Aktualności

Dzień trzeci...

el

 

1.11.2016

 

"Wydaje mi się, że w Niebie moim posłannictwem będzie pociagać dusze pomagając im wyjść z siebie samych, by przylgnęły do Boga prostym i pełnym miłości ruchem, oraz strzec ich w tym wielkim milczeniu wewnętrznym, które pozwoli Bogu w nich dzialać i przemieniać w Siebie"

 

 

 

 

Dzień drugi...

el

 

31.10.2016

 

Gdy masz problemy ze zniechęceniem - koniecznie przeczytaj, co mówi do Ciebie Elżbieta.

 

"Kochana, trzeba wykreślić słowo "zniechęcenie" z twojego słownika miłości. Im bardziej odczuwasz swoją słabość, swoją trudność skupiania się, im bardziej Mistrz zdaje się ukrywać, tym bardziej powinnaś się cieszyć, albowiem wtedy Mu się oddajesz. A czyż nie wiesz, że kiedy kochamy, lepiej jest dawać aniżeli brać? Bóg mówił do świętego Pawła: ?Wystarczy ci mojej łaski! Moc bowiem w słabości się doskonali?. I ten wielki święty tak dobrze to zrozumiał, że aż zawołał: ?Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć moc Jezusa Chrystusa mieszka we mnie?. Czy to jest ważne, co odczuwamy? On jest niezmienny, jest Tym, który nigdy się nie zmienia. On ciebie miłuje dzisiaj tak, jak cię miłował wczoraj, jak będzie cię miłował jutro. Jeśli nawet sprawiłaś Mu przykrość, przypomnij sobie, że przepaść przyzywa przepaści, oraz że przepaść twojej nędzy, Gosiu, przyzywa przepaść Jego miłosierdzia".

 

 

9 dni z Nową Karmelitańską Świętą!

el

 

30.10.2016

 

Dziś rozpoczynamy Nowennę przed Wspomnieniem Świętej Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej, którą 16 X kanonizował w Rzymie Papież Franciszek.

 

"Zawierzenie, Droga Pani, oto, co nas wydaje w ręce Boga. Jestem bardzo młoda, ale wydaje mi się, że nieraz bardzo cierpiałam. O, wtedy, gdy wszystko się gmatwa, kiedy rzeczywistośc jest tak bolesna, a przyszłość ukazywała mi się jeszcze bardziej ciemna, zamykałam oczy i oddawałam się, jak dziecko, całkowicie w ramiona Tego Ojca, Który jest w Niebie".

 

Kliknij "więcej" i zapoznaj się z tekstem o. Mariusza Wójtowicza - karmelity bosego - o Świętej od Trójcy Zamieszkałej :)

 

 

więcej

IX Dzień Nowenny przed Uroczystością Świętej Teresy od Jezusa

ter

 

14.10.2016

 

Przeczytaj tutaj o modlitwie - historii przyjaźni

 

Gdy modlisz się dobrze, wcześniej, czy później pojawi się w Tobie pragnienie, jakie żyło w sercu Teresy: "Powiedz, mi o mój Boże, co chesz, abym czyniła?"

 

W BOŻYCH RĘKACH

 

Twoją jestem na zawsze,

Od Ciebiem życie wzięła,

Powiedz mi więc, o Boże,

Co chcesz, abym czyniła?

 

Najwyższy Majestacie

Wiekuista Mądrości,

Co w dobra chodzisz szacie;

O Boże wszechświatłości

Spojrzyj na nędzę moją,

Bom Tobie zawierzyła.

 

Powiedz mi więc, o Boże,

Co chcesz, abym czyniła?

 

Twą jestem, boś mnie stworzył,

Boś za mnie dał krew swoją,

Ból Ci rany otworzył,

By zbawić duszę moją;

Tyś łaską mnie osłaniał,

Ażebym nie zginęła.

 

Powiedz mi więc, o Boże,

Co chcesz, abym czyniła?

 

 

więcej

15 X zapraszamy do Częstochowy!!!

 

po

 

 

Wejdź na stronę: www.wielkapokuta.pl i zapoznaj się z programem!!!

 

 

VIII Dzień Nowenny przed Uroczystością Świętej Teresy od Jezusa

ter

 

13.10.2016

 

Nie tylko książka, ale i obrazek, figura, ikona pomagają w skupieniu na Bożej Obecności;

 

"Radzę każdej, by postarała się dla siebie o jaki, według własnego upodobania, obrazek czy figurę Pana naszego, nie po to, by je nosić ukryte w zanadrzu i nigdy na nie nie spojrzeć, ale aby przed tym wyobrażeniem jak najczęściej z Nim rozmawiać. On sam poda wam do serca, co Mu macie powiedzieć. Umiecie wszak rozmawiać z ludźmi, czyżby więc wam miało zabraknąć słów do rozmowy z Bogiem? Tego się nie obawiajcie, przynajmniej według mnie to rzecz niepodobna, jeśli jeno nawykniecie do towarzystwa z Panem. Bez tego, zapewne, że może wam zabraknąć wątku, jak i w stosunkach ludzkich trudniej nam idzie rozmowa z osobą nieznajomą albo rzadko spotykaną; pewne skrępowanie tamuje nam mowę, nie wiemy od czego zacząć i co powiedzieć; choćby to był krewny, mówimy z nim jakby z obcym, bo i węzły pokrewieństwa i przyjaźni rozluźniają się, skoro nie ma łączności".

 

Posłuchaj

 


więcej

Już niebawem...

 

el

 

W najbliższą niedzielę w Watykanie zostanie ogłoszona świętą Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej, francuska karmelitanka bosa z przełomu XIX i XX wieku.

 

Wraz z nią Papież kanonizuje:

 

José Sánchez del Río (1913-1928) - męczennika za wiarę z czasów powstania cristeros w Meksyku; 

Salomona Leclercq - brata szkolnego, męczennika za wiarę podczas rewolucji francuskiej;

Manuela Gonzáleza García, hiszpańskiego bpa - krzewiciela kultu Eucharystii na początku XX wieku;

Ludwika Pavoni i Alfonsa Marię Fusco - dwóch włoskich księży z XIX wieku, założycieli zgromadzeń zakonnych.

Siódmym kanonizowanym będzie argentyński ksiądz José Gabriel del Rosario Brochero (1840-1914), znany z wielkiej pomocy chorym i ubogim.

 

Transmisja Mszy św. kanonizacyjnej na antenie TV Trwam 16.10.2016 o godz. 10.15!

 


VII Dzień Nowenny przed Uroczystością Świętej Teresy od Jezusa

t

 

12.10.2016

 

... o tym, jak ważną pomocą w modlitwie może być książka:

 

"Było to, jak teraz widzę, szczególne zrządzenie łaskawości Pańskiej, że nie znalazłam nikogo, kto by mną kierował. Bo gdyby trafił mi się taki przewodnik, który by zabraniał mi czytania, a zmuszał mnie do samej tylko modlitwy myślnej, żadną miarą, zdaje mi się, nie wytrzymałabym tych udręczeń wewnętrznych i przenikliwej oschłości, którą cierpiałam przez osiemnaście lat skutkiem tej, jak mówiłam, niemożności rozmyślania rozumem. Przez cały ten czas nigdy, z wyjątkiem dziękczynienia po Komunii, nie odważyłam się przystąpić do modlitwy bez książki. Sama myśl zaczęcia modlitwy nie mając książki przy sobie, tak mnie w głębi duszy przerażała, jak gdybym sama jedna miała wyjść na spotkanie całej gromady nieprzyjaciół czyhających na mnie. Mając pod ręką tę pomoc, która mi była jakby towarzystwem i tarczą do odbijania pocisków przychodzących do mnie obcych myśli, uspokajałam się. Oschłości były wtedy rzadkim wyjątkiem, ale zawsze je miewałam, ile razy brakło mi książki. Bo zaraz wtedy trwożyła się dusza moja i myśli moje się gubiły. Dopiero za pomocą książki powoli je znowu skupiałam i duszę, jakby przynętą, do modlitwy pociągałam. Często wystarczało tylko samo otwarcie książki, innym razem czytałam krócej lub dłużej, według miary łaski, jakiej mi Pan użyczał".

 

Posłuchaj

 


VI Dzień Nowenny przed Uroczystością Świętej Teresy od Jezusa

ter

 

11.10.2016

 

"Do osiągnięcia skupienia różne są sposoby, podawane w książkach traktujących o modlitwie wewnętrznej. Zalecają one, byśmy starali się odwracać myśl od rzeczy zewnętrznych, dla łatwiejszego zbliżenia się do Boga; byśmy w samychże zatrudnieniach zewnętrznych usiłowali choć chwilami wejść w siebie i wspominali na obecność Tego, który przebywa we wnętrzu naszym, co samo już z wielkim jest dla duszy pożytkiem. Jednym słowem, byśmy przyzwyczajali się rozmawiać z Nim bez słów, bo On będąc w nas, wszystkie rozumie.

 

Co do mnie, wyznaję, że nigdy nie wiedziałam, co to jest dobrze się modlić, dopóki mnie Pan nie nauczył. Z tego zaś przyzwyczajenia skupiania się wewnątrz tyle odniosłam pożytku, że nie mogę się dosyć nadziękować Panu".

 

Posłuchaj

 


więcej

V Dzień Nowenny przed Uroczystością Świętej Teresy od Jezusa

t

 

10.10.2016

 

Jeśli chcesz poznać bliskie Świetej Teresie osoby zapraszamy do naszego działu: Poczytaj i podrozdziału: Święci Karmelu.

 

Niedawno pojawił się artykuł o. Pawła o osobie świeckiej, mającej wielkie znaczenie w życiu Teresy, jej przyjaciółce - Donie Guiomar de Ulloa.

 

Prócz tego w podrozdziale: Duchowość Karmelitańska - nowa rzecz o modlitwie:

Modlitwa jako współodczuwanie z Kościołem w rozumieniu św. Teresy od Jezusa.

Posłuchaj

 

i raz jeszcze sama Teresa o warunkach dobrej modlitwy w życiu każdego człowieka, bez względu na powołanie, jakim go Bóg obdarzył:

 

"Od nas Pan dwóch tylko rzeczy żąda: byśmy miłowali Jego i byśmy miłowali bliźniego; do tego dwojga ma zmierzać wszystka praca nasza; tego dwojga przestrzegając z wszelką, ile zdołamy, doskonałością, czynimy Wolę Jego, a zatem i dochodzimy do zjednoczenia z Nim. Najpewniejszym znakiem, po którym poznać możemy, czy spełniamy tę dwojaką powinność, jest, zdaniem moim, wierne przestrzeganie miłości bliźniego; bo czy kochamy Boga tak, jak należy, tego, mimo wielu wskazówek potwierdzających, że Go kochamy, na pewno jednak nigdy wiedzieć nie możemy; ale łatwo jest poznać, czy kochamy bliźniego. Im wyższy więc ujrzycie w sobie postęp w tej cnocie miłości bliźniego, tym mocniej, miejcie to za rzecz pewną, będziecie utwierdzone w miłości Boga. Bo tak wielka jest miłość Jego ku nam, że w nagrodę za miłość, jaką okażemy bliźniemu, pomnoży w nas obficie miłość ku Niemu; jest to, według mnie, rzecz tak pewna, że niepodobna mi wątpić o tym ani na chwilę".

 

 Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...