Aktualności

Jubileusz otwarty!

madre15.10.2014

 

Dziś oficjalnie na całym świecie jubileusz 500-lecia narodzin św. Teresy z Avila został otwarty! Jest to święto dla całego Kościoła, co potwierdzi papież Franciszek, pielgrzymując w 2015 roku do Avila.

 

A i u nas nie zabrakło dostojnego gościa. Poranną Eucharystię celebrowałyśmy wspólnie z Prymasem Polski, abp Wojciechem Polakiem. Było to dla nas wielką radością! W homilii Ksiądz Prymas podkreślił rewolucyjność spojrzenia św. Teresy na relację z Bogiem - pełną zażyłości i przyjaźni. W XVI wieku było to czymś nowym, przełomowym, prawdziwym darem Ducha... Postawienie Chrystusa w cenrum łączy się u niej ściśle z otwartością na człowieka, na każdego człowieka! - mówił Ksiądz Prymas. Oby św. Teresa wyprosiła nam taką miłość do Chrystusa...

 

Mamy dzisiaj wielką, a nawet bardzo wielką rekreację ;) Siostrzane spotkania przeplatają się z chwilami wyciszenia, kiedy to mamy szansę spotkać się w sercu ze św. Matką. Prosimy Was o modlitwę, by rok jubileuszu był dla nas czasem nowego odrodzenia do głębszej więzi z Bogiem. My będziemy się modlić o to dla Was!

 

 

 

Jubileuszowa płyta

jubplyta

14.10.2014

 

W wigilię uroczystości św. Teresy z Avila z radością dzielimy się z Wami naszą jubileuszową inicjatywą:

 

PŁYTA "CHCĘ WIDZIEĆ BOGA II" zawiera 18 utworów. To pieśni do słów świętych Karmelu. Muzykę napisali specjalnie dla nas znani kompozytorzy muzyki liturgicznej - m.in. P. Bębenek, P. Pałka, U. Rogala, J. Sykulski. Głosy naszych sióstr z różnych klasztorów karmelitańskich wspomogli profesjonalni śpiewacy oraz instrumentaliści.

 

Płytę dedykujemy wszystkim, którzy poszukują Boga; w modlitwie, trudzie i zawierzeniu tęsknią za Tym, Który ich miłuje.

 

Płytę można zamówić w naszym sklepiku - SKLEPIK

 

 

 

 

Przygotowanie

teresa25.10.2014

 

Już w najbliższą sobotę, 11 października, rozpoczniemy świętowanie 500-nych urodzin św. Teresy od Jezusa! Rok jubileuszowy otworzy uroczysta Eucharystia, sprawowana o g. 10 w Bazylice Miłosierdzia w Łagiewnikach.

 

Jubileusz to wyjątkowa okazja, by bardziej poznać św. Teresę i wejść w jej towarzystwie w modlitwę!

 

Każdy, kto pragnie, może zaczerpnąć z duchowości Karmelu... Karmel to modlitwa, kontemplacja. To pełna przyjaźni i miłości relacja z Bogiem; wsłuchiwanie się w Jego głos i wpatrywanie się w Jego Oblicze... To jedyne zajęcie karmelitanki. To jedyne zajęcie każdego, kto odnajduje źródło swojego szczęścia w Bogu...

 

 

więcej

Małe dusze

Jezu, gdybym tak mogła powiedzieć wszystkim małym duszom, jak niewysłowiona jest Twoja przychylność!... Czuję, że gdybyś cudem znalazł duszę słabszą, mniejszą od mojej, to chciałbyś ją obdarzyć jeszcze większymi dobrodziejstwami... jeśliby zdała się na Ciebie, ufając zupełnie Twemu nieskończonemu miłosierdziu. Ale czyż trzeba mi to ogłaszać, Jezu? Czyż nie Ty sam mnie o tym pouczyłeś i czyż nie możesz tego objawić innym?... Możesz, ja to wiem i zaklinam Cię, byś to uczynił, błagam Cię, byś skierował swe boskie spojrzenie na rzeszę małych dusz... Błagam Cię, byś wybrał zastęp małych ofiar godnych Twojej miłości! (Rkp B 5v°)

 

 

 

Rok jubileuszowy

mader7.09.2014

 

Powoli kończy się lato, ale na szczęście możemy się jeszcze cieszyć słonecznymi, ciepłymi dniami! W dodatku dziś wchodzi do klauzury na próbę Agnieszka. Przez trzy miesiące będzie z nami, by rozeznać wstapienie do Karmelu. S. Miriam i s. Lucyna czekają na nią ze świętą niecierpliwością - kandydatka ubogaci swoją obecnością w sposób szczególny wspólnotę nowicjatu!

 

Atmosfera w klasztorze, oprócz tego, że radosna, powoli robi się też uroczysta. 15 października rozpoczynamy, świętowany w całym świecie, ROK JUBILEUSZOWY, ogłoszony z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy z Avila.

 

Jedną z inicjatyw jubileuszu było stworzenie chóru karmelitanek bosych. Nie opuszczając swoich klasztorów, zaśpiewały wspólnie pieśń do słów swojej duchowej Matki: NADA TE TURBE.....

 

 

POSŁUCHAJ MIĘDZYNARODOWEGO CHÓRU MNISZEK

 

więcej

75 rocznica

wojna1.09.2014

 

Dzisiaj, w kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej, w szczególny sposób modlimy się o pokój. Tym bardziej, że świat znów - wg wyrażenia naszej świętej, Edyty Stein - stoi w ogniu. Przez modlitwę możemy być obecne we wszystkich miejscach bólu, przekazując pocieszenie...

 

Kilka dni temu dostałyśmy list od niemieckiej wspólnoty Ewangelicznych Sióstr Maryi, będący jak światło nadziei wśród napierającego zła - w sercach ludzi obecny jest również duch miłości i pojednania! Przepisujemy tu dla Was ten list, adresowany do wszystkich Polaków i razem z niemieckimi siostrami modlimy się: BOŻE, BŁOGOSŁAW POLSKĘ!

 

 

więcej

Powstanie

tlo1.08.2014

 

Chcesz dołączyć do POWSTANIA?


Duchowo możesz zrobić to zawsze!


 

 

1 SIERPNIA - 3 PAŹDZIERNIKA Z RÓŻAŃCEM W RĘKU...

 

więcej

Wakacje

mor30.07.2014

 

Wakacje w klasztorze... Czy ten czas różni się czymś od zwyczajnych dni?

 

Właściwie słoneczne pustynie i wodę żywą mamy na wyciągnięcie ręki - ZAWSZE. A dosłownie, jak wiadomo, nie przemieszczamy się, więc na wypad w góry czy gdzie indziej nie ma szans... Nie smuci nas to jednak, a czas letni i bez tego obfituje w ciekawe wydarzenia. Spotkanie z prof. Mirosławem Piotrowskim było jednym z nich...

 

 

więcej

Małżeństwo...

kwi31.05.2014

 

Co jakiś czas przeżywamy w naszej wspólnocie momenty odświeżenia  powołania. Jubileusz s. Bernadetty, a teraz odnowienie ślubów na kolejny rok przez nasze najmłodsze siostry, Miriam i Lucynę, to wydarzenia, które automatycznie budzą w nas refleksję nad naszym byciem zaślubionymi Chrystusowi. Nie ukrywamy - takie życie jest po prostu piękne :)

 

Ale i małżeństwo trzeba dowartościować! Ostatnio papież Franciszek przypominał o niezwykłości takiego związku mężczyzny i kobiety. To jest dopiero mistyka! Okazuje się, że miłość małżonków konsekruje ich... Zachęcamy Was do zagłębienia się w słowa Ojca Świętego. Tym bardziej, że chyba wszyscy potrzebujemy umocnienia w przekonaniu, że małżeństwo i rodzina mają bezcenną wartość, którą trzeba chronić!

 

Wszystkim trwającym w małżeństwie dziękujemy za wierność, a tych jeszcze nie zdecydowanych namawiamy: pomyślcie o małżeństwie ;)

 

 

więcej

Nowy Prymas!

anioł18.05.2014

 

Tą informacją raczej Was nie zaskoczymy, ale - ogromnie cieszymy się z wyboru nowego Prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka! Jesteśmy wdzięczne papieżowi Franciszkowi za tą decyzję. Wyczekiwaną, intensywnie wymadlaną przez ostatnie miesiące...

 

Ksiądz Prymas jest nam znany od lat, posługiwał w Karmelu prawie od początku naszej obecności w Gnieźnie. Jak to mówią nasze siostry - był jeszcze "zwykłym księdzem"... :) Ale już wtedy czułyśmy ten ZAPACH CHRYSTUSA, owoc jego osobistej więzi z Panem. Niech ten zapach roznosi się wszędzie, przyciągając ludzi do Boga i Ewangelii.

 

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...