Aktualności

Listy od Was

13.01.2013

 

Kochani Przyjaciele i Dobrodzieje! Otworzyłśmy korespondencję świąteczną i wspólnie czytamy życzenia od Was - serdecznie Wam dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa! Dziękujemy również za przesłane intencje, jak zwykle trafiły do specjalengo koszyka u stóp Pana Jezusa, skąd je losujemy idąc na modlitwę, aby modlić się za Was.

 


Boże Narodzenie

23.12.2012

 

Wszystkim naszym kochanym Przyjaciołom, Bliskim i Dobrodziejom życzymy, aby w Świętą Noc Bożego Narodzenia nasz Pan Jezus Chrystus prawdziwie narodził się w każdym z Was, przemieniając wszelką samotność, udrękę i cierpienie w miejsce spotkania i relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Dajmy się dotknąć Jezusowi, Bogu mocnemu, który rodzi się jako małe Dziecko, aby nas obdarować sobą, swoją darmową miłością i adorujmy Go wraz z Maryją i św. Józefem. Każdy z nas potrzebuje oprzeć swe życie na Bogu, potrzebuje nadziei i światła, jakie niesie Jego Narodzenie, dajmy się porwać radości, że naprawdę Bóg jest pośród nas! Niebo jest dzisiaj otwarte!

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! Dziękujemy wszystkim za dobroć, hojność i pomoc i pamiętamy w te świateczne dni o modlitwie w Waszych intencjach.

 

Liturgia w naszej kaplicy:

Pasterka 24:00, Boże Narodzenie i św. Szczepan - Msza Św. o godz. 10:00.

Całej liturgii przewodniczy ks. Grzegorz Pawlaczyk, serdecznie zapraszamy.

 

 

Jubileuszowy Album

07.12.12

 

Zanim przyszedł Adwent, siostry z naszej Prowincji Warszawskiej (w tym z naszego klasztoru!) zebrały się, aby nagrać płytę z pieśniami św. Teresy i nie tylko... Aranżacji dokonał i poprowadził całość Paweł Bębenek, co nas bardzo ucieszyło i co sprawiło, że płyta ma niezwykłą przestrzeń i klimat, ale żebyście mogli ją usłyszeć trzeba będzie poczekać do początku roku... ufamy, że nie za długo!

 

Pomysł zrodził się w czerwcu, w czasie spotkania z o. Generałem, kiedy to siostry pierwszy raz spotkały się, aby śpiewać razem i wtedy okazało się, że naprawdę mają jednego Ducha! Jubileusz urodzin św. Teresy - 500 lat w 2015 roku i dwa "małe" jubileusze tegoroczne 400lat Karmelu w Polsce i 450 od fundacji pierwszego klasztoru w Avila (Hiszpania) są dobrą okazją, aby wielbić Boga razem, JEDNYM GŁOSEM WOŁAJĄC!

 

zdjęcia z nagrań - Paweł Bębenek, harfa, kwartet smyczkowy, siostry i inne siostry!

 

Wizyta św. Mikołaja

06.12.12

 

Do klasztoru zapukał św. Mikołaj - nie jedyny tego dnia :) - ale temu jednemu udało się zrobić zdjęcie! To nie łatwa sprawa, bo sędziwy biskup liczy już kilka wieków... Oczywiście nie pozbawił nas radości otrzymania prezentów, za co Mu z serca dziękujemy!

 

zdjęcia z wizyty św. Mikołaja, złapanego na gorącym uczynku

 

 

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

21.11.2012

 

Ten szczególny dzień i zadziwiające wspomnienie Ofiarowania Matki Bożej (więcej na ten temat można znaleźć na wiara.pl) jest świętem sióstr klauzurowych, czyli naszym szczególnym świętem. W naszym zakonie istnieje zwyczaj śpiewania po łacinie antyfony Salve Regina w każdą sobotę, we wszystkie święta Maryjne i właśnie dzisiaj, w to piękne święto naszego ofiarowania.

 

Mówił o tym bł. papież Jan Paweł II: "Maryja jawi się nam dzisiaj jako świątynia, w której Bóg umieścił swe zbawienie i jako służebnica, któa jest całkowicie poświęcona Panu. Każdego roku tego dnia Wspólnota Kościoła na całym świecie wspomina mniszki klauzurowe, które podjęły życie oddane całkowicie kontemplacji i żyją z tego co Opatrzność im przyniesie poprzez szczodrość wiernych".

 

Nie należę do siebie

20 listopada obchodzimy wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, karmelity bosego.

 

Więcej o tej postaci można przeczytać na krakowskiej stronie karmelitów bosych, a warto, bo jego życie przed wstąpieniem do Karmelu było bardzo ciekawe: jeden z przywódców powstania styczniowego, zesłany na Syberię, potem wychowaca bł. Augusta Czartoryskiego we Francji...

 

http://www.karmel.pl/hagiografia/kalinowski/index.php

oraz krótki życiorys na naszej stronie.

 

 

Uroczystość św. Teresy

15.10.2012

 

W naszym Zakonie świętujemy dziś uroczystość naszej Świętej Matki, która w 450 lat temu zreformowała Karmel, pragnąc powrotu do istoty i pierwotnej surowości. Od tego czasu wspólnoty mniszek są małe, mają być kolegium Chrystusa, gdzie ma panować rodzinna atmosfera i siostrzana przyjaźń. Wszystko to jako wyraz szczególnej i jedynej miłości do Jezusa, który pragnie byśmy byłe całe dla Niego.

 

My dziś żyjący, świadkowie naoczni tych cudownych spraw Pańskich, pomnijmy na łaski, jakie nam uczynił, na uciski i utrapienia, z których nas wyzwolił. A którzy przyjdą po nas, mając już przed sobą drogę utorowaną i równą, niechaj niczego nie zaniedbają, cokolwiek do doskonałości naszego stanu należy. Jak my dziś zaczynamy, tak niechaj oni usiłują zaczynać wciąż na nowo, coraz dalej ku coraz lepszym rzeczom postępując.


Na miłość Pana naszego proszę was wszystkie, pomnijcie, jak prędko wszystko na tym świecie się kończy, jak wielką łaskę uczynił nam Pan, powołując nas do tego Zakonu, jak ciężka kara spotkałaby każdą, która by dała początek jakiemu tej świętej Reguły naszej zwolnieniu. Miejmy raczej wciąż przed oczyma ten ród święty, z którego pochodzimy. Jesteśmy duchowym potomstwem owych błogosławionych Proroków i Ojców, potomstwem tylu chwalebnych przodków naszych, którzy tu na ziemi nosili ten nasz habit, a dziś chwałą przyobleczeni czekają nas w niebie! Zdobywajmyż się na świętą zuchwałość, postanówmy sobie i usiłujmy za łaską Boga stać się świętymi jak oni. Walka, siostry moje, nie będzie długa, a koniec jej wieczny. Porzućmy te rzeczy ziemskie, które są samą nicością, a miłujmy jedynie te rzeczy, które same mają byt i istność prawdziwą, bo trwają wiecznie, abyśmy coraz usilniej dążąc do osiągnięcia ich, coraz wierniej służyły Temu, coraz goręcej kochały Tego, który żyje na wieki wieczne, amen, amen.

 

 

 

Nowenna do św. Teresy z Avila

14.10.2012

 

 

Wielka to zaiste wina nasza i wstyd, że z własnej winy naszej nie znamy samych siebie ani nie wiemy, czym jesteśmy.


 

 

Gdym dzisiaj, niezdolna nic wymyśleć ani nie wiedząc od czego zacząć to pisanie, polecone mi przez posłuszeństwo, klęczała na modlitwie i błagała Pana, aby On raczył mówić za mnie, nasunęło mi się na myśl to, co zaraz opowiem jako fundament niejaki i podstawa wszystkiego.

 

Przedstawiła mi się dusza nasza jako twierdza cała z jednego diamentu albo na wskroś przejrzystego kryształu, podzielona na wiele rozmaitych komnat, podobnie jak i w niebie mieszkań jest wiele. Bo w istocie, siostry, jeśli dobrze rzecz zważymy, dusza sprawiedliwego nie jest niczym innym jak prawdziwym rajem, w którym, jak Pan mówi, z radością przebywa.

 

 

 

więcej

Otwarcie Roku Wiary

11.10.2012

 

Razem Ojcem Świętym Benedyktem XVI i całym Kościołem wchodzimy dziś w Rok Wiary. Brałyśmy udział w transmisji Mszy św. na otwarcie tego Roku i czujemy się wezwane do powtórnego zagłębienia się w Dokumenty Soboru Vaticanum II i Katechizmu, aby karmić i ożywiać wiarę. Papież mówił w homilii o wielkiej pustyni, pustce świata i tym, że żywa wiara jest piękna i pociągająca, że łączy się także z niezłomną nadzieją, nadzieją, której tak wielu ludzi potrzebuje. W Ewangelii słyszałyśmy: ogłaszam rok łaski od Pana. Z całą pewnością będzie to mocny rok, rok szczególnego Bożego działania. A do nas należy tylko otworzyć się na łaskę i ... uwierzyć.

 

Nowenna do św. Teresy z Avila

11.10.2012

 

O modlitwie i miłości

 

Chcę tu objaśnić, według słabego rozumienia mego, na czym polega istota doskonałej modlitwy. Znam takich, którzy sądzą, że wszystko tu się zasadza na rozumie. Jeśli zdołają, choćby z wielkim natężeniem, dłuższy czas trzymać myśl utkwioną w Bogu, już tym samym zdaje im się, że są ludźmi duchowymi, a gdy uwaga ich, nie mogąc znieść tego ciągłego naprężenia, odwróci się od Boga do rzeczy postronnych, chociażby dobrych, dręczą się tym roztargnieniem i pocieszyć się nie mogą; zdaje im się bowiem, że wszystko stracone.

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...