Aktualności

II siostra poślubiona!

26.06.2013

 

Być może trudno w to uwierzyć, ale śluby w Karmelu nie zdażają się często... chyba, że dwie kandydatki wstępują razem i obie wytrwają, tak jak s. Miriam i s. Lucyna. Mam ochotę napisać: niech wszystkie powołane - czyli dziewczyny, które noszą w sercu pragnienie oddania się Bogu, zazdroszczą s. Lucynie tej chwili.

 

Powołanie nie jest niczym innym, jak odpowiedzią Bogu na Jego miłość. A śluby przymierzem, które On zawiera z człowiekiem, mimo jego słabości i niewierności.

 

Cieszymy się razem z s. M. Lucyną od Chrystusa Zmartwychwstałego, który zapragnął poślubić ją w Dzień Pański 23 czerwca, Roku Pańskiego 2013, czyli w niedzielę, pamiątkę swego zmartwychwstania!

 

Zdjęcia wykonał p. Karol Budziński. Dziękujemy! (kliknij, aby zobaczyć)

 

Nie przegap!

01.06.2013

 

Kochani, SEMINARIUM i PRZYSTAŃ zaprasza na rekolekcje POZOSTAĆ Z JEZUSEM - Termin: 05.07.13 - 07.07.13

 

Rekolekcje  będą przeprowadzone w oparciu na Słowie Bożym z wprowadzeniem w medytację. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Podeszwa - biblista, będzie tłumaczył fragmenty z Pisma Świętego i będzie wprowadzał w medytację. Od strony duchowej będzie towarzyszył ks. Wojciech Rzeszowski.

 


 

więcej

Poślubiona!

29.05.2013

 

Śluby s. Miriam chociaż pierwsze, były bardzo uroczyste: w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - jedną z najważniejszych w Kościele, wielu kapłanów koncelebrujących Eucharystię, wielu gości z rodziny, ponieważ s. Miriam pochodzi z okolicy.

 

Jednak najważniejsze jest to, co się dokonało w głębi serca i jest niewidoczne dla oczu - Oblubienica została poślubiona! O tej pory wszystko jest inne.

 

 

zobacz zdjęcia

 


W oczekiwaniu na Zesłanie...

15.05.2013

 

Do wielu paschalnych i wiosennych radości dołącza się jeszcze jedna, wielka i niepowtarzalna radość: nasza s. Miriam od Ducha Świętego w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego złoży swoje pierwsze śluby zakonne, czyli mówiąc zwyczajnie odda serce Jezusowi! Śluby będzie odnawiać przez 4 lata co roku, aż do uroczystego "na zawsze", ale w sercu już teraz jest na zawsze! Już teraz będzie Mu poślubiona. Radość to wielka dla naszej wspólnoty i całego Kościoła.

 

10 dni przez ślubami Oblubienica spędza w samotności, na modlitwie przygotowując się do tej chwili. Prosimy Was także o modlitwę w jej intencji w tych ostatnich już dniach.

 

Swoje śluby s. Miriam złoży wobec całego Kościoła, w czasie uroczystej Eucharystii 19 maja o godz. 11:00. Zapraszamy! ( Tego dnia nie będzie liturgii o 7:30)

 

 

Płyta!

Nasze płyty jeszcze są!

 

Wystarczy napisać na maila: karmelitankigniezno%gmail.com

I wpłacić 25 zł na nasze konto z dopiskiem płyta:

 

09 2030 0045 1110 0000 0044 6240

 

lub zamówić płytę za pobraniem.

Przy większych ilościach (>5) przewidujemy rabacik! :)

 

W adresie mailowym zamiast % proszę wstawić @.
 


Triduum Paschalne

24.03.2013

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy w czasie Świętego Triduum Paschalnego. (Horarium na następnej stronie) Jest to czas łaski, czas w którym Pan Jezus może w szczególny sposób dotknąć naszego serca i wyprowadzić nas ku prawdziwej wolności, miłości zdolnej kochać w wymiarze krzyża. Papież Franciszek mówił dziś o tajemnicy krzyża:

 

Drodzy przyjaciele, my wszyscy możemy zwyciężyć zło istniejące w nas i w świecie: z Chrystusem, z Dobrem! Czy czujemy się słabi, nie nadający się, niezdolni? Ale Bóg nie szuka mocnych środków: On krzyżem zwyciężył zło! Nie powinniśmy uwierzyć Złemu, który mówi nam: nic nie możesz uczynić przeciw przemocy, korupcji, niesprawiedliwości, przeciw swoim grzechom! Nigdy nie wolno się nam przyzwyczajać do zła. Z Chrystusem możemy przemienić samych siebie i świat. Musimy zanieść zwycięstwo Chrystusowego Krzyża do wszystkich i wszędzie, zanieść tę wielką miłość Boga. Wymaga to od nas wszystkich, byśmy nie lękali się wyjścia z samych siebie, byśmy poszli ku innym. W drugim czytaniu św. Paweł mówi nam, że Jezus ogołocił samego siebie, przyjąwszy nasze człowieczeństwo i wyszedł nam na spotkanie (por. Flp 2, 7). Uczmy się spoglądać w górę, ku Bogu, ale także w dół, ku innym, ku ostatnim! I nie powinniśmy się bać ofiarności. Pomyślcie o mamie czy ojcu: ile wyrzeczeń! Ale dlaczego je podejmują? Z miłości! Jak do nich podchodzą? Z radością, bo podejmują je dla osób, które kochają. Krzyż Chrystusa, przyjęty z miłością, prowadzi nie do smutku, lecz do radości!

 

Dla nas krzyż jest miejscem zbawienia, nadziei, miłości, zwycięstwa życia nad śmiercią!

 

więcej

Papież Franciszek!

15.03.2013

 

Gdy dwa dni temu oglądałyśmy biały dym z komina Kaplicy Sykstyńskiej i usłyszałyśmy "Habemus papam", pewnie jak u większości ludzi żyjących na tej szerokości geograficznej pojawiła się myśl: "Kto to jest?". Jednak już pierwsze gesty i słowa papieża Franciszka wystarczyły, abyśmy zapaliły się gorącą miłością i wybuchły wielką radością, że takiego pasterza podarował nam Pan! Wybór imienia papieża, kojarzy się jednoznacznie, jako zachęta do radykalizmu Ewangelii i ubóstwa - wyrzekania się swego egoizmu, oraz do Ewangelizacji (nasz sposób Ewangelizacji realizuje się przez modlitwę i ofiarę z siebie). Potem przyszły kolejne informacje, nowe doniesienia o "krokach" papieża oraz udział w pierszej jego Eucharystii na zakończenie konklawe i homilia przenikająca serce: "nie ma Chrystusa bez krzyża!" (dużo ciekawych informacji znaleźć można na portalu wiara.pl)

 

więcej

Święto Osób Konsekrowanych

02.02.2013

 

Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej od wielu lat jest jednocześnie Świętem Osób Konsekrowanych, czyli oddanych na wyłączność Bogu, zakochanych w Bogu. Tak jak Jezus jest ofiarowany Ojcu, przez ręce Maryi, tak samo my w Nim. Odnawiamy też dziś nasze śluby zakonne przed wspólnotą Kościoła. Prosimy Was dzisiaj szczególnie o modlitwę, aby Jezus naprawdę był naszym światłem i wyłączną miłością.

 

Tego dnia też w Polskim Kościele zbiera się ofiary na klasztory kontemplacyjne. Jeśli ktoś z Państwa chciałby pomóc klasztorowi można wpłacić ofiarę na konto klasztoru.

 

 

więcej

Miód zza krat

31.01.2012

 

Na stronie wiara.pl i w aktualnym Gościu Niedzielnym artykuł o nas.

Jest tam również kilka utworów z naszej nowej płyty.

 

Płytę można będzie kupić w przyszłym tygodniu w naszym klasztorze.

 

 

Dobrodziej naszego klasztoru

27.01.2013

 

Przyjechałyśmy do Gniezna na zaproszenie J. Em. ks. Kardynała Prymasa Józefa Glempa, który chcąc spełnić pragnienie bł. Jana Pawła II, aby w każdej diecezji był klasztor kontemplacyjny, poprosił siostry z Tryszczyna k. Bydgoszczy o fundację w Gnieźnie. Był prawdziwym ojcem tego klasztoru, nie tylko ofiarował ziemię pod klasztor, ale także gorąco wspierał jego budowę, także finansowo, wmurował kamień węgielny (15 września 1990), konsekrował ołatrz i kaplicę (2 grudnia 1995), a później wiele razy nas odwiedzał. Pamiętałyśmy w modlitwie o ks. Kardynale Prymasie, także w czasie Jego ostatniej choroby, który był krystaliczną postacią w naszym polskim Kościele i wobec którego mamy ogromny dług wdzięczności.

 

Oto fragment Jego listu do nas:

 

"...Pragnę gorąco, aby Siostry Karmelitanki były w Gnieźnie i aby wspomagały Biskupów i Kapłanów swoją modlitwą... " ( J. Em. Ks. Kardynał Prymas Józef Glemp z listu z dnia 14 marca 1988r.)

 

zdjęcia

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...