Aktualności

Jubileusz Teresy - jak się modlić (6)

06.02.2011

 

"Bądź wola Twoja"

 

Przez to dusza staje się sposobna do przebycia w bardzo krótkim czasie drogi wiodące do onego źródła, u którego, jak mówiłam, napawa się wodą żywą, z niego tryskającą. Bez tego zaś całkowitego ofiarowania swej woli Panu, aby we wszystkim uczynił z nami wolę swoją, nigdy nas nie dopuści do zakosztowania z tego źródła żywej wody.

więcej

Jubileusz Teresy - jak się modlić (5)

30.01.2011

 

Wszystko tylko na tym zależy, byśmy oddali się Jemu bez podziału i nieodwołalnie i w niczym nie krępowali działania Jego w nas. [...] Pan nie chce zmuszać woli naszej, wiec przyjmuje, co Mu damy, ale całkowicie nam siebie nie odda, póki my się całkowicie nie oddamy Jemu.

 

 

Tabliczki na stalki

04.01.2011

 

W Nowym Roku publikujemy zdjęcia stalkowych tabliczek! Teraz zostało je tylko przybić do nowych stalek!

 

Zobacz listę darczyńców, dzięki którym możemy wyposażyć nasze miejsca modlitwy!

Dziękujemy wszystkim i trwamy na modlitwie w Waszej intencji!

 

Jubileusz Teresy - jak się modlić (4)

04.01.2011

 

Czy mały to będzie, sądzicie, dla duszy roztargnionej pożytek, gdy zrozumie tę prawdę i przekona się, że na to, aby mogła rozmawiać z Boskim Ojcem swoim i cieszyć się obecnością Jego, nie ma potrzeby wzlatywać aż do nieba ani modlić się głośno? On bowiem tak blisko jest, że i bez głosu ją usłyszy; nie potrzeba jej skrzydeł, aby latała szukając Go, ale dość jej udać się na samotność i patrzeć, i oglądać Go obecnego we własnym jej wnętrzu. I nie oddalając się od tego Gościa tak drogiego, z pokorą najgłębszą mówić do Niego jak do Ojca, prosić Go jak Ojca i cieszyć się Nim jak Ojcem, czując i uznając siebie niegodną zwać się córką Jego.

 

 

więcej

Kronika Świąteczna

Drodzy Bliscy, Przyjaciele i Dobroczyńcy,


na Święta Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.
Nachylone wraz z Maryją nad Wcielonym Słowem, zjednoczone w Miłości złożonej w żłobie, ogarniamy Was sercem i modlitwą przepełnionymi miłością i wdzięcznością za ogrom Waszej życzliwości i ofiarnej pomocy względem naszej Wspólnoty Zakonnej. Niech Dzieciątko Jezus uśmiechnie się do każdego z Was i obdarzy tym, co najlepsze.
Niech przemieni Wasze życie w pełniejsze, piękniejsze, pełne pokoju, nadziei i radości. O to będziemy prosić w tym świątecznym czasie, zwłaszcza podczas Pasterki.
Błogosławionych Świąt!
Szczęśliwego Nowego Roku!

więcej

Jubileusz Teresy - jak się modlić (3)

22.12.2010

 

Nie lękajcie się, że tyle jest rzeczy, na które trzeba się oglądać, wstępując na tę drogę [modlitwy]. Jest to królewska droga do nieba, wielki skarb leży na niej ukryty; nie dziw zatem, że wszystko to tak dużo kosztuje. Przyjdzie czas, że się przekonamy, jak dalece wszystko, cokolwiek byśmy dla zdobycia tego skarbu uczynili, prawie jest niczym.

więcej

Jezus jest wszystkim!

14.12.2010 - Uroczystość św. Jana od Krzyża, czyli Ojca naszego Zakonu.

 

[Bóg] dał nam bowiem swego Syna, który jest jedynym Jego Słowem - bo nie posiada innego - i przez to jedno Słowo powiedział nam wszystko naraz. I nie ma już nic więcej do powiedzenia.

Bóg jakby już zamilknął i nie ma już nic więcej do powiedzenia. To bowiem, o czym częściowo mówił dawniej przez proroków, wypowiedział już całkowicie, dając nam Wszystko, to jest swego Syna.


Na Niego więc zwróć swe oczy [...]. Odnajdziesz w Nim o wiele więcej niż to, czego pragniesz i o co prosisz.


więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

13.12.2010

 

Ubóstwo wbrew mentalności świata. Droga miłości, która zapomina o sobie, a w rzeczywistości otrzymuje wszystko.


"Pragnij z miłości dla Chrystusa dojść do zupełnego ogołocenia, ubóstwa i oderwania się od wszystkiego, co jest na świecie."

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

12.12.2010 - siódmy dzień nowenny

 

Odpocznij w Bożej miłości.

 

Duszę, która zdecydowała się służyć Bogu całkowicie, karmi On i umacnia w duchu, oraz obdarza pieszczotami na sposób czułej matki. Matka bowiem, tuląc do piersi maleńkie dziecię, ogrzewa je swym ciepłem, karmi mlekiem - lekkim i słodkim pokarmem.

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

11.12.2010 - siódmy dzień nowenny

 

Pozwól działać Bogu.

 

Niech się zastanowią ci, których pożera gorączka działalności i którzy myślą świat wypełnić swym przepowiadaniem i dziełami zewnętrznymi, że o wiele więcej pożytku przynieśliby Kościołowi i o wiele milsi byliby Bogu, nie mówiąc już o dobrym przykładzie, jaki by dali, gdyby połowę tego czasu poświęcili na modlitwę i przestawanie z Bogiem.

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...