Aktualności

Rekolekcje z Przystanią

15.09.2011

 

 

Grupa PRZYSTAŃ zaprasza na rekolekcje: TAJEMNICA EUCHARYSTII - Eucharystia sakramentem jedności

 

Rekolekcje odbędą się 25 - 27 listopada 2011r. u sióstr Pallotynek - ul. Hoża 31, Gniezno.

Prowadzący: ks. dr Paweł Kiejkowski.

 

Organizatorzy zapewniają nocleg i wszystkie posiłki.

 

Obowiązują zapisy: przystan@onet.eu  tel. 609 466 123

 

 

Już poślubiona

31.08.2011

 

Śluby w wydaniu karmelitańskim w niczym nie przypominają światowych wesel i imprez... chociaż Pan Młody jest Bogiem Wszechmocnym i Królem Wszechświata. Wszystko dokonuje się w ciszy serca, prostocie, skromnym byciu razem we wspólnocie i radosnym świętowaniu. A mimo to zmienia się całe życie - całe życie poślubionej s. Anny i nas wszystkich, ponieważ po raz kolejny, można by powiedzieć, że namacalnie, widzimy jak Bóg wkracza w historię człowieka i okazuje mu NADMIAR miłości i miłosierdzia.

 

zobacz zdjęcia

 

 

I śluby s. Anny

12.08.2011

 

Już za trzy dni - w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia - będziemy razem z
s. Anną Teresą od Jezusa i Maryi cieszyć się uroczystością zaślubin. Obecnie trwa na samotnej modlitwie przygotowując się do chwili, w której przed całym Kościołem zwiąże się z Bogiem na 3 lata ślubując czystość, ubóstwo i posłuszeństwo.

 

Jest to także głębsze włączenie w nasz Zakon i we wspólnotę, przestaje być nowicjuszką, a staje się osobą konsekrowaną. Cieszymy się niezmiernie z powołania s. Anny i drogi, którą z nami idzie już od trzech lat. Powierzamy s. Annę Waszej modlitwie - aby jeśli taka jest wola Boża - z kolejne trzy lata oddała się Bogu już definitywnie, na zawsze.

 

Uroczystość ślubów zakonnych związana jest z Eucharystią. Siostra oddaje się razem z Jezusem, wobec całego Kościoła deklaruje pragnienie miłowania Boga i bliźnich całą sobą. Uroczysta Eucharystia, podczas której s. Anna złoży śluby odbędzie się w naszej kaplicy o 10:30. Zapraszamy!

 

Zobacz zdjęcia

 

 

więcej

Budowa kolektorów deszczowych

27.07.2011

 

W naszej galerii różańcowej zamieściłyśmy kilka zdjęć z budowy kolektorów deszczowych. Dzięki Bogu zdążyłyśmy przed deszczami! Dzięki Waszej hojności mimo nawałnic mogłyśmy spać spokojnie i suchą stopą stąpać po klasztorze. Ucierpiał tylko sad, gdyż nadmiar wody wypompowujemy właśnie tam. Mamy więc w klauzurze mini Pojezierze Gnieźnieńskie!

 

 

więcej

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (9)

15.07.2011

 

Przez wiarę, u stóp krzyża, Maryja jest doskonale zjednoczona z Chrystusem w Jego wyniszczeniu. Wszak "On (Jezus Chrystus), istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stając się podobnym do ludzi". U stóp Krzyża, Maryja uczestniczy przez wiarę we wstrząsającej tajemnicy tego wyniszczenia. Jest to chyba najgłębsza w dziejach człowieka "kenoza" wiary. Przez wiarę Matka uczestniczy w śmierci Syna - a jest to śmierć odkupieńcza.

 

 

więcej

Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel

14.07.2011

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gniezna i okolic (a także przyjeżdżających z dalekich stron :) ) na wspólną Eucharystię w Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, 16 lipca o godz. 11:00 do naszej kaplicy. (Nie będzie w tym dniu mszy św. o godz. 7:30.)

 

Ten dzień jest jednym z najbardziej uroczystych w naszym Zakonie, ponieważ Matka Boża z Góry Karmel jest naszą główną patronką. Kim jest Maryja dla Karmelu? Jest Matką - tego słowa, ufam, nie trzeba jeszcze tłumaczyć - kobietą, która rodzi do Życia, do życia w Bogu. I Siostrą, towarzyszką w drodze. Kobietą, która żyła z wiary, pozwoliła by w niej dokonało się wcielenie Słowa Bożego, przyjęła Miłosierdzie i Zbawienie, nosi w sobie konanie Jezusa. Jest Królową, czyli kobietą, która ma moc i władzę poprowadzić nas do Boga prostą, wąską drogą, wprowadzić przez ciasną bramę, którą jest Jezus i Ona, "brama nieba".

 

W tym dniu będzie można uzyskać odpust i przyjąć szkaplerz karmelitański. Więcej na temat szkaplerza można dowiedzieć się ze stron: www.karmelicibosi.pl i www.szkaplerz.pl.

 

 

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (6)

13.07.2011

 

W życiu świętych nie należy brać pod uwagę jedynie ich ziemskiej biografii, ale także ich życie i dzieło w Bogu, po śmierci. Jeśli chodzi o świętych jest jasne: kto zmierza ku Bogu, nie oddala się od ludzi, ale staje się im prawdziwie bliski. W nikim innym, jak w Maryi, nie możemy tego dostrzec wyraźniej. Zdanie wypowiedziane przez Ukrzyżowanego do Ucznia - do Jana, a przez niego do wszystkich uczniów Jezusa: "Oto Matka twoja" (J 19, 27) - w każdym kolejnym pokoleniu staje się wciąż na nowo prawdziwe. Maryja faktycznie stała się Matką wszystkich wierzących.

 


więcej

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (5)

12.07.2011


Maryja jest kobietą, która kocha. Jak mogłoby być inaczej? Jako wierząca, która w wierze myśli zgodnie z myślą Bożą i pragnie według Bożej woli, może być jedynie niewiastą, która kocha.

 


więcej

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (4)

11.07.2011

 

Maryja jest wielka dlatego właśnie, że zabiega nie o własną wielkość, lecz Boga. Jest pokorna: nie chce być niczym innym jak służebnicą Pańską (por. Łk 1, 38.48). Ona wie, że jedynie wtedy, gdy nie wypełnia swojego dzieła, ale gdy oddaje się do pełnej dyspozycji działaniu Bożemu, ma udział w zbawianiu świata.

 

 

więcej

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (3)

10.07.2011

 

"Niewiasto, oto syn Twój" (J 19, 26). Z krzyża otrzymałaś nową misję. Począwszy od krzyża stałaś się w nowy sposób matką: matką wszystkich, którzy chcą wierzyć w Twojego Syna Jezusa i iść za Nim.

 

Miecz boleści przeniknął Twoje serce. Czy umarła nadzieja? Czy świat ostatecznie pozostał bez światła, życie bez celu? W tamtej godzinie prawdopodobnie na nowo usłyszałaś w swoim wnętrzu słowa anioła, w których odpowiadał na Twój lęk w chwili zwiastowania: "Nie bój się, Maryjo!" (Łk 1, 30).

 

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...