Aktualności

W głębiny duszy z bł. Elżbietą

Ósmego listopada świętujemy w Karmelu wspomnienie błogosławionej Elżbiety od Trójcy św., karmelitanki z Dijon we Francji.

 

Pragnęła przekazać tajemnicę Bożej obecności w duszy każdego człowieka i nauczyć życia z Nim i dla Niego, każdego dnia, poprzez proste czynności zwykłej codzienności... Z Nim budzić się i zasypiać, dla Niego oddychać, kochać, czynić wszystko w Bozej obecności, nie przerywając z Nim rozmowy.

 

"<Trwajcie we Mnie>. To Słowo Boże daje ten nakaz, który wyraża tę wolę. Trwajcie we Mnie nie tylko przez kilka chwil, kilka godzin, które muszą przeminąć, ale <trwajcie> - w sposób stały, normalny. Trwajcie we Mnie, módlcie się we Mnie, adorujcie we Mnie, miłujcie we Mnie, cierpcie we Mnie, pracujcie, działajcie we Mnie. Trwajcie we Mnie, aby stawać przed każdą osobą lub każdą rzeczą, coraz bardziej wnikajcie w tę głębię. Tam naprawdę jest <pustynia, na którą Bóg chce pociągnąć duszę i mówić do jej serca>, jak to wyśpiewał prorok." Niebo w wierze

 


 

 

 

więcej

Uroczystość św. Teresy od Jezusa

15.10.2011

 

Dziś świętujemy narodziny dla nieba naszej Santa Madre. Modlimy się, aby Was i nas strawił ogień Ducha Świętego, płomień miłości, który płonął w św. Teresie.

 


więcej

Święto św.Teresy od Dzieciątka Jezus, Doktora Kościoła

1.10.2011

 

Ewangelia ma swój "sekret". Bóg objawia go małym i ubogim, rozpaczliwie ubogim, którzy wiedzą, że nie potrafią kochać. To dla nich otwarte jest wejście do Królestwa Niebieskiego.

W jaki sposób? Pozwólmy poprowadzić się Teresie...

 

 

 

 

więcej

Warsztaty ikonopisania

W dniach 4-13 września 15 sióstr uczestniczyło w warsztatach ikonopisania. Prowadził je Rektor Śląskiej Szkoły Ikonograficznej, Adiunkt w Katedrze Teologii Dogmatycznej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego ks.Dariusz Klejnowski-Różycki razem ze swoją mamą prof. Janiną Różycką-Klejnowską, Prorektorem tej Szkoły.

 

Pisanie ikon i poznanie ich teologii sprawiło nam wiele radości, tym bardziej, że jest to zajęcie bardzo "monastyczne", a my przecież jesteśmy mniszkami, które całe swe życie poświęcają modlitwie i kontemplacji.

 

Zobacz zdjęcia

 


więcej

Rekolekcje z Przystanią

15.09.2011

 

 

Grupa PRZYSTAŃ zaprasza na rekolekcje: TAJEMNICA EUCHARYSTII - Eucharystia sakramentem jedności

 

Rekolekcje odbędą się 25 - 27 listopada 2011r. u sióstr Pallotynek - ul. Hoża 31, Gniezno.

Prowadzący: ks. dr Paweł Kiejkowski.

 

Organizatorzy zapewniają nocleg i wszystkie posiłki.

 

Obowiązują zapisy: przystan@onet.eu  tel. 609 466 123

 

 

Już poślubiona

31.08.2011

 

Śluby w wydaniu karmelitańskim w niczym nie przypominają światowych wesel i imprez... chociaż Pan Młody jest Bogiem Wszechmocnym i Królem Wszechświata. Wszystko dokonuje się w ciszy serca, prostocie, skromnym byciu razem we wspólnocie i radosnym świętowaniu. A mimo to zmienia się całe życie - całe życie poślubionej s. Anny i nas wszystkich, ponieważ po raz kolejny, można by powiedzieć, że namacalnie, widzimy jak Bóg wkracza w historię człowieka i okazuje mu NADMIAR miłości i miłosierdzia.

 

zobacz zdjęcia

 

 

I śluby s. Anny

12.08.2011

 

Już za trzy dni - w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia - będziemy razem z
s. Anną Teresą od Jezusa i Maryi cieszyć się uroczystością zaślubin. Obecnie trwa na samotnej modlitwie przygotowując się do chwili, w której przed całym Kościołem zwiąże się z Bogiem na 3 lata ślubując czystość, ubóstwo i posłuszeństwo.

 

Jest to także głębsze włączenie w nasz Zakon i we wspólnotę, przestaje być nowicjuszką, a staje się osobą konsekrowaną. Cieszymy się niezmiernie z powołania s. Anny i drogi, którą z nami idzie już od trzech lat. Powierzamy s. Annę Waszej modlitwie - aby jeśli taka jest wola Boża - z kolejne trzy lata oddała się Bogu już definitywnie, na zawsze.

 

Uroczystość ślubów zakonnych związana jest z Eucharystią. Siostra oddaje się razem z Jezusem, wobec całego Kościoła deklaruje pragnienie miłowania Boga i bliźnich całą sobą. Uroczysta Eucharystia, podczas której s. Anna złoży śluby odbędzie się w naszej kaplicy o 10:30. Zapraszamy!

 

Zobacz zdjęcia

 

 

więcej

Budowa kolektorów deszczowych

27.07.2011

 

W naszej galerii różańcowej zamieściłyśmy kilka zdjęć z budowy kolektorów deszczowych. Dzięki Bogu zdążyłyśmy przed deszczami! Dzięki Waszej hojności mimo nawałnic mogłyśmy spać spokojnie i suchą stopą stąpać po klasztorze. Ucierpiał tylko sad, gdyż nadmiar wody wypompowujemy właśnie tam. Mamy więc w klauzurze mini Pojezierze Gnieźnieńskie!

 

 

więcej

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (9)

15.07.2011

 

Przez wiarę, u stóp krzyża, Maryja jest doskonale zjednoczona z Chrystusem w Jego wyniszczeniu. Wszak "On (Jezus Chrystus), istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stając się podobnym do ludzi". U stóp Krzyża, Maryja uczestniczy przez wiarę we wstrząsającej tajemnicy tego wyniszczenia. Jest to chyba najgłębsza w dziejach człowieka "kenoza" wiary. Przez wiarę Matka uczestniczy w śmierci Syna - a jest to śmierć odkupieńcza.

 

 

więcej

Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel

14.07.2011

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gniezna i okolic (a także przyjeżdżających z dalekich stron :) ) na wspólną Eucharystię w Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, 16 lipca o godz. 11:00 do naszej kaplicy. (Nie będzie w tym dniu mszy św. o godz. 7:30.)

 

Ten dzień jest jednym z najbardziej uroczystych w naszym Zakonie, ponieważ Matka Boża z Góry Karmel jest naszą główną patronką. Kim jest Maryja dla Karmelu? Jest Matką - tego słowa, ufam, nie trzeba jeszcze tłumaczyć - kobietą, która rodzi do Życia, do życia w Bogu. I Siostrą, towarzyszką w drodze. Kobietą, która żyła z wiary, pozwoliła by w niej dokonało się wcielenie Słowa Bożego, przyjęła Miłosierdzie i Zbawienie, nosi w sobie konanie Jezusa. Jest Królową, czyli kobietą, która ma moc i władzę poprowadzić nas do Boga prostą, wąską drogą, wprowadzić przez ciasną bramę, którą jest Jezus i Ona, "brama nieba".

 

W tym dniu będzie można uzyskać odpust i przyjąć szkaplerz karmelitański. Więcej na temat szkaplerza można dowiedzieć się ze stron: www.karmelicibosi.pl i www.szkaplerz.pl.

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...