Aktualności

Poślubiona na wieki

mi08.06.2017

 

Radujemy się wielce łaską życia i powołania naszej Siostry Miriam od Ducha Świetego.

Polecamy ją gorąco Waszym modlitwom, by mogły się wypełnić pragnienia jej serca, z pewnością miłe Jezusowi:

 

"Chciałabym głosić światu Ewangelię przez trwanie w zjednoczeniu z Jezusem na modlitwie, wsłuchując się w Jego Słowo, w Jego pragnienia i Jego wolę. Aby w moim życiu objawiło się życie Jezusa, abym otoczyła Go chwałą tak, jak On otoczył nią Ojca. Najpierw przyjmując prawdę, że On pierwszy mnie umiłował zbyt wielką miłością, ofiarował swe życie umierając za mnie na krzyżu i zmartwychwstał dla mojego usprawiedliwienia.

 

Zrodzona w wodach chrztu świętego, obmyta Jego Krwią, przyjmując Jego Miłość, którą tak hojnie wylewa przez Ducha Świętego. Będąc Jego Przyjacielem oddawać życie w codzienności za siostry, które daje mi Pan.

 

Choć jestem świadoma mojej słabości i bezsilności ufam Duchowi Świętemu, Który ma moc dać mi naturę Chrystusa i uzdolnić mnie, abym ogołocona z siebie mogła kochać w prawdzie, przebaczać i łamać swoje życie, aby świat miał życie i poznał Boga.

 

W ten sposób będę płodną Oblubienicą, która przynosi zagubione dzieci Ojca na łono Matki Kościoła".

 

Zaparszamy do naszej Galerii zdjęć i na stronę Archidiecezji :)

 

 

Oddajemy głos Siostrze Miriam...

 

29.05.2017

 

,,Wszystkie moje źródła są w Tobie, Panie" (Ps 84).

 

Z wielką radością chciałabym zaprosić wszystkich do włączenia się w naszą pieśń uwielbienia Pana, który jest źródłem wody żywej. Rozlewa wody po spragnionej glebie i zdroje po wyschniętej ziemi. Pragnącemu daje darmo pić ze źródła wody życia otwierając swój bok, z którego wypłynęła krew i woda. Równocześnie będąc pragnieniem miłowania nie waha się z prostotą prosić: daj mi pić...

 

Dzielę się moją radością, że moje pragnienie spotkało się z gorącym pragnieniem Jezusa i odpowiadając na Jego miłość złożę wieczystą profesję 4 czerwca podczas Eucharystii o godz. 11.00 w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.


Pieśń mojego życia zaczęłam śpiewać wraz z Niepokalaną, moją Patronką, od dnia narodzin w Roku Maryjnym (1987). Przyobleczona w Chrystusa, dzięki łasce chrztu świętego w święto pierwszego męczennika św. Szczepana ufam, że podobnie jak on będę mogła świadczyć o miłości Ojca przez całe swoje życie.

 

Mieszkałam w małej wsi Kocanowo, niedaleko Pobiedzisk, między Poznaniem, a Gnieznem. Wzrastając w rodzinie rolniczej spotykałam Boga w pięknie przyrody, wśród łan zbóż i pól truskawkowych. Na pieszych pielgrzymkach do Maryi Matki Jasnogórskiej zobaczyłam jak Ona wskazuje na swojego Syna. Wierzę głęboko, że za Jej przyczyną doświadczyłam łaski spotkania z żywym Jezusem obecnym w Eucharystii.

 

Tak jak Samarytance Jezus dał poznać swoje pragnienie, aby Go przyjęła, tak i ja słyszałam w sercu wołanie Jezusa: daj mi pić... Poruszało mnie bardzo, że Ten, Który jest Miłością jest niekochany. Ma tak mało prawdziwych przyjaciół ufających Jego dobroci. Samotny, zmęczony siedział przy studni mojego życia i prosił mnie o miłość. W głębi serca czułam, że odpowiadając na Jego pragnienie sama zostanę nasycona i szczęśliwa... Zaufałam i nie zawiodłam się.

 

 

więcej

Błogosławionej Paschy

wielk

 

12.04.2017

 

"Maryjo! Niech w dziejach świata ujawni się raz jeszcze

nieskończona moc zbawcza Odkupienia: moc Miłosiernej Miłości!

Niech ona powstrzyma zło!

Niech w Twoim Niepokalanym Sercu ukaże się wszystkim Światło Nadziei" Św. Jan Paweł II

 

 

Kochani nasi Przyjciele!

 

Wkrótce minie 100 lat od Objawień w Fatimie.                                                                                         Szukamy więc w tym wydarzeniu światła, wskazówki, myśli, która oświeci cały obecny rok, a w szczególności nadchodzące Święta Paschalne.

 

J. Kard. Ratzinger będąc Prefektem Kongregacji Nauki Wiary mówił, że "<kult> Niepokalanego Serca Maryi oznacza zbliżenie się do takiej postawy serca, w której Fiat - <bądź Wola Twoja> - staje się centrum kształtującym całą egzystencję".

 

Maryja jest Tą, Która Wolę Boga wypełniła do końca. Ewangelia ukazuje Ją - zasłuchaną w Słowo Pana, dającą się Jemu prowadzić, aż pod Krzyż, który wydaje się być końcem wszystkiego. Ale nie jest!

 

To TUTAJ - pod Krzyżem Swojego Syna -  chce nas nauczyć drogi zawierzenia, która przez śmierć przeprowadza do Życia.

 

Niech orędzie z Fatimy uczy nas, że serce otwarte na Boga "jest silniejsze niż karabiny i oręż wszelkiego rodzaju".

 

Życzymy PASCHY, Która umocni naszą nadzieję i napełni serca wiarą w dokonane już ZWYCIĘSTWO PANA!

 

Pamiętajace w modlitwie - Wasze siostry karmelitanki

 

 

Celebracja Triduum Paschalnego

ukrzyż

 

12.04.2017

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii Triduum Paschalnego w naszej karmelitańskiej kaplicy.

 

WIELKI CZWARTEK - uroczysta Eucharystia o godz. 17.00, pod przewodnictwem ks. Grzegorza Pawlaczyka. Po Mszy Świętej Adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00

 

WIELKI PIĄTEK - Liturgia o godz. 16.00, pod przewodnictwem ks. Grzegorza Pawlaczyka. Możliwość Adoracji przez cały dzień do godz. 22.00

 

WIELKA SOBOTA - Wigilia Paschalna o godz. 21.00, głównym celebransem będzie ks. Dariusz Larus.

Możliwość Adoracji przez cały dzień do godz. 20.30.

 

W NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - Eucharystia o godz. 10.00

(nie ma Mszy o godz. 7.30!)


 

Ze Świętym Józefem

Józef

 

19/20.03.2017

 

Św. Teresa od Jezusa  odnowiła i rozpowszechniła nabożeństwo do św. Józefa w całym Kościele.

 

Za jego przyczyną w 1542 roku  odzyskała zdrowie i starała się odwdzięczyć św. Józefowi jak tylko mogła. W 1561 roku przeżyła wizję ubierania jej w śnieżnobiałą szatę przez Maryję i św. Józefa i zapewnienie ze strony Maryi, że bardzo jest zadowolona z nabożeństwa Teresy do Jej Oblubieńca - św. Józefa. Doświadczyła także objawienia, w którym Chrystus po Komunii św. zobowiązał ją do szybkiego założenia reformowanego klasztoru, który miał być oddany pod opiekę św. Józefowi.

 

Pierwszym kościołem pw. św. Józefa w Kościele Katolickim był dopiero pierwszy kościół Reformy Terezjańskiej w Avila, w Hiszpanii.

 

Z 17 założonych przez nią fundacji, aż 11 nosiło wezwanie św. Józefa.


Pisze: "Obrałam sobie za Orędownika i Patrona chwalebnego świętego Józefa, usilnie jemu się polecając. I poznałam jasno, że jak w tej potrzebie, tak i w innych pilniejszych jeszcze, w których chodziło o cześć moją i zatracenie duszy, Ojciec ten mój i Patron wybawił mię i więcej mi dobrego uczynił niż sama prosić umiałam (...). Pragnęłabym wszystkich pociągnąć do pobożnej czci tego chwalebnego Świętego - wiedząc z długoletniego doświadczenia, jak wiele dobra jest on mocen wyjednać nam u Boga. Nigdy jeszcze nie spotkałam nikogo, kto by prawdziwie miał do niego nabożeństwo i szczególną mu cześć oddawał i nie osiągnął coraz większych korzyści w cnocie, bo w sposób dziwnie skuteczny wspomaga każdą duszę, która się mu poleca. Od wielu już lat, o ile pamiętam, co roku w dzień święta jego proszę go o jakąś łaskę i zawsze ją otrzymuję, a jeśli prośba moja jest w czymś niewłaściwa, on ją zawsze sprostuje dla większego dobra mego (...)".

 

Św. Józef zajął kluczowe miejsce w historii i życiu Karmelu. Pod koniec XVIII wieku był patronem ponad 200 kościołów Karmelu Terezjańskiego i powoli Jego kult przenikał do Liturgii Kościoła Powszechnego.

 

 

więcej

Jest tak blisko nas i zawsze prowadzi do Jezusa...

Maryja

 

11.02.2017

 

Maryja.

 

Ukryci Jej ramionach wędrujemy dziś razem z Kościołem do Lourdes.

 

Zawierzając Jej nasze zmagania, choroby, cierpienia i ból, wsłuchujemy się we wciąż aktualne słowa naszego Świętego Rodaka Jana Pawła II, który jako pierwszy z Papieży stanął w Grocie Massabielskiej:

 

"Tutaj w tej Grocie na pierwszym miejscu pozdrawiam chorych, którzy zawsze licznie tu przybywają (...) Jestem z wami drodzy bracia i siostry jako pielgrzym do Matki Bożej. Moimi czynię wasze modlitwy i wasze nadzieje. Z Wami dzielę życie naznaczone fizycznym cierpieniem (...). W mojej posłudze apostolskiej ? zawsze pokładałem nadzieję w ofierze, modlitwach i poświęceniu tych, którzy cierpią. Proszę was, byście się zjednoczyli ze mną, w przedstawieniu Bogu ? przez wstawiennictwo NMP wszystkich intencji Kościoła i świata. Drodzy bracia i siostry ? chorzy. Chciałbym was uścisnąć w moich ramionach ? wszystkich i każdego z osobna. W sposób bardzo osobisty i serdeczny. I powiedzieć wam, jak bardzo jestem wam bliski i solidarny. Robię to duchowo zawierzając was macierzyńskiej miłości Matki naszego Pana i prosząc Go o błogosławieństwo i umocnienie".

 

Któż z nas nie zna tej pieśni ?


Warto zobaczyć film :)

 

I przeczytać :)))

 

 

O modlitwie słów kilka

zima

 

11.01.2017

 

Często pytamy, jak się modlić, co robić, by nasza modlitwa była "wysłuchana", jak odnależć się wobec Kogoś tak Innego, jak Sam Bóg, a jednocześnie tak bliskiego, jak Bóg, Który jest naszym Ojcem - Tatusiem???

 

Poczytaj o filarach każdej modlitwy, którymi są:

 

 

* miłość bliźniego (tutaj)

* pokora (tutaj)

* wolność wewnętrzna (tutaj)

 

 

Już wkrótce Boże Narodzenie

BN

 

23.12.2016

 

Pragniemy wraz z Wami - Czytelnikami naszej strony - jak i z całym Kościołem świętować Wielką Tajemnicę naszej wiary, jaką jest Wcielenie Bożego Słowa.

 

W nadchodzącym roku będziemy przeżywać 100-lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie.

 

Będąc właśnie tam Święty Jan Paweł II zapraszał nas "do szkoły Matki Bożej, aby nauczyła nas być takimi, jak pastuszkowie, którzy starali się czynić wszystko, czego Ona od nich żądała" i pokazał nam, że jest to sposób, który szybko prowadzi do świętości.

 

Mamy nadzieję wraz z Wami spotkać się w Jej szkole świętości. Teraz wraz z pasterzami udajemy się do Betlejem, by zobaczyć Maryję, Która zawsze prowadzi nas do Jezusa i Józefa. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach!

 

 

Zapraszamy serdecznie na Pasterkę, która w naszej kaplicy rozpocznie się tradycyjnie o północy!

 

W pierwszy i drugi Dzień Świąt Eucharystia wyjątkowo - jak dla nas :) - o godzinie 10.00 - również zapraszamy.

 

I jeszcze pastorałka karmelitańska do posłuchania tutaj :)

 


Z Niepokalaną dzień 9.

M

 

7.12.2016

 

"Prawdziwe nabożeństwo do Maryi polega na uciekaniu się do Niej z pełną ufnością, na naśladowaniu Jej cnót z pomocą Bożą, na uciekaniu od grzechu, na okazywaniu Jej czci z wiernością".

 

"Jak gołąbka, idź do Maryi, a Maryja da Ci Jezusa; Potęga Maryi jest najsilniejszą bronią, jaką nam dał Jezus pod krzyżem".

 

"Powierzmy Maryi nasze słabości, by je zwyciężyła, nasze skłonności, by je obróciła ku dobru, nasze myśłi, by je uczyniła czystymi, nasze uczucia, by je strzegła w czystości. Idźmy do Boga przez Maryję, niech Ona będzie dla nas drabiną, po której zmierzamy do Niego" (Bł. Maria Józefina od Jezusa Ukrzyżowanego).

 

 

Z Niepokalaną dzień 8.

M

 

6.12.2016

 

"O Matko moja ukochana Tobie Pan zawierzył Tajemnice swego Królestwa, Tobie powierzył swe Mistyczne Ciało. Twoje spojrzenie przenika wszystkie czasy; Ty znasz każdego człowieka, wiesz, jakie ma zadanie i chcesz mu pomóc. Dziękuję Ci, żeś mnie powołała, jeszcze zanim wiedziałam, że to wołanie pochodzi od Ciebie. Nie wiem, co zamierzasz uczynić ze mną dalej. Uważam za wielką niezasłużoną łaskę, że wybrałaś mnie za swe narzędzie. Pragnę być w Twych rękach narzędziem uległym" (św. Teresa Benedykta od Krzyża).

 

 

Litania do Niepokalanego Serca Maryi (bł. kard. J.H.Newmana) - czytaj "więcej"

 

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...