Aktualności

1 paździenika - Święto św. Teresy

Mamy dziś dzień szczególny - wspólnotowe świętowanie. W tradycji Karmeu jest to również święto najmłodszych sióstr - nowicjatu. W naszej wspólnocie dodatkowo, ponieważ każda siostra jest bardzo związana z Terenią i z "małą drogą", to ona "maczała palce" w powołaniu. Najbardziej charakterystycznym i ewangelicznym rysem jest droga pojednania z własną słabością i bezsilnością, jest to również droga Maryi, która wszystkiego oczekiwała od Boga i droga ubogich Pana. Przekonanie, że Bóg jest dobry, stworzył mnie, odkupił w swoim Synu i mnie kocha, i podobnie wszystkich wokół, a moje życie jest odpowiedzią na Jego miłość, "rzucaniem kwiatów". Teresa napisała: "Jak możesz powiedzieć, że moje pragnienia są dowodem miłości?... Czuję mocno, że nie to podoba się Bogu we mnie. Jemu podoba się to, że kocham moją małość i ubóstwo, że pokładam ślepą nadzieję w Jego miłosierdziu... Trzeba zgodzić się pozostać ubogim i bez sił, i to jest właśnie trudne." Tak, trudno jest zgodzić się na swoje ubóstwo, słabość...

 

Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Dzień Dziewiąty (Ostatni)

30.09.2010 - dzień śmierci Teresy - 30.09.1897, również czwartek

 

(fragmenty)

 

Rano czuwałam przy niej podczas Mszy. Nie odezwała się do mnie zupełnie. Była wyczerpana, z trudnością oddychała; domyślałam się, że cierpiała niewypowiedzianie. W pewnym momencie patrząc na figurę Matki Bożej, powiedziała:

 

O, jakże gorąco się do niej modliłam! Ale to jest czyste konanie, bez żadnej przymieszki pociechy. Ty wiesz, że się duszę!

 

 

więcej

Dzień Ósmy

29.09.2010

 

Tak, wystarczy upokorzyć się, znosić cierpliwie swoje niedoskonałości. Oto świętość prawdziwa!
Weźmy się za ręce, biegnijmy na ostatnie miejsce?, nikt nie zechce z nami spierać się o nie?

więcej

Dzień Siódmy

28.09.2010

 

Doświadczyłam tego; gdy nic nie czuję, gdy jestem NIEZDOLNA DO MODLITWY, do praktykowania cnót; jest to właśnie chwila stosowna, aby szukać drobnych okazji, tych nic, które cieszą Jezusa, i to cieszą bardziej niż władztwo świata, a nawet bardziej niż męczeństwo ofiarnie zniesione, na przykład uśmiech, miłe słowo, wypowiedziane wtedy, gdy miało by się ochotę milczeć albo okazać znudzenie, itp.

więcej

Stalka Rodzinna

27.09.2010

 

MAMY JUŻ POŁOWĘ STALEK!!! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY NAM POMOGLI!

 

(kliknij, aby zobaczyć listę darczyńców)

 

 


Dzień Szósty

27.09.2010

 

Słowa Naszego Pana, skierowane do Szymona, rozbrzmiewają z wielką słodyczą w mojej duszy... Tak, ja wiem, że "ten, któremu mniej odpuszczono, mniej MIŁUJE" , ale wiem i to, że Jezus odpuścił mi więcej niż św. Magdalenie, ponieważ odpuścił mi z góry, powstrzymując mnie od upadku.

więcej

Dzień Piąty

Z listu do Celiny (jej rodzonej siostry), 26 kwietnia 1889

 

Cierpmy z goryczą, bez odwagi... "Jezus cierpiał ze smutkiem; bez smutku czyżby dusza cierpiała"! A my chciałybyśmy cierpieć wielkodusznie... Celino! Jakież to złudzenie!... Chciałybyśmy nie upadać nigdy?

 

Słowa Joba: "Choćby mnie zabił Wszechmocny  -ufam" zachwycały mnie od dzieciństwa, Ale musiało upłynąć dużo czasu, zanim doszłam do takiego zdania się na Boga. Teraz już tam jestem; Bóg mnie tam umieścił, wziął mnie w ramiona i tam złożył...

więcej

Dzień Czwarty

Jakże łatwo podobać się Jezusowi, zachwycić Jego Serce! trzeba jedynie miłować Go, nie przypatrując się sobie, nie zastanawiając się wiele nad swoimi wadami?

 


Twoja Teresa nie przebywa obecnie na wyżynach, ale Jezus uczy ją, by korzystała z wszystkiego, z dobrego i złego, jakie znajduje w sobie.

więcej

Dzień Trzeci

Z Żółtego Zeszytu (Pax, Warszawa 1988)

 

Znalazłam na ziemi szczęście i radość, ale jedynie w cierpieniu, gdyż wiele tu na ziemi cierpiałam, trzeba o tym duszom powiedzieć...

więcej

Dzień Drugi

Przy okazji wspomnienie św.o.Pio.

 

"Rozumiem dobrze upadek św. Piotra. Ten biedny Piotr opierał się na sobie zamiast oprzeć się wyłącznie na mocy Pana Boga..."

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...