Aktualności

Pozostałe stalki

Cieszymy się niezmiernie z nowych stalek, które dzięki życzliwości wielu osób (już minęło 2 lata odkąd otrzymałyśmy na nie pieniądze) wreszcie trafiły do naszego zakonnego chóru. W galerii zdjęcia z "wnosin" i naszego miejsca modlitwy, gdzie spędzamy większość dnia. Pamiętamy o Was w modlitwie, nosimy Was wyrytych nie tylko w naszych sercach, ale także na tabliczkach przy naszych stalkach.

 

 

 

 

Niespodzianka z Łomży

30.07.2012

 

Bardzo miłą niespodziankę sprawili nam Pani dyrektor Małgorzata Kadłubowska i Pan Dariusz Mieczkowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. gen. Władysława Andersa w Łomży wraz z rodzinami, którzy "przyjechali zobaczyć siostry, które haftowały im sztandar z gen. Andersem", pokonując długą drogę z Łomży do Gniezna. Ucieszyło nas bardzo to niecodzienne spotkanie oraz pamiątki, które będą nam przypominać o gen. Andersie i szkole ceniącej Wielkich Ludzi naszego Narodu.

 

Wiele mówi wspomnienie najmłodszego żołnierza Armii gen. Andersa (Krzysztofa Flizaka):

"Generałowi Andersowi zawdzięczam moje życie. On uratował mnie z katorgii syberyjskiej, wywiózł mnie z "Nieludzkiej Ziemi", zadbał o moje bardzo na włosku wiszące zdrowie, dał mi wszystko to, co miał, swoją rodzinę: Polską Armię, która mnie wyleczyła i wychowała w przebogatej kulturze naszego Narodu. Ona nauczyła mnie żebym nigdy nie zapomniał, że jestem synem Wielkiego Narodu"

 

zobacz zdjęcia

 

Madonna i Egzorcysta Watykański!

 

Pilna wiadomość od reżysera - polecamy!

 

Trwa właśnie akcja modlitwena w związku z planowanym okultystycznym wydarzeniem - koncertem "Madonny". W tym samym czasie trwa właśnie premiera mojego filmowego wywiadu z Egzorcystą Watykańskim, o. Gabreile Amorthem!

Do wtorku, 31 lipca 2012 trwa sprzedaż tygodnika Gazeta Polska do którego dołączony jest ten dokument.


"Egzorcysta" z Gazetą Polską 25 lipca 2012!

zobacz zwiastun


 

16 lipca Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel - Szkaplerznej

11.07.2012

 

Jubileusz 400 - lecia przybycia karmelitanek bosych do Polski jest rokiem łaski
i szczególnej obecności Maryi, naszej Matki, Siostry i Królowej z Góry Karmel.

 

Msze św. odpustowe zostaną odprawione w niedzielę 15 lipca o godz. 7.30
i o  godz. 17
oraz w poniedziałek 16 lipca o godz. 7.30.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, zaczerpnięcia nadziei
i umocnienia wiary przy tym Zdroju Łask.

Zapraszamy także do oddania się w opiekę Maryi poprzez przyjęcie znaku szkaplerza.

 

Szkaplerz

10.07.2012

 

Maryja, przez ofiarowanie Szkaplerza, zaopatrzyła nas w szczególną pomoc potrzebną w codziennej drodze ku życiu wiecznemu. Szkaplerz karmelitański jest znakiem opieki i wstawiennictwa Maryi, naszej Królowej, Pani, Siostry i Matki.

Każdy, kto przywdziewa Szkaplerz święty, zostaje wszczepiony w pobożność maryjną Karmelu. Ma udział we wszystkich duchowych owocach modlitwy i życia Rodziny Karmelitańskiej, może również uważać całe dziedzictwo Karmelu za swoje. Każdy, kto został "ozdobiony" szatą Maryi, jest zaproszony do codziennego współtworzenia duchowości karmelitańskiej. Ideał Karmelu stanowią wierna modlitwa, kontemplacja Boga, wolność oraz wynikająca z niej służba braciom - na wzór Maryi.

 

Kościół związał ze szkaplerzem następujące obietnice:

- kto umrze odziany szkaplerzem świętym nie zazna ognia piekielnego
- noszący szkaplerz jako czciciel Matki Bożej zapewnia sobie Jej opiekę co do duszy i ciała w tym życiu i szczególną pomoc w godzinie śmierci
- każdy, kto pobożnie nosi szkaplerz i zachowuje czystość według stanu, zostanie wybawiony z czyśćca w sobotę po swej śmierci
- ci, którzy przyjęli szkaplerz, są złączeni z zakonem karmelitańskim i mają udział w jego duchowych dobrach za życia i po śmierci, a więc: we Mszach Świętych, Komuniach Świętych, umartwieniach, odpustach, modlitwach, postach, itp.

więcej

Z ziemi włoskiej do Polski

15.06.2012

 

Jubileusz św. Teresy od Jezusa ( www.teresa2015.com) zmobilizował nas m. in. do pogłębienia znajomości języków obcych. Na oficjalnej międzynarodowej stronie Jubileuszu www.pervoisononata.com ukazują się ciekawe artykuły o św. Teresie, Jej czasach i dziełach, w większości dostępne tylko w językach obcych, a więc niedostępne dla wielu sióstr. Siostrzana miłość nie zna granic i nic jej nie straszne, więc ochotniczki szybko wzięły się do dzieła. S. Aleksandra Podleżańska z zaprzyjaźnionej wspólnoty pallotyńskiej uczy nas języka włoskiego, angielskiego zaś anonimowy dobrodziej zakochany w tym języku.  No i są już rezultaty. A swoją drogą miło jest wrócić do szkoły...

zobacz galerię

List Księdza Prymasa na 400 lat karmelitanek bosych w Polsce

13.06.2012

 

Ksiądz Prymas Józef Kowlaczyk z okazji naszego jubileuszu (400 lat karmelitanek bosych w Polsce) i zbliżającego się spotkania z naszym Ojcem Generałem i siostrami, napisał list do wszystkich wiernych, który będzie czytany w całej archidiecezji w najbliższą niedzielę.

 

więcej

400 lat Karmelitanek Bosych w Polsce - Album

Wydawnictwo naszej karmelitańskiej prowincji (Flos Carmeli) wydało jubileuszowy album ze zdjęciami ze wszystkich klasztorów naszych sióstr, przybliżający trochę nasze mnisze życie i każdą wspólnotę. My, oczywiście, również w nim jesteśmy! (Choć niewiele jest tam naszych zdjęć.)

 

Zapraszamy do interenetowej księgarni

 

 

 

Zaproszenie z PRZYSTANI

PRZYSTAŃ zaprasza na randkę z Bogiem:

JEDNA NOC Z KRÓLEM

16 czerwca 2012

w kościele Św. Trójcy przy ul. Farnej w Gnieźnie

 

Plan:

22.00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. Dariusza Larusa

23.00 Uwielbienie śpiewem - Piąta Pieczęć

24.00 Wprowadzenie w ciszę...Osobiste spotkanie z Jezusem przed Najświętszym Sakramentem, wsłuchanie się w głos Boga

03.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

Na zakończenie odśpiewanie: Kiedy ranne wstają zorze

zobacz plakat


PRZYSTAŃ na dłużej

PRZYSTAŃ ZAPRASZA NA REKOLEKCJE:

BYĆ Z JEZUSEM
6 - 8 lipca 2012
Rekolekcje biblijne.
Prowadzący:
ks. Paweł Podeszwa - biblista, i ks. Wojciech Rzeszowski - rektor Seminarium Duchownego
Miejsce:
Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie
Zapisy do 25 czerwca br.
Decyduje kolejność zgłoszeń

Informacja:
609 466 123, e - mail: przystan@onet.eu

Zapraszamy :)

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...