Aktualności

Karmelitanka - siódmy dzień nowenny

5.11.2010

 

Karmelitanka jest duszą, która spojrzała na Ukrzyżowanego, ujrzała Go, jak składał siebie w Ofierze Ojcu za dusze, a skupiając się na tym wielkim widzeniu miłości Chrystusa, zapragnęła oddać się tak jak On!...

 

Nie znajduję wyrażenia, by wypowiedzieć moje szczęście. Tutaj już nie ma nic, tylko Jezus. On jest Wszystkim. On sam wystarcza, i dlatego Nim tylko żyjemy. Spotykamy Go wszędzie, zarówno przy praniu, jak i na modlitwie!

 

 

więcej

Z serca do serca - dzień szósty nowenny

4.11.2010

 

Odkąd On jest zawsze ze mną, modlitwa "z serca do serca" nigdy się nie kończy!

 

Pomyśl, że jesteś z Nim i postępuj jak z ukochaną Istotą; to bardzo proste, nie trzeba pięknych myśli, lecz otwarcia serca. Gdybyś Go trochę poznała, modlitwa by cię nie znudziła. Mnie się wydaje, że to odpoczynek, wytchnienie; przychodzisz po prostu do Tego, którego kochasz, trwasz przy Nim jak dziecko w ramionach swej matki i pozwalasz mówić swojemu sercu.

 

 

 

więcej

Jestem mieszkaniem Boga - dzień piąty nowenny

03.11.2010

 

Chciałabyś cała należeć do Niego, choć jesteś w świecie, a to takie proste: On jest zawsze z tobą, ty bądź zawsze z Nim w każdej swej czynności, w cierpieniach, gdy ciało jest znękane. Pozostań pod Jego wejrzeniem, ujrzyj Go obecnego, żyjącego w twojej duszy.

 

 

 

więcej

Dajmy się unieść - dzień czwarty nowenny

02.11.2010

 

Starajmy się nie zostawiać Go samego. Niech życie nasze będzie nieustanną modlitwą. Któż Go nam może zabrać? A nawet któżby mógł nas oderwać od Tego, który nas całkowicie posiadł i sprawił, że staliśmy się Jego własnością?

 

 

 

więcej

Mała droga bł. Elżbiety - dzień trzeci

1.11.2010

 

"Pragnieniem, które budzi w nas wspomnienie świętych, jest, aby Chrystus, nasze życie, ukazał się tak jak im również i nam, abyśmy i my ukazali się z Nim w chwale. (...) Do tej chwały podążajmy bezpiecznie i z całą usilnością. Aby zaś dane nam było pragnąć i dążyć do tak wielkiego szczęścia, powinniśmy starać się o pomoc świętych. Za ich łaskawym wstawiennictwem otrzymamy to, co przerasta nasze możliwości." św. Bernard

 

więcej

Żyć ku chwale Jego Majestatu - dzień drugi nowenny

31.10.2010

 

 

Zostaliśmy ,,przeznaczeni zamiarem Tego, który dokonuje wszystkiego zgodnie z zamysłem swej woli po to, byśmy istnieli ku chwale Jego majestatu"(Ef 1,11-12).


 

więcej

Sekret bł. Elżbiety - dzień pierwszy nowenny

30.10.2010

 

Dziś rozpoczynamy nowennę do bł. Elżbiety od Trójcy Świętej. Pan Bóg w szczególny sposób odkrył przed nią tajemnicę Swojej obecności w duszy ludzkiej. Przez te kilka dni nowenny możemy karmić się jej doświadczeniem. Prośmy ją o wstawiennictwo, aby Pan rzeczywiście mógł uczynić w nas to, co zamierzył.

 

 

więcej

Jak rozeznać powołanie?

30.10.2010

 

Siostra Mistrzyni już podzieliła się swoimi refleksjami na temat rozeznawania powołania. Zapraszamy do przeczytania.

A jeśli na myśl o życiu zakonnym ściska Cię w dołku - przeczytaj koniecznie!

I zadaj pytanie...

 

więcej

Ustawiczna modlitwa za duszami dobroczyńców...

30.10.2010

 

Jakaż to radość dla was, gdy która dusza, dzięki jałmużnie wam świadczonej, ujdzie potępienia wiecznego. Wszak to bardzo być może, bo ustawiczna modlitwa za duszami dobroczyńców jest nieodzownym waszym obowiązkiem. Wprawdzie wszelka jałmużna, świadczona nam przez ludzi, od Pana samego pochodzi; ale taka jest wola Jego, byśmy wdzięczne były i modliły się za tymi, którzy dla miłości Jego dobrze nam czynią. Tego obowiązku wdzięczności nigdy nie zaniedbujmy.

 

z II rozdziału Drogi Doskonałości

więcej

Jubileusz Teresy

21.10.2010

 

Po dziewięciodniowej nowennie i uroczystości św. Teresy 15 X wznawiamy nasze cotygodniowe spotkania. Do następnej uroczystości z całym zakonem czytamy Drogę Doskonałości. W całości znajdziesz ją tutaj.

 

Nie mając żadnej możności uczynienia czegoś w służbie Bożej na chwałę Pana, gdyż jestem niewiastą, i to jeszcze tak nędzną, tym gorętsze uczułam w sobie i dotąd czuję pragnienie, aby skoro Bóg ma tylu nieprzyjaciół, a tak niewielu przyjaciół, ci niewielu przynajmniej prawdziwymi byli Jego przyjaciółmi. Postanowiłam zatem uczynić choć to maluczko, co uczynić zdołam, to jest wypełniać rady ewangeliczne jak najdoskonalej i tę gromadkę sióstr, które tu są ze mną, skłonić do tego, aby czyniły podobnież, ufna w dobroć Boga, który nigdy nie opuści tych, którzy mężnym sercem wszystko opuszczą dla Niego.

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...