Aktualności

Jubileusz s.Bernadetty

7.05.2014

 

I w naszym życiu przeplatają się chwile bolesne i chwile radosne...

 

Krótko po pożegnaniu naszej drogiej s. Marii (która, ufamy, jest już z Panem!) świętowałysmy srebrny jubileusz ślubów s. Bernadetty. Uroczystość przypadła na 1 maja, patronował jej św. Józef, szczególnie kochany przez karmelitanki.

 

S. Bernadetta jest dla nas kolejnym świadkiem - Bóg jest naprawdę wierny! I każdego człowieka prowadzi z miłością na spotkanie z Samym Sobą w wieczności. 25 lat życia w ofiarowaniu się Jemu przez śluby, to jest coś! Choć trzeba nam całej wieczności, by nacieszyć się Bogiem, i by On mógł nacieszyć się nami :)

 

 

 

Zmartwychwstanie

zmartwychwstanie20.04.2014

 

Życzymy Wam wszystkim ŁASKI PASCHY! Niech wiara w zmartwychwstanie owocuje w każdej sytuacji Waszego życia NADZIEJĄ I POKOJEM. Pan zawsze jest z nami, aby przeprowadzić nas ku ŻYCIU, ku SZCZĘŚCIU, które nigdy się nie skończy!

 

 

W tak szczególnym czasie dla naszej wspólnoty - pożegnania z s. Marią, dziękujemy Wam za pamięć i życzliwość. Jesteśmy poruszone Waszą wdzięcznością wobec niej. To tak, jakby dobro i miłość, jakie pozostawiła po sobie na tej ziemi, wypływały teraz i rozlewały sie wokół nas. Była niezwykłym darem dla wszystkich, którzy ją spotkali. Mamy wierną orędowniczkę przed Obliczem Pana!

 

 

PASCHA SIOSTRY MARII

maria18.04.2014

 

Wczoraj wieczorem,  w Wielki Czwartek,

odeszła do Pana NASZA KOCHANA SIOSTRA MARIA OD DZIECIĄTKA JEZUS.

Złączona z Chrystusem w cierpieniu dała niezwykłe świadectwo

oddania się Jemu aż do końca w głębokiej miłości.

Ufając, że Pan przygarnął ją do Siebie, prosimy wszystkich o modlitwę za nią. 

Pogrzeb odbędzie sie w środę, 23 kwietnia 2014, w klasztorze sióstr karmelitanek, o g. 11 (Eucharystia w naszej kaplicy, obrzędy pogrzebowe na klasztornym cmentarzu). Zapraszamy do udziału we wspólnym pożegnaniu siostry Marii i dziękczynieniu za dar jej życia.

 


Triduum Sacrum

golgota14.04.2014

 

Serdecznie zapraszamy do naszej kaplicy na celebrację Świętego Triduum:

 

WIELKI CZWARTEK - uroczysta Eucharystia o g. 17, pod przewodnictwem

ks. Grzegorza Pawlaczyka. Adoracja Pana Jezusa do g. 22.

 

WIELKI PIĄTEK - liturgia o g. 16, poprowadzi ją bp Bogdan Wojtuś.

Adoracja przez cały dzień, do g. 22.

 

WIELKA SOBOTA - wigilia paschalna o g. 21, przewodniczył jej będzie ks. Krzysztof Stawski.

Adoracja przez cały dzień, do g. 20.30.

 

W NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - Eucharystia o g. 10 (nie ma Mszy o g. 7.30!),

pod przewodnictwem ks. Grzegorza Pawlaczyka.

 

Jeśli tylko możecie - przyjdźcie! Pan na Was czeka...

 

 

 

Niedziela Palmowa

palmowa13.04.2014

 

Wielki Tydzień to w Kościele najważniejszy tydzień roku. I w Karmelu jest absolutnie szczególny. Od Wielkiego Czwartku zanurzamy się w modlitwie, milczeniu i adoracji. Wszystkie prace staramy się zakończyć do środy. To ten luksus bycia w klasztorze - idziemy krok po kroku za Panem, zostawiając zewnętrzną aktywność...

 

Czekamy na ten święty czas z wielką nadzieją na łaskę PASCHY, czekamy z pokorą i radością. Wydarzenia Triduum zupełnie nas przerastają. A równocześnie - dokonują się właśnie ze względu na nas! Bóg otwiera nam bramy nieba!!

 

Nim wejdziemy w milczenie - zostawiamy Wam dzielenie się Słowem, z Niedzieli Palmowej.

 

DOBREGO WIELKIEGO TYGODNIA!

 


 

więcej

V Niedziela Wielkiego Postu

betania6.04.2014

 

Kolejny raz dzielimy się z Wami komentarzem do niedzielnej Ewangelii, tym razem o wskrzeszeniu Łazarza, którego -  już jako szanowanego świętego -  przedstawia ta mozaika z Betanii.

 

A co u nas? Wielki Post mija nam spokojnie, choć zdarzają się nietypowe wydarzenia. Hmm... mam nadzieję, że s. Maria nie będzie miała mi za złe, jeśli zdradzę tajemnicę.  W marcu świętowałyśmy jej jubileusz - 60 lat od dnia złożenia ślubow zakonnych!! S. Maria pragnęła pozostać w ukryciu, więc jej pragnienie uszanujemy. Powiem tylko tyle, byście wiedzieli, że żyją w Karmelu gnieźnieńskim takie zasłużone i świątobliwe siostry! :)

 

 

więcej

IV Niedziela Wielkiego Postu

bazylika230.03.2014

 

To już połowa Wielkiego Postu! Chciałoby się powiedzieć: jak ten czas szybko mija! To może nas zmobilizować, by korzystać z danych nam dni i pielęgnować nasze bycie z Panem.

 

Wszystkich potrzebujących wewnętrznego wyciszenia zapraszamy do naszej kaplicy na chwilę modlitwy w ciszy. 30, 31 marca i 1 kwietnia (najbliższa niedziela, poniedziałek, wtorek) trwać będzie ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Rozpoczęcie po rannej Mszy św. (ok. g. 8.30), zakończenie o g. 17.30.

 

A pod "więcej" - małe dzielenie się Słowem, komentarz do niedzielnej Ewangelii.

 

więcej

III Niedziela Wielkiego Postu

23.03.2014

 

Kolejna niedziela wprowadza nas w rozmowę Jezusa z samarytanką. To Ewangelia bardzo droga św. Teresie z Avila. Najpiękniejsze jest to, że możemy osobiście uczestniczyć w tym spotkaniu. Bo to NASZE spotkanie z Panem, który przychodzi w swoim ŻYWYM SŁOWIE...więcej

II Niedziela Wielkiego Postu

tabor16.03.2014

 

PRZEMIENIENIE - czy nie jest pragnieniem każdego ludzkiego serca? Wszyscy jesteśmy w drodze, wciąż stajemy się, wzrastamy. Czy to nie pocieszające? Kiedyś dojdziemy do PEŁNI :)

 

Z tą nadzieją zanurzamy się w wielkopostną ciszę. I choć czasem zakłóca ją hałas remontu - kłucia i wiercenia (kompletnie nam się zepsuła winda, którą podajemy posiłki gościom), serca kierujemy ku Panu!

 

Ponownie chcemy podzielić sięz Wami krótkim komentarzem do Ewangelii.

 

I prosić o modlitwę za nasze siostry w Charkowie. To wspólnota założona przez Karmel w Dysie, koło Lublina. Żyją tam Ukrainki, Rosjanki i trzy Polki. Charków jest wciąż zagrożony interwencją wojsk rosyjskich. Ludność jest prorosyjska, raczej nieprzychylnie nastawiona do sióstr, szczególnie Polek, katoliczek. Siostry są zdecydowane, by trwać tam do końca, bez względu na sytuację. I niewątpliwie - potrzebują naszego wsparcia!

 

 

więcej

I Niedziela Wielkiego Postu

pustynai9.03.2014

 

Wielki Post to czas intensywnego działania Boga. Bardzo intensywnego!

Przekonujemy sie o tym po raz kolejny... Wsłuchujemy się w słowo, które nas dotyka i prowadzi. Bóg naprawdę jest Bogiem żywym!

 

Zapraszamy Was do otwarcia serca na Jego działanie. Chcemy podzielić się z Wami prostymi myślami na temat niedzielnych Ewangelii. To krótkie komentarze, napisane przez siostry z naszej wspólnoty. Może znajdziecie w nich jakąś inspirację. Niech Duch Święty ożywia Wasza modlitwę :)

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...