Aktualności

IV Niedziela Wielkiego Postu

bazylika230.03.2014

 

To już połowa Wielkiego Postu! Chciałoby się powiedzieć: jak ten czas szybko mija! To może nas zmobilizować, by korzystać z danych nam dni i pielęgnować nasze bycie z Panem.

 

Wszystkich potrzebujących wewnętrznego wyciszenia zapraszamy do naszej kaplicy na chwilę modlitwy w ciszy. 30, 31 marca i 1 kwietnia (najbliższa niedziela, poniedziałek, wtorek) trwać będzie ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Rozpoczęcie po rannej Mszy św. (ok. g. 8.30), zakończenie o g. 17.30.

 

A pod "więcej" - małe dzielenie się Słowem, komentarz do niedzielnej Ewangelii.

 

więcej

III Niedziela Wielkiego Postu

23.03.2014

 

Kolejna niedziela wprowadza nas w rozmowę Jezusa z samarytanką. To Ewangelia bardzo droga św. Teresie z Avila. Najpiękniejsze jest to, że możemy osobiście uczestniczyć w tym spotkaniu. Bo to NASZE spotkanie z Panem, który przychodzi w swoim ŻYWYM SŁOWIE...więcej

II Niedziela Wielkiego Postu

tabor16.03.2014

 

PRZEMIENIENIE - czy nie jest pragnieniem każdego ludzkiego serca? Wszyscy jesteśmy w drodze, wciąż stajemy się, wzrastamy. Czy to nie pocieszające? Kiedyś dojdziemy do PEŁNI :)

 

Z tą nadzieją zanurzamy się w wielkopostną ciszę. I choć czasem zakłóca ją hałas remontu - kłucia i wiercenia (kompletnie nam się zepsuła winda, którą podajemy posiłki gościom), serca kierujemy ku Panu!

 

Ponownie chcemy podzielić sięz Wami krótkim komentarzem do Ewangelii.

 

I prosić o modlitwę za nasze siostry w Charkowie. To wspólnota założona przez Karmel w Dysie, koło Lublina. Żyją tam Ukrainki, Rosjanki i trzy Polki. Charków jest wciąż zagrożony interwencją wojsk rosyjskich. Ludność jest prorosyjska, raczej nieprzychylnie nastawiona do sióstr, szczególnie Polek, katoliczek. Siostry są zdecydowane, by trwać tam do końca, bez względu na sytuację. I niewątpliwie - potrzebują naszego wsparcia!

 

 

więcej

I Niedziela Wielkiego Postu

pustynai9.03.2014

 

Wielki Post to czas intensywnego działania Boga. Bardzo intensywnego!

Przekonujemy sie o tym po raz kolejny... Wsłuchujemy się w słowo, które nas dotyka i prowadzi. Bóg naprawdę jest Bogiem żywym!

 

Zapraszamy Was do otwarcia serca na Jego działanie. Chcemy podzielić się z Wami prostymi myślami na temat niedzielnych Ewangelii. To krótkie komentarze, napisane przez siostry z naszej wspólnoty. Może znajdziecie w nich jakąś inspirację. Niech Duch Święty ożywia Wasza modlitwę :)

 

więcej

Wielki Post

pustynia5.03.2014

 

Każdy ma swoją pustynię. Przed nami szczególny czas - milczenia, oczyszczenia, wchodzenia coraz głębiej w przebaczenie i miłosierdzie.

 

Czas modlitwy, modlitwy o pokój. O to, by Bóg zachował Ukrainę...

 

Niech ten Wielki Post będzie dla nas spotkaniem z miłością Boga. Także w sakramencie spowiedzi.

 

Tym, którzy potrzebują, by dodać im otuchy, polecamy kilka zdań papieża Franciszka :)

 

więcej

Znowu śpiewamy...

plyta3.03.2014

 

Trzeba przyznać, że jesteśmy wyjątkowo "muzycznymi" siostrami... Miesiąc temu nagrałyśmy płytę! Do gnieźnianek dołączyły karmelitanki z Gdyni, Bornego i Spręcowa. I cała masa muzyków... A to wszystko z powodu jubileuszu 500-lecia urodzin św. Teresy z Avila - Naszej Świętej Matki, bo tak ją nazywamy.

 

Niektórzy z Was wiedzą, że z okazji jubileuszu powstaje Liturgiczny Śpiewnik Karmelitański. Muzykę do słów świętych Karmelu napisali znani twórcy muzyki liturgicznej w Polsce. Te pieśni stały się inspiracją, by nagrać karmelitańską modlitwę... Bo tak chyba można to nazwać :) Po raz drugi w czasie przygotowań do urodzin Świętej spotkałyśmy się przy mikrofonach...

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z ogromną życzliwością, radością i wiarą zaangażowali się w to "dzieło" :) To była niezwykła przygoda, pracować z Wami!

 

Dziękujemy też s. Magdalenie, bez której ani śpiewnika, ani płyty by nie było... :)

 

 

zobacz zdjęcia


Dzień Życia Konsekrowanego

mniszki2.02.2014

 

Obchodzony w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego obchodzimy z wdzięcznością. Naprawdę, spotkało nas wielkie szczęście - możemy żyć całkowicie dla Pana, zajmując się tylko Nim i Jego sprawami!

 

Radość życia zakonnego dzielimy z posługującymi nam na co dzień księżmi michalitami, którzy również są zakonnikami. Dobrze się złożyło, możemy nawzajem umacniać się bogactwem naszej konsekracji! Bo to niezwykłe bogactwo. Ofiarowałyśmy się Bogu, ale tak naprawdę to On nam się daje, obsypując nadmiarem łaski!

 

Dziękujemy Wam wszystkim za pamięć i modlitwę. Za życzliwość, jaką nam na wiele sposobów okazujecie. Dziękujemy za wsparcie finansowe, dzięki któremu możemy żyć tutaj, w klasztorze, i większość godzin przeznaczać na modlitwę. Dzięki Waszej pomocy tym razem nie mamy długów! Mimo zimowych temperatur, zawsze będących dla nas wezwaniem! Niech Pan Wam wynagrodzi!

 

 

Zaślubiny

św.rodzina23.01.2014

 

Nie wszyscy wiedzą, że 23 stycznia wspominamy zaślubiny Maryi i Józefa!

 

Przed Soborem wydarzenie to było świętowane w liturgii, co przekazują sobie karmelitanki z pokolenia na pokolenie. Bez Miriam i Josefa nie byłoby Świętej Rodziny, zrozumiałe jest więc, że w naszym Karmelu zaślubiny tej wspaniałej, małżeńskiej pary czcimy wielką rekreacją :)

 

 

Niech ich obecność będzie wsparciem i pomocą dla wszystkich małżeństw i rodzin! Często prosicie nas o modlitwę - prawdziwa miłość okazuje się wielkim wezwaniem. Pamiętamy o Was przed Panem. Omadlamy przesyłane do nas intencje. Nie jesteście sami. Niech dobry Bóg, który dał Maryi i Józefowi łaskę głębokiej, czystej miłości umacnia Was. On ma moc dać... błogosławione owoce Waszego życia. On wszystko przemieni w dobro. Nie zapominajcie :)

 

 

Nowy Rok

Matka Boża31.12.2013

 

Ostatni dzień roku spędzimy na modlitwie. Aż do godzin nocnych trwa w naszej kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończy ją uroczysta Eucharystia o g. 23.30, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkających w pobliżu!

 

W Nowy Rok, dzień poświęcony w sposób szczególny Świętej Bożej Rodzicielce - Maryi, Eucharystia o g. 10 (nie ma Mszy o 7.30). Również zapraszamy!

 

Łączymy się z Wami wszystkimi, oddając Wasze sprawy Panu. Patrzymy na miniony rok z wdzięcznością - bo On działa, poprzez wszystko! Ani śmierć ani cierpienie nie może odłączyć nas od Miłości, w której już niebawem, po przejściu przez ten świat, zanurzymy się w całej pełni. Pamięci o tym, co dobre, życzymy Wam wszystkim SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

 


W oczekiwaniu.. (9)

Dzieciątko Jezus24.12.2013

 

A więc - mamy WIGILIĘ! Niech ten wieczór oczekiwania na Boże Narodzenie będzie dla nas wszystkich czasem wiary - Bóg realnie przychodzi ZE SWOJĄ ŁASKĄ, by nas przemieniać! Niech towarzyszą nam słowa Jezusa skierowane do Vana:

 

"MIŁOŚĆ JEST NIESKOŃCZONA I NIESKOŃCZONA.

TAK, NIESKOŃCZONA I NIESKOŃCZONA".


A nasze życzenia znajdziecie pod dniem 22.12. Błogosławionych Świąt!!

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...