Aktualności

Kronika Świąteczna

Drodzy Bliscy, Przyjaciele i Dobroczyńcy,


na Święta Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.
Nachylone wraz z Maryją nad Wcielonym Słowem, zjednoczone w Miłości złożonej w żłobie, ogarniamy Was sercem i modlitwą przepełnionymi miłością i wdzięcznością za ogrom Waszej życzliwości i ofiarnej pomocy względem naszej Wspólnoty Zakonnej. Niech Dzieciątko Jezus uśmiechnie się do każdego z Was i obdarzy tym, co najlepsze.
Niech przemieni Wasze życie w pełniejsze, piękniejsze, pełne pokoju, nadziei i radości. O to będziemy prosić w tym świątecznym czasie, zwłaszcza podczas Pasterki.
Błogosławionych Świąt!
Szczęśliwego Nowego Roku!

więcej

Jubileusz Teresy - jak się modlić (3)

22.12.2010

 

Nie lękajcie się, że tyle jest rzeczy, na które trzeba się oglądać, wstępując na tę drogę [modlitwy]. Jest to królewska droga do nieba, wielki skarb leży na niej ukryty; nie dziw zatem, że wszystko to tak dużo kosztuje. Przyjdzie czas, że się przekonamy, jak dalece wszystko, cokolwiek byśmy dla zdobycia tego skarbu uczynili, prawie jest niczym.

więcej

Jezus jest wszystkim!

14.12.2010 - Uroczystość św. Jana od Krzyża, czyli Ojca naszego Zakonu.

 

[Bóg] dał nam bowiem swego Syna, który jest jedynym Jego Słowem - bo nie posiada innego - i przez to jedno Słowo powiedział nam wszystko naraz. I nie ma już nic więcej do powiedzenia.

Bóg jakby już zamilknął i nie ma już nic więcej do powiedzenia. To bowiem, o czym częściowo mówił dawniej przez proroków, wypowiedział już całkowicie, dając nam Wszystko, to jest swego Syna.


Na Niego więc zwróć swe oczy [...]. Odnajdziesz w Nim o wiele więcej niż to, czego pragniesz i o co prosisz.


więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

13.12.2010

 

Ubóstwo wbrew mentalności świata. Droga miłości, która zapomina o sobie, a w rzeczywistości otrzymuje wszystko.


"Pragnij z miłości dla Chrystusa dojść do zupełnego ogołocenia, ubóstwa i oderwania się od wszystkiego, co jest na świecie."

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

12.12.2010 - siódmy dzień nowenny

 

Odpocznij w Bożej miłości.

 

Duszę, która zdecydowała się służyć Bogu całkowicie, karmi On i umacnia w duchu, oraz obdarza pieszczotami na sposób czułej matki. Matka bowiem, tuląc do piersi maleńkie dziecię, ogrzewa je swym ciepłem, karmi mlekiem - lekkim i słodkim pokarmem.

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

11.12.2010 - siódmy dzień nowenny

 

Pozwól działać Bogu.

 

Niech się zastanowią ci, których pożera gorączka działalności i którzy myślą świat wypełnić swym przepowiadaniem i dziełami zewnętrznymi, że o wiele więcej pożytku przynieśliby Kościołowi i o wiele milsi byliby Bogu, nie mówiąc już o dobrym przykładzie, jaki by dali, gdyby połowę tego czasu poświęcili na modlitwę i przestawanie z Bogiem.

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

10.12.2010 - szósty dzień nowenny

 

Kochaj... "Słuchaj Izraelu, Pan, Bóg nasz jest jedyny. Będziesz miłował..."

 

"Kochaj bardzo tych, co są przeciw tobie i nie kochają cię. Tym sposobem rozbudzasz miłość w sercu, w którym jej nie było. Tak postępuje Bóg z nami: kocha nas, abyśmy Jego kochali tą samą miłością, którą nam okazuje."

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

09.12.2010 - piąty dzień nowenny

 

Nie martw się. Bóg cię nie opuści. On może ze zła wyprowadzić dobro. Przemienić cierpienie w radość. W tym życiu i w wieczności.

 

"Gdy jesteś obciążony, jesteś z Bogiem, twoją mocą, który jest zawsze z utrapionymi. Gdy jesteś wolny od trudu, jesteś tylko z samym sobą, czyli z całkowitą słabością. Cnota bowiem i męstwo duszy wzrasta i umacnia się w trudach cierpiliwie znoszonych."

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

07.12.2010 - III dzień nowenny

 

Zaryzykować życie dla Boga. Gramy va banque.

 

"[Dusza] jest w położeniu podróżnego, dążącego w nie znane [z doświadczenia] strony nowymi i nie znanymi z doświadczenia drogami, którymi nigdy nie szedł. Nie ma on przewodnika i sam nie zna drogi, pozostaje więc w wątpliwościach, zdany na wskazówki innych; jasne jest jednak, że nie mógłby przyjść w nie znane okolice ani zdobyć nowych wiadomości, gdyby nie opuścił znanych już dróg i nie wszedł na nowe."

więcej

Z Janem od Krzyża - TGV do nieba...

06.12.2010 - II dzień nowenny

 

Nie zapominać o swojej godności.

Nie tak łatwo jest uwierzyć, że Bóg mnie kocha, zwłaszcza gdy cierpię i upadam. Po co żyję? Do czego jestem potrzebna Bogu na tym świecie?

A jeżeli naprawdę posiadam wartość w Jego oczach?

 

"Jest wielką pociechą dla duszy (czyli dla człowieka) wiedzieć, że nigdy nie jest bez Boga, choćby była w grzechu śmiertelnym, a tym bardziej, kiedy jest w łasce."

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...