Aktualności

Wielki Post

pustynia5.03.2014

 

Każdy ma swoją pustynię. Przed nami szczególny czas - milczenia, oczyszczenia, wchodzenia coraz głębiej w przebaczenie i miłosierdzie.

 

Czas modlitwy, modlitwy o pokój. O to, by Bóg zachował Ukrainę...

 

Niech ten Wielki Post będzie dla nas spotkaniem z miłością Boga. Także w sakramencie spowiedzi.

 

Tym, którzy potrzebują, by dodać im otuchy, polecamy kilka zdań papieża Franciszka :)

 

więcej

Znowu śpiewamy...

plyta3.03.2014

 

Trzeba przyznać, że jesteśmy wyjątkowo "muzycznymi" siostrami... Miesiąc temu nagrałyśmy płytę! Do gnieźnianek dołączyły karmelitanki z Gdyni, Bornego i Spręcowa. I cała masa muzyków... A to wszystko z powodu jubileuszu 500-lecia urodzin św. Teresy z Avila - Naszej Świętej Matki, bo tak ją nazywamy.

 

Niektórzy z Was wiedzą, że z okazji jubileuszu powstaje Liturgiczny Śpiewnik Karmelitański. Muzykę do słów świętych Karmelu napisali znani twórcy muzyki liturgicznej w Polsce. Te pieśni stały się inspiracją, by nagrać karmelitańską modlitwę... Bo tak chyba można to nazwać :) Po raz drugi w czasie przygotowań do urodzin Świętej spotkałyśmy się przy mikrofonach...

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z ogromną życzliwością, radością i wiarą zaangażowali się w to "dzieło" :) To była niezwykła przygoda, pracować z Wami!

 

Dziękujemy też s. Magdalenie, bez której ani śpiewnika, ani płyty by nie było... :)

 

 

zobacz zdjęcia


Dzień Życia Konsekrowanego

mniszki2.02.2014

 

Obchodzony w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego obchodzimy z wdzięcznością. Naprawdę, spotkało nas wielkie szczęście - możemy żyć całkowicie dla Pana, zajmując się tylko Nim i Jego sprawami!

 

Radość życia zakonnego dzielimy z posługującymi nam na co dzień księżmi michalitami, którzy również są zakonnikami. Dobrze się złożyło, możemy nawzajem umacniać się bogactwem naszej konsekracji! Bo to niezwykłe bogactwo. Ofiarowałyśmy się Bogu, ale tak naprawdę to On nam się daje, obsypując nadmiarem łaski!

 

Dziękujemy Wam wszystkim za pamięć i modlitwę. Za życzliwość, jaką nam na wiele sposobów okazujecie. Dziękujemy za wsparcie finansowe, dzięki któremu możemy żyć tutaj, w klasztorze, i większość godzin przeznaczać na modlitwę. Dzięki Waszej pomocy tym razem nie mamy długów! Mimo zimowych temperatur, zawsze będących dla nas wezwaniem! Niech Pan Wam wynagrodzi!

 

 

Zaślubiny

św.rodzina23.01.2014

 

Nie wszyscy wiedzą, że 23 stycznia wspominamy zaślubiny Maryi i Józefa!

 

Przed Soborem wydarzenie to było świętowane w liturgii, co przekazują sobie karmelitanki z pokolenia na pokolenie. Bez Miriam i Josefa nie byłoby Świętej Rodziny, zrozumiałe jest więc, że w naszym Karmelu zaślubiny tej wspaniałej, małżeńskiej pary czcimy wielką rekreacją :)

 

 

Niech ich obecność będzie wsparciem i pomocą dla wszystkich małżeństw i rodzin! Często prosicie nas o modlitwę - prawdziwa miłość okazuje się wielkim wezwaniem. Pamiętamy o Was przed Panem. Omadlamy przesyłane do nas intencje. Nie jesteście sami. Niech dobry Bóg, który dał Maryi i Józefowi łaskę głębokiej, czystej miłości umacnia Was. On ma moc dać... błogosławione owoce Waszego życia. On wszystko przemieni w dobro. Nie zapominajcie :)

 

 

Nowy Rok

Matka Boża31.12.2013

 

Ostatni dzień roku spędzimy na modlitwie. Aż do godzin nocnych trwa w naszej kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończy ją uroczysta Eucharystia o g. 23.30, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkających w pobliżu!

 

W Nowy Rok, dzień poświęcony w sposób szczególny Świętej Bożej Rodzicielce - Maryi, Eucharystia o g. 10 (nie ma Mszy o 7.30). Również zapraszamy!

 

Łączymy się z Wami wszystkimi, oddając Wasze sprawy Panu. Patrzymy na miniony rok z wdzięcznością - bo On działa, poprzez wszystko! Ani śmierć ani cierpienie nie może odłączyć nas od Miłości, w której już niebawem, po przejściu przez ten świat, zanurzymy się w całej pełni. Pamięci o tym, co dobre, życzymy Wam wszystkim SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

 


W oczekiwaniu.. (9)

Dzieciątko Jezus24.12.2013

 

A więc - mamy WIGILIĘ! Niech ten wieczór oczekiwania na Boże Narodzenie będzie dla nas wszystkich czasem wiary - Bóg realnie przychodzi ZE SWOJĄ ŁASKĄ, by nas przemieniać! Niech towarzyszą nam słowa Jezusa skierowane do Vana:

 

"MIŁOŚĆ JEST NIESKOŃCZONA I NIESKOŃCZONA.

TAK, NIESKOŃCZONA I NIESKOŃCZONA".


A nasze życzenia znajdziecie pod dniem 22.12. Błogosławionych Świąt!!

 

 

W oczekiwaniu... (8)

Dzieciątko23.12.2013

 

Marcel Van:

 

"Nasza zadanie streszcza się w tych dwóch słowach - ufność i miłość. Cała reszta jest sprawą Jezusa. W konsekwencji, kiedy bardzo martwisz się twoimi sprawami, uciekaj do Jezusa, żeby ofiarować Mu twoje wszystkie zmartwienia, by zajął się nimi zamiast ciebie, i bądź spokojny. Wszystko się powiedzie pod warunkiem, że nie będziesz więcej zajmować się sprawami, które powierzyłeś Jemu.

 

Jeżeli kochasz Jezusa, trzeba za Nim iść, nawet jeśli świat nie jest zadowolony. Pozostaw światu sprawy świata. Kiedy kocha się Jezusa, trzeba iść za Nim aż do końca. Jezus czeka na ciebie, nie pozwól Mu czekać na próżno i nie spotkać się z tobą... Nie przestawaj powierzać się Jemu i Go kochać. Właśnie w ten sposób go znajdziesz".

 

 

Błogosławionych Świąt!!

Dzieciątko Jezus22.12.2013

 

Kochani!

 

Już teraz pragniemy złożyć Wam serdeczne życzenia

na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia!

 

 

A mieszkańców Gniezna zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 

W Karmelu -  Pasterka o północy.


25.12 Eucharystia o g.10 !!


(nia ma Mszy o 7.30)


26.12 Eucharystia o 7.30


 

I jeszcze słowo od Marcela Vana, z okazji nowenny do Dzieciątka Jezus:

 

"Nie dziwią mnie te słowa Jezusa do Nikodema pewnej nocy - <Jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć Królestwa Bożego>. Jednak musiałem przejść przez wiele etapów, zanim jasno zrozumiałem te słowa. A dzisiaj widzę, że Bóg sprawia, iż z dnia na dzień staję się coraz bardziej DZIECKIEM. Pozostawiam Mu całkowitą swobodę robienia ze mną tego, co zechce, aż do dnia, gdy przemieni mnie w małe dziecko CAŁKOWICIE BEZSILNE, spoczywające w pokoju na Jego Sercu, bez żadnej możliwości, by z niego wyjść..."

 

więcej

W oczekiwaniu.. (6)

van21.12.2013

 

Tym razem - zdjęcie Marcela Vana (obok). Abyście o nim pamiętali :) Niech nam wyprosi u Dzieciątka Jezus łaskę, której najbardziej potrzebujemy...

 

Van:

 

"O mój Jezu, dlaczego jestem taki słaby? Popełniam nieskończoną ilość uchybień. Po każdym błędzie obiecuję, że na przyszły raz się poprawię, ale kiedy zdarza się okazja, zawsze jest to samo. Mój Umiłowany Jezu, zmiłuj się nade mną..."

 

Jezus:

 

"Im mniejsza jest twoja miłość do Mnie, tym bardziej moja osłania cię swoją bliskością..."

 


W oczekiwaniu... (5)

Dzieciątko20.12.2013

 

To już piąty dzień nowenny przed Bożym Narodzeniem, w Karmelu nazywanej <do Dzieciątka Jezus>. To najbardziej uroczysta nowenna w ciągu roku, kiedy wypowiadane są wszystkie ważne intencje obejmujące cały świat, w tym Was, drodzy Bliscy i Przyjaciele naszego domu!

 

Towarzyszy nam w tych dniach cudowna figurka praskiego Dzieciątka (patrz zdjęcie obok). Może nie jest to zbyt medialne - ciągle ta sama ikonka... ale na tym polega kontemplacja :) Wpatrujmy się nieustannie w Niego, oczekując Jego narodzenia się w nas!!

 

Van:

 

"Tak, jestem bardzo słaby; gdy tylko odczuwam trochę zniechęcenia, wylewam łzy. Mimo to, Jezus ciągle mnie kocha i jest ze mnie zadowolony; nawet powiedział mi, że gdybym zawsze uznawał moją słabość, kochałby mnie jeszcze bardziej.

 

Mój Boże! Ty wiesz, jak bardzo jestem słaby! Nie oddalaj się nigdy ode mnie!"

 

Jezus:

 

"To, że jesteś aż do tego stopnia słaby, nie pociąga żadnych konsekwencji. Pozostań spokojny, gdyż im bardziej jesteś słaby, tym bardziej jesteś przeze Mnie kochany, a moja miłość jest zawsze większa od twojej słabości..."

 

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...