy wzywałam Najświętszą Pannę, Ona mi odpowiadała. Kiedyś podzieliłam się z Nią wątpliwością, którą miałam. Wtedy głos mi odpowiedział. Powiedziałam do niego: "To nie jest głos mojej Matki, gdyż Ona nie mogłaby mi tego powiedzieć". Zawołałam Ją, a Ona oznajmiła mi, że to był głos diabła. Zatrwożyłam się. Wtedy powiedziała mi, żebym, kiedy usłyszę głos, zapytała: "Czy to Ty, moja Matko?" Oto, co zawsze czynię. Za każdym razem, gdy pragnęłam coś wiedzieć, pytałam Ją, a to, co mi mówiła, okazywało się prawdą".

 

Posłuchaj utworu "Ave Maria" w wykonaniu naszych Braci ;)

 

Opowieści Efeskich o Maryi część VII

 


Dzień VI Nowenny

MB

 

12.07.2016

 

"O Matko moja et adhuc sum tecum - ukochana, Tobie Pan zwierzył tajemnice swego królestwa, Tobie powierzył swe Mistyczne Ciało. Twoje spojrzenie przenika wszystkie czasy; Ty znasz każdego członka, wiesz, jakie ma zadanie, i chcesz mu pomóc. Dziękuję Ci, żeś mnie powołała, jeszcze zanim wiedziałam, że to wołanie pochodzi od Ciebie. Nie wiem, co zamierzasz uczynić ze mną dalej. Uważam za wielką, niezasłużoną łaskę, że wybrałaś mnie za swe narzędzie. Pragnę być w Twych rękach narzędziem uległym. Liczę na Ciebie, Matko, że mnie, tępe narzędzie, uczynisz narzędziem użytecznym".

 

Św. Teresa Benedykta od Krzyża

 

Zapraszamy na Górę Karmel

 

i na kolejny odcinek Opowieści Efeskich

 


Dzień V Nowenny

szkapl.4

 

11.07.2016

 

Zapraszamy posłuchaj dalszej części Opowieści Efeskiej o Maryi

 

Maryja wzgórz Karmelu

Jerzy Zieliński OCD

 

Mistrzyni modlitwy i jej uczniowie

 

Otrzymując między rokiem 1206 a 1214 Regułę pierwsi karmelici ogłaszają publicznie powstanie nowego Zakonu. Podkreślają przy tym, że oni sami, jak również ich święta góra, należą do Maryi. Stwierdzają, że "wybudowali tam kościół pod wezwaniem i ku czci Błogosławionej Maryi Dziewicy, którą wybrali na swoją patronkę i od której, dzięki apostolskiemu przywilejowi, wywodzą swoją nazwę: bracia Błogosławionej Maryi z Góry Karmel" (A. Staring, Medieval Carmelite Heritage. Early Reflections on the Nature of the Order, Roma 1989, s. 41).

 

Najstarsza historyczna relacja o początkach karmelitańskiego kultu maryjnego pochodzi od frankońskiego pielgrzyma, który w 1231 r. pisał w swej kronice podróży po Ziemi Świętej: "Na zboczu tejże góry [Karmel - przyp. autora] znajduje się piękne i wyjątkowe miejsce z małym kościołem Matki Bożej" (J. Smet, The Carmelites. A history of the Brothers of Our Lady of Mount Carmel, Roma 1975, s. 9). Nie wykluczone, że wchodząc do niego ujrzał w półmroku wypełniającym jego wnętrze ikonę Maryi, która wyjawiła mu tajemnicę zwiedzanego miejsca. Nie jest dziełem przypadku, że jednym z najstarszych karmelitańskich obrazów kultowych, zachowanych do naszych czasów, jest trzynastowieczna ikona Maryi Matki i Pani Karmelu o palestyńskim rodowodzie. Tak przynajmniej podaje tradycja.

 

 

więcej

Dzień IV Nowenny

szkapl.

 

10.07.2016

 

"O, jakże kocham Najświętszą Pannę! Gdybym była kapłanem, jak pięknie mówiłabym o Niej! Zwykle przedstawiają nam Ją jako niedostępną, a należałoby raczej ukazać, jak łatwo Ją naśladować. Ona jest bardziej Matką niż Królową! Nie trzeba myśleć, że z powodu uprzywilejowanej pozycji blaskiem swym zaćmiewa wszystkich świętych, jak wschodzące słońce zaćmiewa gwiazdy. Mój Boże, jakie to dziwne! Matka miałaby umniejszać chwałę swych dzieci! Ja myślę zupełnie inaczej; wierzę, że Ona właśnie pomnaża chwałę wybrańców nieba! Dziewica Maryja! jak proste wydaje mi się Jej życie!"

 

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

 

O Szkaplerzu - znaku Maryi - filmik - zobacz

 

Poczytaj: tutaj

 

Posłuchaj

 


Dzień III Nowenny

szkapl.

 

09.07.2016

 

"Najświętsza Panna! Cóż mogę wam o Niej powiedzieć? To moja Matka!... Nie obawiaj się, że pokochasz Ją zbyt mocno. Nigdy nie będziesz kochać Jej dosyć.

 

Najświętsza Panna chroni mnie zawsze, gdy tylko Ją wezwę. Jeśli nadchodzi mnie niepokój, czy też mam jakiś kłopot, to od razu zwracam się do Niej - i zawsze, jak najczulsza z Matek, zajmuje się moimi sprawami... Ponieważ nas kocha i zna naszą słabość, to czegóż mielibyśmy się lękać?

 

Kochasz nas, Mario, tak jak kocha nas Jezus!"

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

 

Opowieści cz. III - tutaj

 

 

Litania do Maryi, Matki Karmelu

 

Litania składa się z tytułów wyrażających miłość i cześć, jakimi od początku określali Maryję karmelici...

 

Kyrie, elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson.

Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.

Synu, Odkupicielu świata, Boże,

Duchu Święty, Boże,

Święta Trójco, Jedyny Boże,

Dziewicza Boża Rodzicielko, módl się za nami.

Zapowiedziana proroczo przez Eliasza,

Patronko i Pani Karmelu,

Królowo, Ozdobo Karmelu,

Matko i Siostro nasza,

Opiekunko Karmelu,

Chroniąca nas szkaplerzem świętym,

W historii Karmelu zawsze obecna,

 

 

więcej

Dzień II Nowenny

szkaplerzna

 

8.07.2016

 

"Spoglądając dzisiaj wieczorem na Najświętszą Dziewicę, zrozumiałam, że cierpiała nie tylko na duszy, lecz również i na ciele. Cierpiała wiele podczas podróży, cierpiała zimno, upał, zmęczenie... Wiele razy pościła... Tak, Maryja wie, co to cierpienie! Jak to będzie przyjemnie dowiedzieć się w niebie o wszystkim co się działo w życiu Najświętszej Rodziny! Dobrze mi to robi, gdy, myśląc o Najświętszej Rodzinie, wyobrażam sobie życie całkiem zwyczajne. Nie to wszystko, co przypuszczają! Że np. Dziecię Jezus, ulepiwszy ptaszki z gliny, ożywiało je swym tchnieniem. Nie, mały Jezus nie czynił niepotrzebnych cudów... W przeciwnym razie, dlaczegoż nie zostali przeniesieni do Egiptu cudem o wiele naturalniejszym, a który był tak łatwym dla Boga! W jednym oka mgnieniu byliby się tam znaleźli! Lecz nie, wszystko w ich życiu działo się jak naszym. A ileż zmartwień, zawodów! O! jakże by się zdziwiono, gdyby wiedziano wszystko, co wycierpieli!"

 

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

 

Tu znajdziesz kilka słów o Szkaplerzu! Jeśli jeszcze go nie masz - przyjmij Dar Maryi!

 

i ciąg dalszy Opowieści Efeskich o Maryi - tutaj

 


Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel

szkaplerzna

 

7.07.2016

 

Zapraszamy!


Trwaj z nami!


Na modlitwie do Jezusa przez Maryję!

 

Dni od 7-15 lipca naznaczone są w Karmelu szczególnym przygotowaniem do Uroczystości NMP z Góry Karmel - Głównej Patronki Naszego Zakonu.

 

Św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego pisze:

 

"W świecie byłaś dziewicą, o Maryjo. Kto by pomyślał, że będziesz Matką Boga? Jesteś Matką Boga z powodu Twojej pokory. Anioł Pański przychodzi do Maryi i zwiastuje Jej Boskie macierzyństwo. Dziewica, oświecona potężnym światłem Boga, pokornie rozważa, że Ten, który stworzył niebo i ziemię, stanie się Jej Synem. Anioł często mówił do Maryi Panny i za każdym razem, kiedy zwracał się do Niej, Maryja czyniła akt pokory. O Maryjo! Jak bardzo jesteś uniżona i miła w swej pokorze! Maryja była także wzorem wiary. Och! jakże miłą Ojcu w niebie była wiara Maryi! Dzięki Jej wierze Jezus rósł w Niej każdego dnia. Jeśli mamy tę samą wiarę, przez nią w naszym sercu także będzie rósł Jezus. Z powodu swej wiary i pokory Maryja czuje się niegodna stać się Matką Boga. Na ziemi dzieci nie mogą narodzić się bez matki: przychodzą na świat przez kobietę. To także przez kobietę wchodzimy do nieba i tą kobietą jest Maryja. Bóg otwiera niebo za pośrednictwem Owocu Maryi. Po grzechu pierworodnym ludzie oczekiwali na Owoc Maryi, tej Dziewicy cichej, pokornej i świętej. Bądź błogosławiona, Maryjo, bądź błogosławiona!"


Posłuchaj również opowieści

 

I jeszcze:

 

nasze karmelitańskie oferty wydawnicze:

 

z okazji zbliżającej się Uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej książki o szkaplerzu we Flos Carmeli do 17 lipca dostępne będą  z 35% rabatem. Sprawdź tutaj i tu również duże obniżki ;)

 


Wakacje, wakacje

uśmiechnij się

 

najlepsze... te z Bogiem!

 

29.06.2016

 

Święci zapraszają!

 

"Lubiłam usiąść samotnie na ukwieconej łące. Zamyślałam sie wówczas głęboko i, choć nie wiedziałam, co to jest medytacja, pogrążąłam się w rzeczywistej modlitwie... Przypominam sobie, że pewnego dnia piękne, błękitne niebo nad wioską pokryło się zupełnie chmurami. Wnet rozpętała sie burza, błyskawice przeszywały ciemne obłoki. Wtem ujrzałam uderzenie pioruna, z pewnej odległości. Daleka od przerażenia, byłam nim zachwycona, wydawało mi się, że Dobry Bóg jest tak blisko!"

 

"W drodze do domu wpatrywałam się w gwiazdy, migoczące łagodnie; ich widok był dla mnie czarujący... Wśród nich było wyjątkowe skupisko złotych pereł, które rozpoznawałam z radością, uważałam bowiem, że tworzą literę T. Pokzaywałam ją tacie, mówiąc, że moje imię wypisane jest w Niebie"

 

"Nigdy nie zapomne wrażenia, jakie wywarło na mnie morze, nie mogłam mu się napatrzeć. Jego majestat, szum fal, wszystko mówiło mi o wielkości oraz potędze Dobrego Boga"

 

cdn ;)

 

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

 

 

Znamy datę

kanonizacja Elżbiety

 

Kanonizacji Bł. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej

- karmelitanki bosej

 

Rzym - 16.X. 2016

 

 


beatyf.Eug

 

Beatyfikacji o. Marii Eugeniusza od Dzieciatka Jezus

- karmelity bosego


Avinion - 19. XI. 2016

 

 Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...