Aktualności

Zaufać Opatrzności - trzeci dzień nowenny

13.11.2010

 

"Bóg  ratuje tylko wiarą w Opatrzność, a wczorajsza Ewangelia o szukaniu przede wszystkim Królestwa Bożego, pobudzając do wejścia na tę drogę, natchnęła  jednocześnie pokojem i nadzieją wobec ciężaru otaczających nas rzeczywistości".

 

"Bóg łaską swoją teraz mnie oświecił; wyuczył kochać się w cierpieniu i ufać Jego opiece. Jestem spokojny i całą ufność pokładam w Bogu, ża nam wszystkim da męstwo potrzebne do zniesienia wszelkiego doczesnego nieszczęścia."

 

 

 

więcej

Łaska nawrócenia - drugi dzień nowenny

12.11.2010

 

"Bóg w  miłosierdziu swoim podźwignął mnie ze stanu niewiary właśnie wtedy, kiedy wkrótce miała nastapić chwila próby i cierpienia, które bez wiary stają się albo drogą upadku, albo - co może jeszcze gorzej - pychy i wyrzutów względem Opatrzności."

 

"Mam jeden podarunek od Mamy, który,  przy pomocy Bożej, na całą wieczność mi wystarczy: wiarę."

 

 

więcej

Internetowa akcja pomocy...

03.11.2010

 

... dla naszego klasztoru.

Czekają nas kolejne inwestycje. Tegoroczne powodzie zmuszają do przebudowy deszczówki i kanalizacji, wykopania podziemnych studni, na nadmiar wody.

Kolejne postulantki będą potrzebowały miejsca do pracy, maszyn do szycia.

Wieloletni piec nie jest zbyt ekonomiczny, poszczególne części psują się... przy nowym zaoszczędzimy 1/4 kosztów.

 

Zajrzyj na stronę, pomóż nam i prześlij ten link http://www.rozaniecassistance.pl innym!

Dziękujemy!

więcej

św.Rafał Kalinowski - pierwszy dzień nowenny

11.11.2010

 

Dobrzy ludzie są podobni do czystego powietrza: oddycha się nim, chociaż się go nie widzi.

 

Tylko to ma wartość, co się wycierpi.

 

Boże, jakim skarbem obdarzasz tych, którzy w Tobie ufność pokładają!

 

 

więcej

św.Rafał Kalinowski (1835 -1907)

11.11.2010

 

Jutro zaczynamy nowennę przed świętem św. Rafała Kalinowskiego.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy, byśmy zapragnęli być świętymi.

 

"Gwałtownie nam Świętych potrzeba; bez nich niechybnie ludzkość runie."

 

Józef Kalinowski urodził się 1 września 1835 r. w Wilnie. Na chrzcie otrzymał imię Józef. Jego ojciec był profesorem matematyki na Uniwersytecie Wileńskim. Po ukończeniu z wyróżnieniem Instytutu Szlacheckiego w Wilnie (1843-1850), Józef podjął studia w Instytucie Agronomicznym w Hory-Horkach koło Orszy. Zrezygnował z nich po dwu latach. W 1855 r. przeniósł się do Mikołajewskiej Szkoły Inżynierii Wojskowej w Petersburgu, gdzie uzyskał tytuł inżyniera.

 

więcej

8 listopada - bł.Elżbiety od Trójcy Świętej

8.11.2010

 

O Boże mój, Trójco, którą uwielbiam,
pomóż mi zapomnieć zupełnie o sobie samej,
abym mogła zamieszkać w Tobie
nieporuszona i spokojna,
jakby dusza moja była już w wieczności.

 

 

więcej

bł.Elżbieta od Trójcy Świętej (1880-1906)

7.11.2010


8 listopada Kościół wspomina bł.Elżbietę.

Trwając w nowennie przed Jej świętem prośmy Ją, by wyjednała nam dar zażyłej więzi z Jezusem  i otwartość na przyjęcie Jego miłości, która, jak każda miłość, tęskni za wzajemnością.

 

Bł. Elżbieta od Trójcy Świętej


Elżbieta Catez urodziła się 18 lipca 1880 r. we Francji, we wsi Avor, niedaleko Bourges, gdzie stacjonował oddział wojskowy, w którym służył jej ojciec. Kiedy miała 7 lat, zmarł jej ojciec. Matka wychowywała ją dość surowo. Ku rozpaczy rodziców Elżbieta była zbyt żywym i strasznie upartym dzieckiem. Wybuchała z byle powodu niepohamowaną złością, wobec której bezsilne pozostawały perswazje ojca. Była nazywana "małym diablątkiem". Radykalna zmiana w jej charakterze nastąpiła po pierwszej spowiedzi i komunii świętej, gdy siedmioletnia dziewczynka postanowiła wytrwale i konsekwentnie pracować nad swymi wadami. Elżbieta potwierdzała wielokrotnie, że dzień ten był dla niej decydujący.

 

 

 

więcej

Idę do Światła, do Miłości, do Życia!... - dziewiąty dzień nowenny

7.11.2010

 

Niebo jest Domem Ojca, jesteśmy tam oczekiwani jak ukochane dzieci, powracające do domu rodzinnego po czasie wygnania, i żeby nas do niego zaprowadzić, On sam zostaje naszym towarzyszem podróży!
Tam będziemy mogli spocząć na łonie Nieskończonej Miłości!

 

Proszę się już nie lękać tej godziny, przez którą wszyscy musimy przejść. Śmierć, droga pani, to sen dziecka, zasypiającego na sercu matki. Wreszcie noc wygnania odejdzie na zawsze i wejdziemy w posiadanie dziedzictwa świętych w światłości.

 

Jej ostatnie zrozumiałe słowa:
Idę do Światła, do Miłości, do Życia!...

 

więcej

Jubileusz Teresy - jak się modlić (1)

06.11.2010

 

Przedstaw sobie Pana stojącego tuż przy tobie i patrz, z jaką miłością i jaką pokorą raczy ciebie nauczać.

 

Nigdy On ciebie ani na chwilę nie opuści, będzie cię wspierał we wszystkich strapieniach twoich, na każdym kroku będzie ci stróżem i pocieszycielem. Czy to mała rzecz, sądzicie, mieć zawsze i wszędzie przy boku takiego przyjaciela?

więcej

Cierpieć z Jezusem - ósmy dzień nowenny

6.11.2010

 

Krzyż..., lubię wpatrywać się weń. On mi objawia nadmiar miłości mojego Mistrza i mówi mi, że za miłość płaci się tylko miłością.
Jezus zechciał cierpieć pierwszy,  abyśmy w chwilach krzyżujących nas mogli patrzeć na Niego i mówić: On więcej cierpiał ode mnie, a uczynił to, aby mi okazać swoją miłość i domagać się mojej miłości.

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...