Aktualności

Boże Narodzenie 3

góra218.12.2014

 

"Jak wdzięczna jest droga miłości. Co prawda, można na niej upaść, można dopuścić się niewierności, lecz miłość, umiejąc obrócić w pożytek wszystko, w krótkim czasie wypaliła to, co Jezusowi mogło się nie podobać, pozostawiając jedynie pokój na dnie serca, pokój pokorny i głęboki".

 

 

 

 

Boże Narodzenie 2


góra17.12.2014

 

"Od zawsze pragnęłam być świętą. Niestety, kiedy porównywałam się ze świętymi, to stwierdzałam nieustannie, że między nimi a mną istnieje ta sama różnica, co między górą, której szczyt ginie w niebiosach, a zabłąkanym ziarnkiem piasku, deptanym stopami przechodniów.

 

Nie zniechęcałam się jednak... Co prawda, wzrastać - to dla mnie rzecz niemożliwa, muszę więc znosić siebie taką, jaką jestem, z wszystkimi moimi wadami. Chcę jednak szukać sposobu, by dotrzeć do nieba małą drogą, prostą, krótką, małą drogą zupełnie nową".

 

 

Boże Narodzenie 1

terenia16.12.2014

 

"Jak widać, jestem bardzo małą duszą, która dobremu Bogu może ofiarować tylko bardzo małe rzeczy".

 

Rozpoczynamy nowennę przed Bożym Narodzeniem... Czas przygotowania do kontemplacji Niemowlęcia - Boga ukrytego w słabości. Naszą przewodniczką będzie św. Teresa od Dzieciątka Jezus. To przecież ona jest mistrzynią, jesli chodzi o wchodzenie w tajemnice małości...

 

A u nas w klasztorze - bardzo czekamy na Święta. Praca przy szopkach jest rozdzielona, kucharka na wigilię wyznaczona, pierogi polepione i pomrożone... Dostałyśmy już nawet świąteczny prezent - przedwczoraj do postulatu wstąpiła Agnieszka! Prosimy o modlitwę za nią. Opuszczenie domu, rozstanie z najbliższymi nigdy nie jest łatwe. Mamy nadzieję, że - podobnie jak u każdej z nas - już niedługo Agnieszka i jej rodzina spotkają się na nowo, na innym, dużo głębszym poziomie. Krata przecież nie zrywa więzi i nie jest przeszkodą, by okazać sobie miłość...

 

 

św. Jan od Krzyża

jan14.12.2014

 

Jan od Krzyża zawsze pragnął tego, co trudniejsze. Wybierał zapomnienie, niedocenienie, upokorzenie... Nie bał się. Szedł tam, gdzie człowiek sam z siebie iść nie chce. Dlatego, że odnalazł skarb. Spotkał Boga - Pełnię Miłości. I już niczym innym nie chciał się zajmować. Odkrył, że sytuacje KRZYŻA łączą go z Bogiem.

 

Można mu naprawdę pozazdrościć! Ale można też zaczerpnąć z jego mądrości. Jest Doktorem Kościoła, prawdziwym Ojcem Karmelu. To właśnie on genialnie wyczuł i przejął ducha św. Teresy. Razem z nią przekazywał braciom i siostrom charyzmat dany od Boga.

 

Dziś jego wspomnienie. Z tej okazji - kilka słów z Pieśni duchowej...

 

więcej

Maryja konsekrowana...

maryja8.12.2014

 

Jeden z posługujących naszej wspólnocie kapłanów powiedział, że uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi jest w Adwencie NASZYM SCHRONIENIEM. To określenie oddaje wszystko! Maryja jest naszym schronieniem. Jej istnienie, od samego początku wolne od grzechu, znak zwycięstwa nad złem, to nasza nadzieja.

 

Maryja jest też PIERWSZĄ KONSEKROWANĄ. Przeczysta, całkowicie uboga - otrzymała WSZYSTKO od Ojca i doskonale posłuszna - otwarta i uległa wobec Jego planu. Jest naszą Przewodniczką w drodze za Panem.

 

Tak się zastanawiałam, co to właściwie jest: życie konsekrowane? Jak o tym krótko i jasno powiedzieć? Jest oczywiście masa dokumentów na ten temat. Ale tak od siebie? No i udało mi się namówić jedną z sióstr, by napisała kilka zdań...

 

 

 

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO

konsekrowana30.11.2014

 

Dziś rozpoczyna się ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO! Będzie obchodzony w całym Kościele do 2 lutego 2016 r. Papież Franciszek w specjalnym liście wyjaśnił, jakie są cele tego Roku, jaką jest łaską i równocześnie zadaniem...

 

Rozpoczynamy ten czas z radością, spodziewamy się wielu łask od Pana.

Panie, czego od nas oczekujesz?

 

Prosimy Was o modlitwę za całą naszą wspólnotę, którą tworzy 17 sióstr. W tym za 3 siostry po pierwszych ślubach (s. Miriam i s. Lucyna są jeszcze w nowicjacie, s. Anna przygotowuje się już do złożenia ślubów wieczystych w przyszłym roku) oraz za Agnieszkę, która właśnie zakończyła próbę w naszym klasztorze! Pragnienie życia w Karmelu wciąż wypełnia jej serce...

 

 

więcej

Brat Wawrzyniec

puszcza25.11.2014

 

Znacie już dość dobrze św. Teresę od Jezusa, ale czy znacie brata Wawrzyńca? To karmelita bosy z XVII wieku, żyjący we Francji, MISTRZ TRWANIA W OBECNOŚCI BOŻEJ.

 

Na kapitule generalnej, która odbyła się w Avila w 2009 roku, bracia prosili, aby w roku 2014, w przededniu jubileuszu pięćsetlecia urodzin św. Matki Teresy od Jezusa, odbył się jubileusz czterechsetlecia urodzin jednego z jej duchowych synów - właśnie brata Wawrzyńca od Zmartwychwstania!

 

Był pokornym bratem zakonnym, umiłowanym przez wielu chrześcijan, a nawet niechrześcijan. Jego pisma - proste, odkrywcze i zrozumiałe - zostały przetłumaczone na wiele języków i po dzień dzisiejszy są wznawiane.

 

Udostępniamy Wam list naszego Ojca Generała, który niedawno w zwiazku z tą rocznicą otrzymałyśmy...

 

 

BRAT WAWRZYNIEC

 


List papieża Franciszka

14.11.2014

 

Już prawie miesiąc minął od uroczystego otwarcia roku jubileuszowego 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa... A do nas wlaśnie przed kilkoma dniami dotarł list papieża Franciszka, adresowany co prawda do biskupa Avila, ale skierowany do wszystkich miłośników św. Teresy!

 

Dzielimy się z Wami tym papieskim słowem, mając nadzieję, że zachęci Was do wędrowania przez życie z naszą Świętą!

 

LIST PAPIEŻA

 

 

Modlitwa

czestochowska11.11.2014

 

Łączymy się dziś ze wszystkimi Polakami w modlitwie za Ojczyznę. O wolność i niepodległość dla niej. I o mądrość i męstwo dla Polaków. Bo - jak powiedział Józef Piłsudski - "niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym".

 

A że trwamy w roku jubileuszowym urodzin św. Teresy - zostawiamy Wam kilka zdań o modlitwie. Ona nie uczyła metody modlitwy, ale SPOTKANIA. Więc "trwajmy w milczeniu przed Panem, skoro pozwolono nam przed Nim być"... :)

 

POCZYTAJ

 

 

Adoracja

18.10.2014

 

Ostatnio tak dużo się dzieje! Bo przecież 500-ne urodziny św. Teresy z Avila to tylko część wydarzeń!

 

Synod o rodzinie, 16 X nieodłącznie związany ze św. Janem Pawłem II, jutro wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki (w takich dniach nastroje patriotyczne w naszej wspólnocie znacznie wzrastają!) i beatyfikacja papieża Pawła VI (aż dziwne, że tak mało się przy tej okazji o tym papieżu mówi..).

 

Aby to wszystko uwewnętrznić, udajemy się przed Najświętszy Sakrament.

I zapraszamy wszystkich mieszkających niedaleko naszego klasztoru, by poszli w nasze ślady ;)

 

ADORACJA W KAPLICY KARMELU 19, 20 i 21 października od ok. g. 8.15 (po Mszy) do g. 17.30.

 

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...