Aktualności

Święta Matka 2

mare

8.10.2014

 

Nasza św. Matka jest wspaniałym psychologiem. W epoce, kiedy psychoterapia staje się wszechobecna, powtarzamy z dumą, że św. Teresa miała wyjątkowe poznanie człowieka. To solidny fundament! W drodze do centrum duszy, do siódmego mieszkania, gdzie mieszka Król, nie możemy zapomnieć o naszym człowieczeństwie. Ono jest naszą drogą do Króla, który stał się Człowiekiem...

 

Już na samym początku duchowej wędrówki św. Teresa przypomina, jak ważną rzeczą jest POZNANIE SAMEGO SIEBIE...

 

 

więcej

Święta Matka

 matka7.10.2014

 

Wczoraj rozpoczęła się nowenna przed uroczystością św. Naszej Matki Teresy... I tak sobie myślę - ta niezwykła mistyczka mogłaby być MATKĄ dla Was wszystkich, modlących się, duchowo związanych z Karmelem.

 

Postaram się wyłuskać z jej pism choć po kilka zdań, by przybliżyć jej postać.  Wystarczy się trochę oswoić z szesnastowiecznym językiem, aby dostrzec ją - pełną autentyzmu i miłości do Boga :)

 

 

więcej

Przygotowanie

teresa25.10.2014

 

Już w najbliższą sobotę, 11 października, rozpoczniemy świętowanie 500-nych urodzin św. Teresy od Jezusa! Rok jubileuszowy otworzy uroczysta Eucharystia, sprawowana o g. 10 w Bazylice Miłosierdzia w Łagiewnikach.

 

Jubileusz to wyjątkowa okazja, by bardziej poznać św. Teresę i wejść w jej towarzystwie w modlitwę!

 

Każdy, kto pragnie, może zaczerpnąć z duchowości Karmelu... Karmel to modlitwa, kontemplacja. To pełna przyjaźni i miłości relacja z Bogiem; wsłuchiwanie się w Jego głos i wpatrywanie się w Jego Oblicze... To jedyne zajęcie karmelitanki. To jedyne zajęcie każdego, kto odnajduje źródło swojego szczęścia w Bogu...

 

 

więcej

Mała Święta

mala30.09.2014

 

Duchowo przygotowujemy się do święta Tereni - jak ją po siostrzanemu nazywamy. To dla nas wyjątkowa przyjaciółka i przewodniczka,  z mocą (ukrytą pośród naszej słabości) działająca w życiu każdej z nas.

 

W Kościele wspominamy ją 1 października, dzień wcześniej w Karmelu świętujemy jej przejście do Nieba. Ona wciąż nas zadzwia. Jej pełna realizmu wiara i miłość... Jej małość, w której zostawiła tyle miejsca Bogu i Jego Miłosiernej Miłości.

 

"Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza jest najmłodszą pośród Doktorów Kościoła, ale jej żarliwe życie duchowe jest świadectwem tak wielkiej dojrzałości, a intuicje wiary zawarte w jej pismach są tak rozległe i głębokie, że pozwalają jej zająć miejsce pośród wielkich mistrzów duchowości" - św. Jan Paweł II.

 

 

 

Małe dusze

Jezu, gdybym tak mogła powiedzieć wszystkim małym duszom, jak niewysłowiona jest Twoja przychylność!... Czuję, że gdybyś cudem znalazł duszę słabszą, mniejszą od mojej, to chciałbyś ją obdarzyć jeszcze większymi dobrodziejstwami... jeśliby zdała się na Ciebie, ufając zupełnie Twemu nieskończonemu miłosierdziu. Ale czyż trzeba mi to ogłaszać, Jezu? Czyż nie Ty sam mnie o tym pouczyłeś i czyż nie możesz tego objawić innym?... Możesz, ja to wiem i zaklinam Cię, byś to uczynił, błagam Cię, byś skierował swe boskie spojrzenie na rzeszę małych dusz... Błagam Cię, byś wybrał zastęp małych ofiar godnych Twojej miłości! (Rkp B 5v°)

 

 

 

Rok jubileuszowy

mader7.09.2014

 

Powoli kończy się lato, ale na szczęście możemy się jeszcze cieszyć słonecznymi, ciepłymi dniami! W dodatku dziś wchodzi do klauzury na próbę Agnieszka. Przez trzy miesiące będzie z nami, by rozeznać wstapienie do Karmelu. S. Miriam i s. Lucyna czekają na nią ze świętą niecierpliwością - kandydatka ubogaci swoją obecnością w sposób szczególny wspólnotę nowicjatu!

 

Atmosfera w klasztorze, oprócz tego, że radosna, powoli robi się też uroczysta. 15 października rozpoczynamy, świętowany w całym świecie, ROK JUBILEUSZOWY, ogłoszony z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy z Avila.

 

Jedną z inicjatyw jubileuszu było stworzenie chóru karmelitanek bosych. Nie opuszczając swoich klasztorów, zaśpiewały wspólnie pieśń do słów swojej duchowej Matki: NADA TE TURBE.....

 

 

POSŁUCHAJ MIĘDZYNARODOWEGO CHÓRU MNISZEK

 

więcej

75 rocznica

wojna1.09.2014

 

Dzisiaj, w kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej, w szczególny sposób modlimy się o pokój. Tym bardziej, że świat znów - wg wyrażenia naszej świętej, Edyty Stein - stoi w ogniu. Przez modlitwę możemy być obecne we wszystkich miejscach bólu, przekazując pocieszenie...

 

Kilka dni temu dostałyśmy list od niemieckiej wspólnoty Ewangelicznych Sióstr Maryi, będący jak światło nadziei wśród napierającego zła - w sercach ludzi obecny jest również duch miłości i pojednania! Przepisujemy tu dla Was ten list, adresowany do wszystkich Polaków i razem z niemieckimi siostrami modlimy się: BOŻE, BŁOGOSŁAW POLSKĘ!

 

 

więcej

Powstanie

tlo1.08.2014

 

Chcesz dołączyć do POWSTANIA?


Duchowo możesz zrobić to zawsze!


 

 

1 SIERPNIA - 3 PAŹDZIERNIKA Z RÓŻAŃCEM W RĘKU...

 

więcej

Wakacje

mor30.07.2014

 

Wakacje w klasztorze... Czy ten czas różni się czymś od zwyczajnych dni?

 

Właściwie słoneczne pustynie i wodę żywą mamy na wyciągnięcie ręki - ZAWSZE. A dosłownie, jak wiadomo, nie przemieszczamy się, więc na wypad w góry czy gdzie indziej nie ma szans... Nie smuci nas to jednak, a czas letni i bez tego obfituje w ciekawe wydarzenia. Spotkanie z prof. Mirosławem Piotrowskim było jednym z nich...

 

 

więcej

Nowenna 9

mb615.07.2014

 

Jutro, uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel!

 

Zapraszamy serdecznie na Eucharystię o g. 7.30 i g. 17.

 

Zaraz po Mszy - możliwość przyjęcia szkaplerza świętego.

 

A ponieważ jest to nasze największe święto - pamiętajcie o nas w modlitwie. To będzie dla nas prawdziwy prezent :)

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...