Aktualności

Święta Boża Rodzicielka

1.01.2015

 

Świętujemy Nowy Rok nie skupiając się zbytnio na przemijaniu czasu, ale na Chrystusie  i Jego Matce. Kończy się tydzień Bożego Narodzenia. Czas, kiedy karmelitanki "mogą robić to, czego normalnie robić nie mogą..." - jak to ktoś określił. To dni pełne spotkań, kiedy można po prostu posiedzieć ze sobą lub wyjść na ogród, by W KOŃCU porozmawiać. Na wieczornej modlitwie śpiewamy w chórze kolędy. A do refektarza idziemy w procesji z figurką Dzieciątka Jezus, którą błogosławi się całą wspólnotę.

 

W Karmelu istnieje zwyczaj składania Dzieciątku Jezus darów. Często takim urodzinowym prezentem jest poezja, mówiąca o naszym oddaniu się Jemu. To slowa modlitwy, którymi dzielimy się również z Wami. Jeszcze raz życzymy Wam wszystkim - niech przeniknie Was Jego pokój i radość!

 

 

Boże Narodzenie 9


dzieciatko24.12.2014

 

"On czyni siebie ubogim, abyśmy mogli okazać Mu miłość.

Chce naszej miłości, żebrze o nią...

Zdaje się na naszą łaskę i niełaskę.

Nie chce niczego brać, nie otrzymawszy tego od nas,

a ceni najmniejszą nawet rzecz.

Żebrak miłości prosi cię o gościnność.

Kiedyś powie: teraz przyszła kolej na mnie".

 

 

 

Boże Narodzenie 8

teresa23.12.2014

 

"Wiem, o mój Boże, że im więcej chcesz dać, tym większe wzbudzasz pragnienia. A mam w sercu pragnienia przogromne. Zatem pełna ufności proszę, byś przyszedł zawładnąć moją duszą...

 

Nie mogę obawiać się Boga, który dla mnie stał się tak mały... Kocham Go!... Gdyż jest wyłącznie MIŁOŚCIĄ I MIŁOSIERDZIEM".

 

 

 


Boże Narodzenie 7

motyl22.12.2014

 

"Ryzykuję wszystko i stawiam na miłość... Ryzykuję bardzo dużo... Jeśli przegram, to sprawa będzie jasna. Póki co nie wiem, czy jestem biedna, czy bogata. Okaże się to później...

 

Pod wieczór życia stanę przed Tobą z pustymi rękami".

 

 

 

Boże Narodzenie 6

słońce21.12.2014

 

"W miejsce prawa bojaźni przyszło prawo Miłości i Miłość wybrała mnie na ofiarę całopalną, mnie, słabe i niedoskonałe stworzenie... Czy ten wybór nie jest godny Miłości? Tak, ponieważ Miłość, aby się w pełni nasycić, musi się uniżyć aż do nicości i przemienić tę nicość w ogień".

 

 

Boże Narodzenie 5

machu20.12.2014

 

"A jeśli dobry Bóg chce, byś był słaby i bezsilny, jak dziecko...? Myślisz, że twoje zasługi będą wtedy mniejsze?

 

Jeśli pozostanę pokorna, mała, wciąż będę miała prawo - nie znieważając Boga - do małych głupstw. Popatrz na małe dzieci: nie przestają rozbijać, rozdzierać, upadać, kochając jednocześnie bardzo, bardzo swoich rodziców. Kiedy tak upadam, mówię sobie w duchu: co bym zrobiła, cóż by się ze mną stało, gdybym opierała się na własnych siłach?..."

 

 

Boże Narodzenie 4

dziecko19.12.2014

 

"POZOSTAĆ DZIECKIEM to uznać swoją nicość, oczekiwać wszystkiego od Boga, bowiem dziecko wszystkiego oczekuje od swego ojca. To również porzucić niepokój, nie zabiegać o bogactwa.

 

To także nie przypisywać sobie dobra, które się czyni, jakby się było do czegoś zdolnym, lecz uznać, że Bóg daje ten skarb dziecku do rąk, by posłużyło się nim, kiedy zajdzie potrzeba. Ten skarb pozostaje skarbem Boga...

 

To wreszcie nie zniechęcać się swoimi przewinami, ponieważ dzieci upadają często, lecz są zbyt małe, by uczynić sobie dużo złego".

 

 

Boże Narodzenie 3

góra218.12.2014

 

"Jak wdzięczna jest droga miłości. Co prawda, można na niej upaść, można dopuścić się niewierności, lecz miłość, umiejąc obrócić w pożytek wszystko, w krótkim czasie wypaliła to, co Jezusowi mogło się nie podobać, pozostawiając jedynie pokój na dnie serca, pokój pokorny i głęboki".

 

 

 

 

Boże Narodzenie 2


góra17.12.2014

 

"Od zawsze pragnęłam być świętą. Niestety, kiedy porównywałam się ze świętymi, to stwierdzałam nieustannie, że między nimi a mną istnieje ta sama różnica, co między górą, której szczyt ginie w niebiosach, a zabłąkanym ziarnkiem piasku, deptanym stopami przechodniów.

 

Nie zniechęcałam się jednak... Co prawda, wzrastać - to dla mnie rzecz niemożliwa, muszę więc znosić siebie taką, jaką jestem, z wszystkimi moimi wadami. Chcę jednak szukać sposobu, by dotrzeć do nieba małą drogą, prostą, krótką, małą drogą zupełnie nową".

 

 

Boże Narodzenie 1

terenia16.12.2014

 

"Jak widać, jestem bardzo małą duszą, która dobremu Bogu może ofiarować tylko bardzo małe rzeczy".

 

Rozpoczynamy nowennę przed Bożym Narodzeniem... Czas przygotowania do kontemplacji Niemowlęcia - Boga ukrytego w słabości. Naszą przewodniczką będzie św. Teresa od Dzieciątka Jezus. To przecież ona jest mistrzynią, jesli chodzi o wchodzenie w tajemnice małości...

 

A u nas w klasztorze - bardzo czekamy na Święta. Praca przy szopkach jest rozdzielona, kucharka na wigilię wyznaczona, pierogi polepione i pomrożone... Dostałyśmy już nawet świąteczny prezent - przedwczoraj do postulatu wstąpiła Agnieszka! Prosimy o modlitwę za nią. Opuszczenie domu, rozstanie z najbliższymi nigdy nie jest łatwe. Mamy nadzieję, że - podobnie jak u każdej z nas - już niedługo Agnieszka i jej rodzina spotkają się na nowo, na innym, dużo głębszym poziomie. Krata przecież nie zrywa więzi i nie jest przeszkodą, by okazać sobie miłość...

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...