Aktualności

Dzień ósmy...

el

 

6.11.2016

 

Jak odnaleźć prawdziwe szczęście? Podpowie nam Święta Elżbieta - przeczytaj

 

"Gdybym poszła do Nieba, jak bardzo żyłabym razem z tobą! Nigdy nie opuściłabym ciebie i pozwoliłabym ci odczuć obecność twojej Elzbiety".

 

"... z radością pójdę do Nieba i tam będę Twoim Aniołem. Jak zazdrosna będę wtedy o piękność twej duszy, którą już teraz na ziemi tak kocham".

 

Elżbieta się nie zmieniła wciąż chce być blisko tych, którzy ją wzywają - prosząc o wstawiennictwo. Jest wierną przyjaciółką dla wszystkich, którzy tego chcą...

 

 

Dzień siódmy...

el

 

5.11.2016

 

"Wydaje mi się, że dusza najbardziej słaba, owszem, nawet bardzo grzeszna, jest tą, która ma prawo najwięcej ufać, i tym aktem zapomnienia siebie samej rzuca się w ramiona Boga, Którego w ten sposób sławi i daje Mu wiecej radości, aniżeli przez wszytskie zwroty na siebie samą i na wszytskie badania sumienia, które pozwalają jej nadal żyć razem z tymi słabościami, podczas gdy na dnie swej duszy posiada Zbawiciela, Który w każdej chwili chce ją oczyszczać".

 


Dzień szósty...

el

 

4.11.2016

 

Tu - mała fotogaleria naszej Świętej

 

"Żyjmy miłością, bądźmy proste, zawsze wydane i ofiarujące się z minuty na minutę czynieniu Woli Dobrego Boga, bez szukania nadzwyczajności. A następnie bądźmy małe, pozwalające się nosić, jak małe dziecko w ramionach swej matki, Temu, Który jest naszym Wszystkim. Tak, jesteśmy bardzo słabe, powiem nawet, że jesteśmy samą nędzą, ale On o tym wie. Bardzo chętnie nam przebacza, podnosi nas, a następnie zabiera nas w Siebie, w Swoją czystość i w Swoją Nieskończoną Świętość".

 

 

Dzień piąty...

el

 

3.11.2016

 

Jesteś cholerykiem, choleryczką? Lekarstwo na złość??? Zobacz

 

"Ach, gdybym mogła cię nauczyć sekretu szczęścia, jak mnie tego nauczył Bóg... Trzeba, abyś podobnie, jak ja, zbudowała sobie celkę wewnątrz twej duszy, myślałabyś o tym, że Bóg tam jest, i wchodziłabyś tam od czasu do czasu. Gdy odczuwać będziesz nerwy i poczujesz się nieszczęśliwą, szybko tam pośpiesz i powierz się Mistrzowi".

 


Dzień czwarty...

el

 

2.11.2016

 

"I pomyśleć, że mamy nasze Niebo w nas, to Niebo, do którego tęsknotę nieraz odczuwam... Jak dobrze będzie, gdy kiedyś opadnie zasłona, i gdy cieszyć się będziemy twarzą w Twarz z Tym, Którego jedynie kochamy!"

 

 

 

 

 

 

Dzień trzeci...

el

 

1.11.2016

 

"Wydaje mi się, że w Niebie moim posłannictwem będzie pociagać dusze pomagając im wyjść z siebie samych, by przylgnęły do Boga prostym i pełnym miłości ruchem, oraz strzec ich w tym wielkim milczeniu wewnętrznym, które pozwoli Bogu w nich dzialać i przemieniać w Siebie"

 

 

 

 

Dzień drugi...

el

 

31.10.2016

 

Gdy masz problemy ze zniechęceniem - koniecznie przeczytaj, co mówi do Ciebie Elżbieta.

 

"Kochana, trzeba wykreślić słowo "zniechęcenie" z twojego słownika miłości. Im bardziej odczuwasz swoją słabość, swoją trudność skupiania się, im bardziej Mistrz zdaje się ukrywać, tym bardziej powinnaś się cieszyć, albowiem wtedy Mu się oddajesz. A czyż nie wiesz, że kiedy kochamy, lepiej jest dawać aniżeli brać? Bóg mówił do świętego Pawła: ?Wystarczy ci mojej łaski! Moc bowiem w słabości się doskonali?. I ten wielki święty tak dobrze to zrozumiał, że aż zawołał: ?Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć moc Jezusa Chrystusa mieszka we mnie?. Czy to jest ważne, co odczuwamy? On jest niezmienny, jest Tym, który nigdy się nie zmienia. On ciebie miłuje dzisiaj tak, jak cię miłował wczoraj, jak będzie cię miłował jutro. Jeśli nawet sprawiłaś Mu przykrość, przypomnij sobie, że przepaść przyzywa przepaści, oraz że przepaść twojej nędzy, Gosiu, przyzywa przepaść Jego miłosierdzia".

 

 

9 dni z Nową Karmelitańską Świętą!

el

 

30.10.2016

 

Dziś rozpoczynamy Nowennę przed Wspomnieniem Świętej Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej, którą 16 X kanonizował w Rzymie Papież Franciszek.

 

"Zawierzenie, Droga Pani, oto, co nas wydaje w ręce Boga. Jestem bardzo młoda, ale wydaje mi się, że nieraz bardzo cierpiałam. O, wtedy, gdy wszystko się gmatwa, kiedy rzeczywistośc jest tak bolesna, a przyszłość ukazywała mi się jeszcze bardziej ciemna, zamykałam oczy i oddawałam się, jak dziecko, całkowicie w ramiona Tego Ojca, Który jest w Niebie".

 

Kliknij "więcej" i zapoznaj się z tekstem o. Mariusza Wójtowicza - karmelity bosego - o Świętej od Trójcy Zamieszkałej :)

 

 

więcej

IX Dzień Nowenny przed Uroczystością Świętej Teresy od Jezusa

ter

 

14.10.2016

 

Przeczytaj tutaj o modlitwie - historii przyjaźni

 

Gdy modlisz się dobrze, wcześniej, czy później pojawi się w Tobie pragnienie, jakie żyło w sercu Teresy: "Powiedz, mi o mój Boże, co chesz, abym czyniła?"

 

W BOŻYCH RĘKACH

 

Twoją jestem na zawsze,

Od Ciebiem życie wzięła,

Powiedz mi więc, o Boże,

Co chcesz, abym czyniła?

 

Najwyższy Majestacie

Wiekuista Mądrości,

Co w dobra chodzisz szacie;

O Boże wszechświatłości

Spojrzyj na nędzę moją,

Bom Tobie zawierzyła.

 

Powiedz mi więc, o Boże,

Co chcesz, abym czyniła?

 

Twą jestem, boś mnie stworzył,

Boś za mnie dał krew swoją,

Ból Ci rany otworzył,

By zbawić duszę moją;

Tyś łaską mnie osłaniał,

Ażebym nie zginęła.

 

Powiedz mi więc, o Boże,

Co chcesz, abym czyniła?

 

 

więcej

15 X zapraszamy do Częstochowy!!!

 

po

 

 

Wejdź na stronę: www.wielkapokuta.pl i zapoznaj się z programem!!!

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...