Aktualności

Nowenna do Teresy od Dzieciątka Jezus (1)

22.09.2013

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy do naszej ukochanej świętej. Sprawia jej przyjemność zsyłanie na nas "deszczu róż", pociągania dusz do Umiłowanego Jezusa.

 

Warto w tych dniach - do 1 października, przez jej wstawiennictwo, błagać Boga o wszystko!

 

 

więcej

Modlitwa o pokój

07.08.2013

 

Łączymy się dziś w modlitwie i poście z papieżem Franciszkiem i z całym Kościołem prosząc o pokojowe rozwiązanie wojny w Syrii. Właściwie już od dwóch lat śledzimy z uwagą wiadomości stamtąd, tym bardziej, że w Aleppo są nasze siostry karmelitanki.

 

Dziś jest też sobota, dzień w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej oraz wigilia święta Jej Narodzenia. Z całą pewnością ona modli się z nami i wstawia się za nami.

 

Wierzę, że ufna i pokorna modlitwa tylu osób może zmienić bieg historii.

 

Musicie iść pod prąd!

30.07.2013

 

Z uwagą śledziłyśmy Światowe Dni Młodzieży w Rio, korzystając z dobrodziejstwa przyjaciół domu, którzy pożyczyli nam telewizor i antenę! Duchem czujemy się zawsze młode, ten kto żyje w Panu się nie starzeje... Jesteśmy pod wrażeniem słów i gestów papieża, mocy z jaką mówi do młodych, prostoty, wyborów i decyzji. Wiele z nas swoje powołanie czy nawet przylgnięcie do Jezusa zawdzięcza ŚDM! Dlatego teraz szczególnie gorliwie modliłyśmy się za papieża i za młodych... to przecież nasza misja!

 

 

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (5)

15-16.07.2013

 

Modlić się - to z Maryją i w Maryi otwierać się na otrzymanie łaski Bożej, na bezwarunkowe przyjęcie Jego woli, na zjednoczenie naszej woli z Jego wolą i przemienienie całej naszej istoty. Modlitwa karmelitańska jest z natury maryjna i taka jest jej tajemnica.

 

Modlić się - to jak Maryja w Nazarecie, w samotności i ciszy naszej wewnętrznej izdebki przyjmować pozdrowienie anioła, odpowiadać poprzez ofiarowanie całego swojego życia i pozwalać Chrystusowi, aby się w nas narodził.

 

Modlić się - to jak Maryja w Ain Karim, w chwili Nawiedzenia, nieść Chrystusa światu i wyśpiewywać swoją wdzięczność, Magnificat całego Kościoła: "Wielkie rzeczy uczynił nam Wszechmocny. Święte jest Jego imię!".

 

więcej

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (4)

14.07.2013

 

Maryja jest więc obecna w życiu tego, kto zdecydował się przyjąć Szkaplerz. Podobnie jak w czasie wesela w Kanie, nieustannie pozostaje w cieniu swojego Syna: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie!" (J 2, 5). To zdanie jest echem Jej fiat: "Niech mi się stanie według twego słowa" (Łk 1, 38) i doskonałym wypełnieniem prośby z modlitwy Ojcze nasz: "Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi".

 

Maryja jest przy nas po to, aby prowadzić nas do Chrystusa!

 

więcej

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (4)

13.07.2013

 

Szkaplerz jest znakiem osoby Maryi, a decyzja przyjęcia Szkaplerza jest decyzją: wyboru Maryi za swoją Matkę, zawarcia z Nią, jako swoją Panią, przymierza przyjaźni (Jr 32,40), związania się więzami braterstwa.

Gdy matka moja umarła - pisze św. Teresa od Jezusa - miałam, o ile pamiętam, dwanaście lat lub mało co mniej. Rozumiejąc wielkość straty, poszłam w utrapieniu swym przed obraz Matki Boskiej i szczerze płacząc, błagałam Ją aby mi była matką. Prośba ta, choć z dziecinną prostotą uczyniona, nie była, zdaje mi się, daremną.

 

Chwila przyjęcia Szkaplerza jest decyzją przyjęcia Maryi do siebie jako swojej Matki i jednocześnie jest to decyzja przyjęcia postawy dziecka wobec Niej: oddania się pod Jej opiekę, wzorowania na Jej życiu swojego życia z Jezusem, naśladowania Jej cnót.


więcej

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (3)

12.07.2013

 

Ci, którzy nosząc Szkaplerz święty, z wiarą i z ufnością zwracają się do Maryi, zawsze doznają pomocy.

 

Szkaplerz to nie tylko pamiątka cudów uczynionych przez Maryję dla Karmelitów, nie tylko znak zbawienia i ratunek w niebezpieczeństwach. Szkaplerz to znak samej Maryi. I jeżeli Szkaplerz jest znakiem zbawienia, darem dla Karmelitów i ratunkiem w niebezpieczeństwach, przymierzem pokoju i wiecznego zobowiązania to dlatego, że jest znakiem obecności żyjącej osoby - Maryi. To właśnie dlatego Matka Boża powiedziała o Szkaplerzu: "Kto w nim umrze, nie dozna ognia piekielnego".

 


więcej

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (2)

11.07.2013

 

Nikt nigdy Boga nie oglądał (1 J 4,12). Dlatego my, ludzie od zarania dziejów szukaliśmy słów, form i znaków, przez które moglibyśmy nawiązać kontakt z Bogiem, który jest Duchem. Sam Bóg, znając cielesną naturę człowieka, wyszedł naprzeciw jego pragnieniom. Przez proroków, świętych, w pełni zaś przez Jezusa Chrystusa objawił ludziom sposoby - obrazy, słowa, znaki - przez które mogą łączyć się z Niewidzialnym, otrzymywać Jego łaski. Najczęściej kontakt z Bogiem nawiązujemy poprzez znaki. Takimi znakami są np. formuły modlitw Ojcze nasz i Zdrowaś Mario, Sakramenty święte (w szczególności Eucharystia), znak Krzyża świętego, woda święcona, obrazy, świątynie, kaplice.

 

więcej

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (1)

10.07.2013

 

Módlmy się wspólnie do Matki Bożej z Góry Karmel o wszelkie potrzebne łaski!


Każdego roku, w dniu 16 lipca członkowie wspólnot karmelitańskich świętują to, co uczyniła dla nich Maryja. Szkaplerz jest w Karmelu znakiem cudownych wydarzeń, jakie miały miejsce w przeszłości. Ten brązowy kawałek sukna przypomina o dziełach dokonanych przez potężną Królową Niebios dla całego Zakonu Karmelitańskiego i dla całego Kościoła.

więcej

II siostra poślubiona!

26.06.2013

 

Być może trudno w to uwierzyć, ale śluby w Karmelu nie zdażają się często... chyba, że dwie kandydatki wstępują razem i obie wytrwają, tak jak s. Miriam i s. Lucyna. Mam ochotę napisać: niech wszystkie powołane - czyli dziewczyny, które noszą w sercu pragnienie oddania się Bogu, zazdroszczą s. Lucynie tej chwili.

 

Powołanie nie jest niczym innym, jak odpowiedzią Bogu na Jego miłość. A śluby przymierzem, które On zawiera z człowiekiem, mimo jego słabości i niewierności.

 

Cieszymy się razem z s. M. Lucyną od Chrystusa Zmartwychwstałego, który zapragnął poślubić ją w Dzień Pański 23 czerwca, Roku Pańskiego 2013, czyli w niedzielę, pamiątkę swego zmartwychwstania!

 

Zdjęcia wykonał p. Karol Budziński. Dziękujemy! (kliknij, aby zobaczyć)

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...