Aktualności

bł.Elżbieta od Trójcy Świętej (1880-1906)

7.11.2010


8 listopada Kościół wspomina bł.Elżbietę.

Trwając w nowennie przed Jej świętem prośmy Ją, by wyjednała nam dar zażyłej więzi z Jezusem  i otwartość na przyjęcie Jego miłości, która, jak każda miłość, tęskni za wzajemnością.

 

Bł. Elżbieta od Trójcy Świętej


Elżbieta Catez urodziła się 18 lipca 1880 r. we Francji, we wsi Avor, niedaleko Bourges, gdzie stacjonował oddział wojskowy, w którym służył jej ojciec. Kiedy miała 7 lat, zmarł jej ojciec. Matka wychowywała ją dość surowo. Ku rozpaczy rodziców Elżbieta była zbyt żywym i strasznie upartym dzieckiem. Wybuchała z byle powodu niepohamowaną złością, wobec której bezsilne pozostawały perswazje ojca. Była nazywana "małym diablątkiem". Radykalna zmiana w jej charakterze nastąpiła po pierwszej spowiedzi i komunii świętej, gdy siedmioletnia dziewczynka postanowiła wytrwale i konsekwentnie pracować nad swymi wadami. Elżbieta potwierdzała wielokrotnie, że dzień ten był dla niej decydujący.

 

 

 

więcej

Idę do Światła, do Miłości, do Życia!... - dziewiąty dzień nowenny

7.11.2010

 

Niebo jest Domem Ojca, jesteśmy tam oczekiwani jak ukochane dzieci, powracające do domu rodzinnego po czasie wygnania, i żeby nas do niego zaprowadzić, On sam zostaje naszym towarzyszem podróży!
Tam będziemy mogli spocząć na łonie Nieskończonej Miłości!

 

Proszę się już nie lękać tej godziny, przez którą wszyscy musimy przejść. Śmierć, droga pani, to sen dziecka, zasypiającego na sercu matki. Wreszcie noc wygnania odejdzie na zawsze i wejdziemy w posiadanie dziedzictwa świętych w światłości.

 

Jej ostatnie zrozumiałe słowa:
Idę do Światła, do Miłości, do Życia!...

 

więcej

Jubileusz Teresy - jak się modlić (1)

06.11.2010

 

Przedstaw sobie Pana stojącego tuż przy tobie i patrz, z jaką miłością i jaką pokorą raczy ciebie nauczać.

 

Nigdy On ciebie ani na chwilę nie opuści, będzie cię wspierał we wszystkich strapieniach twoich, na każdym kroku będzie ci stróżem i pocieszycielem. Czy to mała rzecz, sądzicie, mieć zawsze i wszędzie przy boku takiego przyjaciela?

więcej

Cierpieć z Jezusem - ósmy dzień nowenny

6.11.2010

 

Krzyż..., lubię wpatrywać się weń. On mi objawia nadmiar miłości mojego Mistrza i mówi mi, że za miłość płaci się tylko miłością.
Jezus zechciał cierpieć pierwszy,  abyśmy w chwilach krzyżujących nas mogli patrzeć na Niego i mówić: On więcej cierpiał ode mnie, a uczynił to, aby mi okazać swoją miłość i domagać się mojej miłości.

 

więcej

Karmelitanka - siódmy dzień nowenny

5.11.2010

 

Karmelitanka jest duszą, która spojrzała na Ukrzyżowanego, ujrzała Go, jak składał siebie w Ofierze Ojcu za dusze, a skupiając się na tym wielkim widzeniu miłości Chrystusa, zapragnęła oddać się tak jak On!...

 

Nie znajduję wyrażenia, by wypowiedzieć moje szczęście. Tutaj już nie ma nic, tylko Jezus. On jest Wszystkim. On sam wystarcza, i dlatego Nim tylko żyjemy. Spotykamy Go wszędzie, zarówno przy praniu, jak i na modlitwie!

 

 

więcej

Z serca do serca - dzień szósty nowenny

4.11.2010

 

Odkąd On jest zawsze ze mną, modlitwa "z serca do serca" nigdy się nie kończy!

 

Pomyśl, że jesteś z Nim i postępuj jak z ukochaną Istotą; to bardzo proste, nie trzeba pięknych myśli, lecz otwarcia serca. Gdybyś Go trochę poznała, modlitwa by cię nie znudziła. Mnie się wydaje, że to odpoczynek, wytchnienie; przychodzisz po prostu do Tego, którego kochasz, trwasz przy Nim jak dziecko w ramionach swej matki i pozwalasz mówić swojemu sercu.

 

 

 

więcej

Jestem mieszkaniem Boga - dzień piąty nowenny

03.11.2010

 

Chciałabyś cała należeć do Niego, choć jesteś w świecie, a to takie proste: On jest zawsze z tobą, ty bądź zawsze z Nim w każdej swej czynności, w cierpieniach, gdy ciało jest znękane. Pozostań pod Jego wejrzeniem, ujrzyj Go obecnego, żyjącego w twojej duszy.

 

 

 

więcej

Dajmy się unieść - dzień czwarty nowenny

02.11.2010

 

Starajmy się nie zostawiać Go samego. Niech życie nasze będzie nieustanną modlitwą. Któż Go nam może zabrać? A nawet któżby mógł nas oderwać od Tego, który nas całkowicie posiadł i sprawił, że staliśmy się Jego własnością?

 

 

 

więcej

Mała droga bł. Elżbiety - dzień trzeci

1.11.2010

 

"Pragnieniem, które budzi w nas wspomnienie świętych, jest, aby Chrystus, nasze życie, ukazał się tak jak im również i nam, abyśmy i my ukazali się z Nim w chwale. (...) Do tej chwały podążajmy bezpiecznie i z całą usilnością. Aby zaś dane nam było pragnąć i dążyć do tak wielkiego szczęścia, powinniśmy starać się o pomoc świętych. Za ich łaskawym wstawiennictwem otrzymamy to, co przerasta nasze możliwości." św. Bernard

 

więcej

Żyć ku chwale Jego Majestatu - dzień drugi nowenny

31.10.2010

 

 

Zostaliśmy ,,przeznaczeni zamiarem Tego, który dokonuje wszystkiego zgodnie z zamysłem swej woli po to, byśmy istnieli ku chwale Jego majestatu"(Ef 1,11-12).


 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...