Aktualności

Już wkrótce Boże Narodzenie

BN

 

23.12.2016

 

Pragniemy wraz z Wami - Czytelnikami naszej strony - jak i z całym Kościołem świętować Wielką Tajemnicę naszej wiary, jaką jest Wcielenie Bożego Słowa.

 

W nadchodzącym roku będziemy przeżywać 100-lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie.

 

Będąc właśnie tam Święty Jan Paweł II zapraszał nas "do szkoły Matki Bożej, aby nauczyła nas być takimi, jak pastuszkowie, którzy starali się czynić wszystko, czego Ona od nich żądała" i pokazał nam, że jest to sposób, który szybko prowadzi do świętości.

 

Mamy nadzieję wraz z Wami spotkać się w Jej szkole świętości. Teraz wraz z pasterzami udajemy się do Betlejem, by zobaczyć Maryję, Która zawsze prowadzi nas do Jezusa i Józefa. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach!

 

 

Zapraszamy serdecznie na Pasterkę, która w naszej kaplicy rozpocznie się tradycyjnie o północy!

 

W pierwszy i drugi Dzień Świąt Eucharystia wyjątkowo - jak dla nas :) - o godzinie 10.00 - również zapraszamy.

 

I jeszcze pastorałka karmelitańska do posłuchania tutaj :)

 


Z Niepokalaną dzień 9.

M

 

7.12.2016

 

"Prawdziwe nabożeństwo do Maryi polega na uciekaniu się do Niej z pełną ufnością, na naśladowaniu Jej cnót z pomocą Bożą, na uciekaniu od grzechu, na okazywaniu Jej czci z wiernością".

 

"Jak gołąbka, idź do Maryi, a Maryja da Ci Jezusa; Potęga Maryi jest najsilniejszą bronią, jaką nam dał Jezus pod krzyżem".

 

"Powierzmy Maryi nasze słabości, by je zwyciężyła, nasze skłonności, by je obróciła ku dobru, nasze myśłi, by je uczyniła czystymi, nasze uczucia, by je strzegła w czystości. Idźmy do Boga przez Maryję, niech Ona będzie dla nas drabiną, po której zmierzamy do Niego" (Bł. Maria Józefina od Jezusa Ukrzyżowanego).

 

 

Z Niepokalaną dzień 8.

M

 

6.12.2016

 

"O Matko moja ukochana Tobie Pan zawierzył Tajemnice swego Królestwa, Tobie powierzył swe Mistyczne Ciało. Twoje spojrzenie przenika wszystkie czasy; Ty znasz każdego człowieka, wiesz, jakie ma zadanie i chcesz mu pomóc. Dziękuję Ci, żeś mnie powołała, jeszcze zanim wiedziałam, że to wołanie pochodzi od Ciebie. Nie wiem, co zamierzasz uczynić ze mną dalej. Uważam za wielką niezasłużoną łaskę, że wybrałaś mnie za swe narzędzie. Pragnę być w Twych rękach narzędziem uległym" (św. Teresa Benedykta od Krzyża).

 

 

Litania do Niepokalanego Serca Maryi (bł. kard. J.H.Newmana) - czytaj "więcej"

 

 

więcej

Z Niepokalaną dzień 7.

M

 

5.12.2016

 

"Najpiękniejsza i najzręczniejsza Ogrodniczko, oto masz tu, u swych stóp, serce zamienione przez swe grzechy w las pełen cierni i ostów, gdzie mają swe legowisko i rozmnażają się najobrzydliwsze i bezwstydne namiętności: tysiące robotników do Twych rozkazów, zależnych od Twego słowa, czeka, że poślesz ich, by wyrywali wszelkie zło i wszelkie wady, a siali i sadzili to, co święte, to, co dobre, co cnotliwe. Powierzam Ci, daję Ci ziemię uprawną mojej duszy; rozkaż, Pani świata, rozkaż, Królowo Aniołów, a zostanie przemieniona w raj rozkoszy dla Ciebie i Twego Syna; ... (Bł. Franciszek Palau y Quer).

 

DZIŚ ROZPOCZYNA SIĘ NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ŚW. JANA OD KRZYŻA

 

Zapraszamy tutaj i tutaj i tutaj na stronę naszych braci, gdzie można poznać bliżej Świętego Doktora Kościoła i poszukać ciekawych inspiracji.

 

 

więcej

Z Niepokalaną dzień 6.

M

 

4.12.2016

 

"Kto nie zna Boga, niech się ucieka do Maryi! Kto nie potrafi dostosować się do Bożej woli, niech się ucieka do Maryi! Kto nie znajduje miłosierdzia w Bogu, niech się ucieka do Maryi! Kto upada ze słabości, niech się ucieka do Maryi, która jest Panną możną i potężną! Kto przeżywa ustawiczne rozdwojenie, niech się ucieka do Maryi która jest niczym spokojny ocean! Kto przeżywa napaści szatana, niech się ucieka do Maryi! [...] Uciekajcie się do Maryi, biegnijcie do Maryi" (Św. Maria Mgdalena de Pazzi).

 

 

Słowo na II Niedzielę Adwentu

 

 

Z Niepokalaną dzień 5.

m

 

5.12.2016

 

"Poprzez Ciebie Dziewico otrzymujemy to, o co prosimy, bo to jest Twoją niebieską radością, że Twój Syn nie odmawia Ci żadnej rzeczy. Ja wiem, o Pani, że Ty nie przedłożyłabyś Mu prośby, która by Mu się nie podobała, bo pomiędzy taką Matką i Takim Synem nie ma rzeczy zakrytych. Dlatego też, o Pani, wracam, aby prosić jeden i tysiąc razy, abyś mi była bliską, i abyś wskazała mi, jaką jest Jego Wola, i abyś wspomagała mnie jako moja Matka i Pani w jej wypełnieniu. Bo bez Twojej pomocy nie ma we mnie nic dobrego. Tobie więc ufam i od Ciebie oczekuję Bożej łaski, o Królowo Aniołów" (bł. Anna od św. Bartłomieja).

 

 

Z Niepokalaną dzień 4.

M

 

2.12.2016

 

"Ty o Pani byłaś wybraną od samego początku; Ty jesteś tym bukietem kwiatów o wielu kolorach. W Tobie zostały zgromadzone wzniosłości wszelkiego stworzenia, którego jesteś uwieńczeniem. Ty jesteś ową białą Gołąbką bez skazy [...]. Tylko Ty mogłaś sprowadzić z nieba Syna Bożego i zniszczyć winę naszej matki Ewy, stając się Bogu posłuszną bardziej, niż ktokolwiek z ludzi. Ty byłaś przepowiadaną przez proroków i Ty byłaś Tą, dla której nasz ojciec Eliasz zbudował ołtarz [...]. W Tobie, o Pani, znajdują się wszystkie cnoty [...]; Tobie nigdy nie zabrakło ani wiary, ani nadziei, miłości czy pokory, bo po Bogu Ty jesteś najdoskonalszą. (Bł. Anna od ś. Bartłomieja)

 

Tutaj o Fortecy Maryi ;)


Z Niepokalaną dzień 3.

MAryja

 

1.12.2016

 

"Musimy mieć zawsze w pamięci i w sercu Tajemnicę Wcielenia Jezusa Chrystusa, musimy rozważać te nieskończoną Miłość Boga, Który dał nam swego Jednorodzonego Syna, który stał się człowiekiem i naszym bratem, i przyszedł, aby spłacić nasze winy; musimy kontemplować czystość Najświętszej Dziewicy i Jej dziewicze łono, do którego Go przyjęła, stając sie Relikiwarzem Przenajświętszej Trójcy" (bł. Anna od św. Bartłomieja).

 

Przeczytaj także

 


 

Z Niepokalaną dzień 2.

MAryjja

 

30.11.2016

 

"Obierzmy sobie za Orędowniczkę Matkę Bożą, Panią i Patronkę naszą; przywołujmy Jej we wszystkich naszych potrzebach i w pragnieniach cnoty, i kontemplujmy w Niej to zwierciadło, w którym odbija się Piękno Boga, albowiem od kiedy po raz pierwszy otwarła Ona swoje oczy, uczyniła to, aby wpatrywać się w Boga i nigdy nie oderwała od Niego swego wzroku. A Bóg spoglądał na Nią i napełnił Ją swoim bytem do tego stopnia, że uczynił Ją podobną do Siebie tak, że jak mówi jeden święty, gdyby Boga nie było, adorowałby Go w Niej" (bł. Anna od Św. Bartłomieja).

 

 

Z Niepokalaną przez życie

Maryja

 

29.11.2016

 

Dziś rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny!

 

Powierzmy się Maryi - razem z naszymi Świętymi Karmelu:

 

"Matko Najświętsza wiem, że Ty jesteś moją Matką. Pamiętaj, że oddałam się Tobie, (...) składam siebie w Twoje macierzyńskie ramiona, abyś Ty mogła złożyć mnie w ramiona Jezusa" (Św. Teresa z Los Andes).

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...