Aktualności

Miłująca obecność - dzień trzeci

8.10.2010

 

W trzecim dniu nowenny św. Teresa objaśnia konieczny warunek modlitwy - życie w obecności Bożej. Prośmy ją, aby wyjednała nam łaskę zażyłej więzi z Panem.

 

 

 

 

więcej

Kupiłyśmy maszynę hafciarską!

07.10.2010

 

Na początku roku, w lutym, prosiłyśmy Was o pomoc w kupnie maszyny hafciarskiej. Dziś chcemy podziękować wszystkim, którzy nam pomogli! Dzięki Waszej hojności kupiłyśmy maszynę hafciarską i już na niej haftujemy.

 

Wiele osób z Gniezna przychodziło do nas mówiąc, że dzięki tej akcji dowiedzieli się o naszym istnieniu. Wiele osób prosiło nas o modlitwę, inni zapewniali nas o swojej trosce i życzliwości. Udało się nam stworzyć nowe, serdeczne relacje, które w istocie są ważniejsze niż pieniądze. Do naszego klasztoru wydeptane są nowe ścieżki, wiele osób korzysta z otwartej kaplicy i przychodzi, by prosić o pomoc.

więcej

Telegraficzny skrót wydarzeń...

07.10.2010

 

Od Wielkiej Nocy do dziś działo się w naszej spokojnej, kontemplacyjnej wspólnocie wiele. O niektórych wydarzeniach napisałyśmy list do naszych przyjaciół i dobroczyńców, a także wszystkich, którzy na chwilę chcą się odrerwać od wielkich spraw tego świata i przeczytać o zupełnie małych radościach, małej gnieźnieńskiej wspólnoty.

 

więcej

Serce przy sercu - dzień drugi

 

07.10.2010

 

W drugim dniu przygotowań do Uroczystości św. Teresy z Avila otwórzmy serca na bliskość Pana, który słyszy i odpowiada na najmniejszy szmer naszego serca. Sprawdźmy sami! Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.

 


więcej

Stanąć przed Panem - Dzień pierwszy nowenny

Rozpoczynamy dziś nowennę przed Uroczystością św. Teresy od Jezusa, Naszej Świętej Matki.

 

Przykład i święte wskazówki Teresy z Avila, mistrzyni modlitwy, mogą być narzędziem pogłębiającym naszą więź z Panem, bez której każdy człowiek umiera. Dajmy się zaprosić do szkoły modlitwy tej Wielkiej Świętej w czasie przygotowania do jej święta i pozwólmy Dawcy Życia mówić do naszego serca. Za wstawiennictwem św. Teresy, wraz z Apostołami wołajmy: Panie, naucz nas się modlić!

 

 

więcej

1 paździenika - Święto św. Teresy

Mamy dziś dzień szczególny - wspólnotowe świętowanie. W tradycji Karmeu jest to również święto najmłodszych sióstr - nowicjatu. W naszej wspólnocie dodatkowo, ponieważ każda siostra jest bardzo związana z Terenią i z "małą drogą", to ona "maczała palce" w powołaniu. Najbardziej charakterystycznym i ewangelicznym rysem jest droga pojednania z własną słabością i bezsilnością, jest to również droga Maryi, która wszystkiego oczekiwała od Boga i droga ubogich Pana. Przekonanie, że Bóg jest dobry, stworzył mnie, odkupił w swoim Synu i mnie kocha, i podobnie wszystkich wokół, a moje życie jest odpowiedzią na Jego miłość, "rzucaniem kwiatów". Teresa napisała: "Jak możesz powiedzieć, że moje pragnienia są dowodem miłości?... Czuję mocno, że nie to podoba się Bogu we mnie. Jemu podoba się to, że kocham moją małość i ubóstwo, że pokładam ślepą nadzieję w Jego miłosierdziu... Trzeba zgodzić się pozostać ubogim i bez sił, i to jest właśnie trudne." Tak, trudno jest zgodzić się na swoje ubóstwo, słabość...

 

Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Dzień Dziewiąty (Ostatni)

30.09.2010 - dzień śmierci Teresy - 30.09.1897, również czwartek

 

(fragmenty)

 

Rano czuwałam przy niej podczas Mszy. Nie odezwała się do mnie zupełnie. Była wyczerpana, z trudnością oddychała; domyślałam się, że cierpiała niewypowiedzianie. W pewnym momencie patrząc na figurę Matki Bożej, powiedziała:

 

O, jakże gorąco się do niej modliłam! Ale to jest czyste konanie, bez żadnej przymieszki pociechy. Ty wiesz, że się duszę!

 

 

więcej

Dzień Ósmy

29.09.2010

 

Tak, wystarczy upokorzyć się, znosić cierpliwie swoje niedoskonałości. Oto świętość prawdziwa!
Weźmy się za ręce, biegnijmy na ostatnie miejsce?, nikt nie zechce z nami spierać się o nie?

więcej

Dzień Siódmy

28.09.2010

 

Doświadczyłam tego; gdy nic nie czuję, gdy jestem NIEZDOLNA DO MODLITWY, do praktykowania cnót; jest to właśnie chwila stosowna, aby szukać drobnych okazji, tych nic, które cieszą Jezusa, i to cieszą bardziej niż władztwo świata, a nawet bardziej niż męczeństwo ofiarnie zniesione, na przykład uśmiech, miłe słowo, wypowiedziane wtedy, gdy miało by się ochotę milczeć albo okazać znudzenie, itp.

więcej

Stalka Rodzinna

27.09.2010

 

MAMY JUŻ POŁOWĘ STALEK!!! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY NAM POMOGLI!

 

(kliknij, aby zobaczyć listę darczyńców)

 

 Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...