Aktualności

Błogosławionej Paschy

wielk

 

12.04.2017

 

"Maryjo! Niech w dziejach świata ujawni się raz jeszcze

nieskończona moc zbawcza Odkupienia: moc Miłosiernej Miłości!

Niech ona powstrzyma zło!

Niech w Twoim Niepokalanym Sercu ukaże się wszystkim Światło Nadziei" Św. Jan Paweł II

 

 

Kochani nasi Przyjciele!

 

Wkrótce minie 100 lat od Objawień w Fatimie.                                                                                         Szukamy więc w tym wydarzeniu światła, wskazówki, myśli, która oświeci cały obecny rok, a w szczególności nadchodzące Święta Paschalne.

 

J. Kard. Ratzinger będąc Prefektem Kongregacji Nauki Wiary mówił, że "<kult> Niepokalanego Serca Maryi oznacza zbliżenie się do takiej postawy serca, w której Fiat - <bądź Wola Twoja> - staje się centrum kształtującym całą egzystencję".

 

Maryja jest Tą, Która Wolę Boga wypełniła do końca. Ewangelia ukazuje Ją - zasłuchaną w Słowo Pana, dającą się Jemu prowadzić, aż pod Krzyż, który wydaje się być końcem wszystkiego. Ale nie jest!

 

To TUTAJ - pod Krzyżem Swojego Syna -  chce nas nauczyć drogi zawierzenia, która przez śmierć przeprowadza do Życia.

 

Niech orędzie z Fatimy uczy nas, że serce otwarte na Boga "jest silniejsze niż karabiny i oręż wszelkiego rodzaju".

 

Życzymy PASCHY, Która umocni naszą nadzieję i napełni serca wiarą w dokonane już ZWYCIĘSTWO PANA!

 

Pamiętajace w modlitwie - Wasze siostry karmelitanki

 

 

Celebracja Triduum Paschalnego

ukrzyż

 

12.04.2017

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii Triduum Paschalnego w naszej karmelitańskiej kaplicy.

 

WIELKI CZWARTEK - uroczysta Eucharystia o godz. 17.00, pod przewodnictwem ks. Grzegorza Pawlaczyka. Po Mszy Świętej Adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00

 

WIELKI PIĄTEK - Liturgia o godz. 16.00, pod przewodnictwem ks. Grzegorza Pawlaczyka. Możliwość Adoracji przez cały dzień do godz. 22.00

 

WIELKA SOBOTA - Wigilia Paschalna o godz. 21.00, głównym celebransem będzie ks. Dariusz Larus.

Możliwość Adoracji przez cały dzień do godz. 20.30.

 

W NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - Eucharystia o godz. 10.00

(nie ma Mszy o godz. 7.30!)


 

Ze Świętym Józefem

Józef

 

19/20.03.2017

 

Św. Teresa od Jezusa  odnowiła i rozpowszechniła nabożeństwo do św. Józefa w całym Kościele.

 

Za jego przyczyną w 1542 roku  odzyskała zdrowie i starała się odwdzięczyć św. Józefowi jak tylko mogła. W 1561 roku przeżyła wizję ubierania jej w śnieżnobiałą szatę przez Maryję i św. Józefa i zapewnienie ze strony Maryi, że bardzo jest zadowolona z nabożeństwa Teresy do Jej Oblubieńca - św. Józefa. Doświadczyła także objawienia, w którym Chrystus po Komunii św. zobowiązał ją do szybkiego założenia reformowanego klasztoru, który miał być oddany pod opiekę św. Józefowi.

 

Pierwszym kościołem pw. św. Józefa w Kościele Katolickim był dopiero pierwszy kościół Reformy Terezjańskiej w Avila, w Hiszpanii.

 

Z 17 założonych przez nią fundacji, aż 11 nosiło wezwanie św. Józefa.


Pisze: "Obrałam sobie za Orędownika i Patrona chwalebnego świętego Józefa, usilnie jemu się polecając. I poznałam jasno, że jak w tej potrzebie, tak i w innych pilniejszych jeszcze, w których chodziło o cześć moją i zatracenie duszy, Ojciec ten mój i Patron wybawił mię i więcej mi dobrego uczynił niż sama prosić umiałam (...). Pragnęłabym wszystkich pociągnąć do pobożnej czci tego chwalebnego Świętego - wiedząc z długoletniego doświadczenia, jak wiele dobra jest on mocen wyjednać nam u Boga. Nigdy jeszcze nie spotkałam nikogo, kto by prawdziwie miał do niego nabożeństwo i szczególną mu cześć oddawał i nie osiągnął coraz większych korzyści w cnocie, bo w sposób dziwnie skuteczny wspomaga każdą duszę, która się mu poleca. Od wielu już lat, o ile pamiętam, co roku w dzień święta jego proszę go o jakąś łaskę i zawsze ją otrzymuję, a jeśli prośba moja jest w czymś niewłaściwa, on ją zawsze sprostuje dla większego dobra mego (...)".

 

Św. Józef zajął kluczowe miejsce w historii i życiu Karmelu. Pod koniec XVIII wieku był patronem ponad 200 kościołów Karmelu Terezjańskiego i powoli Jego kult przenikał do Liturgii Kościoła Powszechnego.

 

 

więcej

Jest tak blisko nas i zawsze prowadzi do Jezusa...

Maryja

 

11.02.2017

 

Maryja.

 

Ukryci Jej ramionach wędrujemy dziś razem z Kościołem do Lourdes.

 

Zawierzając Jej nasze zmagania, choroby, cierpienia i ból, wsłuchujemy się we wciąż aktualne słowa naszego Świętego Rodaka Jana Pawła II, który jako pierwszy z Papieży stanął w Grocie Massabielskiej:

 

"Tutaj w tej Grocie na pierwszym miejscu pozdrawiam chorych, którzy zawsze licznie tu przybywają (...) Jestem z wami drodzy bracia i siostry jako pielgrzym do Matki Bożej. Moimi czynię wasze modlitwy i wasze nadzieje. Z Wami dzielę życie naznaczone fizycznym cierpieniem (...). W mojej posłudze apostolskiej ? zawsze pokładałem nadzieję w ofierze, modlitwach i poświęceniu tych, którzy cierpią. Proszę was, byście się zjednoczyli ze mną, w przedstawieniu Bogu ? przez wstawiennictwo NMP wszystkich intencji Kościoła i świata. Drodzy bracia i siostry ? chorzy. Chciałbym was uścisnąć w moich ramionach ? wszystkich i każdego z osobna. W sposób bardzo osobisty i serdeczny. I powiedzieć wam, jak bardzo jestem wam bliski i solidarny. Robię to duchowo zawierzając was macierzyńskiej miłości Matki naszego Pana i prosząc Go o błogosławieństwo i umocnienie".

 

Któż z nas nie zna tej pieśni ?


Warto zobaczyć film :)

 

I przeczytać :)))

 

 

O modlitwie słów kilka

zima

 

11.01.2017

 

Często pytamy, jak się modlić, co robić, by nasza modlitwa była "wysłuchana", jak odnależć się wobec Kogoś tak Innego, jak Sam Bóg, a jednocześnie tak bliskiego, jak Bóg, Który jest naszym Ojcem - Tatusiem???

 

Poczytaj o filarach każdej modlitwy, którymi są:

 

 

* miłość bliźniego (tutaj)

* pokora (tutaj)

* wolność wewnętrzna (tutaj)

 

 

Już wkrótce Boże Narodzenie

BN

 

23.12.2016

 

Pragniemy wraz z Wami - Czytelnikami naszej strony - jak i z całym Kościołem świętować Wielką Tajemnicę naszej wiary, jaką jest Wcielenie Bożego Słowa.

 

W nadchodzącym roku będziemy przeżywać 100-lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie.

 

Będąc właśnie tam Święty Jan Paweł II zapraszał nas "do szkoły Matki Bożej, aby nauczyła nas być takimi, jak pastuszkowie, którzy starali się czynić wszystko, czego Ona od nich żądała" i pokazał nam, że jest to sposób, który szybko prowadzi do świętości.

 

Mamy nadzieję wraz z Wami spotkać się w Jej szkole świętości. Teraz wraz z pasterzami udajemy się do Betlejem, by zobaczyć Maryję, Która zawsze prowadzi nas do Jezusa i Józefa. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach!

 

 

Zapraszamy serdecznie na Pasterkę, która w naszej kaplicy rozpocznie się tradycyjnie o północy!

 

W pierwszy i drugi Dzień Świąt Eucharystia wyjątkowo - jak dla nas :) - o godzinie 10.00 - również zapraszamy.

 

I jeszcze pastorałka karmelitańska do posłuchania tutaj :)

 


Z Niepokalaną dzień 9.

M

 

7.12.2016

 

"Prawdziwe nabożeństwo do Maryi polega na uciekaniu się do Niej z pełną ufnością, na naśladowaniu Jej cnót z pomocą Bożą, na uciekaniu od grzechu, na okazywaniu Jej czci z wiernością".

 

"Jak gołąbka, idź do Maryi, a Maryja da Ci Jezusa; Potęga Maryi jest najsilniejszą bronią, jaką nam dał Jezus pod krzyżem".

 

"Powierzmy Maryi nasze słabości, by je zwyciężyła, nasze skłonności, by je obróciła ku dobru, nasze myśłi, by je uczyniła czystymi, nasze uczucia, by je strzegła w czystości. Idźmy do Boga przez Maryję, niech Ona będzie dla nas drabiną, po której zmierzamy do Niego" (Bł. Maria Józefina od Jezusa Ukrzyżowanego).

 

 

Z Niepokalaną dzień 8.

M

 

6.12.2016

 

"O Matko moja ukochana Tobie Pan zawierzył Tajemnice swego Królestwa, Tobie powierzył swe Mistyczne Ciało. Twoje spojrzenie przenika wszystkie czasy; Ty znasz każdego człowieka, wiesz, jakie ma zadanie i chcesz mu pomóc. Dziękuję Ci, żeś mnie powołała, jeszcze zanim wiedziałam, że to wołanie pochodzi od Ciebie. Nie wiem, co zamierzasz uczynić ze mną dalej. Uważam za wielką niezasłużoną łaskę, że wybrałaś mnie za swe narzędzie. Pragnę być w Twych rękach narzędziem uległym" (św. Teresa Benedykta od Krzyża).

 

 

Litania do Niepokalanego Serca Maryi (bł. kard. J.H.Newmana) - czytaj "więcej"

 

 

więcej

Z Niepokalaną dzień 7.

M

 

5.12.2016

 

"Najpiękniejsza i najzręczniejsza Ogrodniczko, oto masz tu, u swych stóp, serce zamienione przez swe grzechy w las pełen cierni i ostów, gdzie mają swe legowisko i rozmnażają się najobrzydliwsze i bezwstydne namiętności: tysiące robotników do Twych rozkazów, zależnych od Twego słowa, czeka, że poślesz ich, by wyrywali wszelkie zło i wszelkie wady, a siali i sadzili to, co święte, to, co dobre, co cnotliwe. Powierzam Ci, daję Ci ziemię uprawną mojej duszy; rozkaż, Pani świata, rozkaż, Królowo Aniołów, a zostanie przemieniona w raj rozkoszy dla Ciebie i Twego Syna; ... (Bł. Franciszek Palau y Quer).

 

DZIŚ ROZPOCZYNA SIĘ NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ŚW. JANA OD KRZYŻA

 

Zapraszamy tutaj i tutaj i tutaj na stronę naszych braci, gdzie można poznać bliżej Świętego Doktora Kościoła i poszukać ciekawych inspiracji.

 

 

więcej

Z Niepokalaną dzień 6.

M

 

4.12.2016

 

"Kto nie zna Boga, niech się ucieka do Maryi! Kto nie potrafi dostosować się do Bożej woli, niech się ucieka do Maryi! Kto nie znajduje miłosierdzia w Bogu, niech się ucieka do Maryi! Kto upada ze słabości, niech się ucieka do Maryi, która jest Panną możną i potężną! Kto przeżywa ustawiczne rozdwojenie, niech się ucieka do Maryi która jest niczym spokojny ocean! Kto przeżywa napaści szatana, niech się ucieka do Maryi! [...] Uciekajcie się do Maryi, biegnijcie do Maryi" (Św. Maria Mgdalena de Pazzi).

 

 

Słowo na II Niedzielę Adwentu

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...