Aktualności

WAŻNE!

papieżZ okazji Roku Życia Konsekrowanego papież Franciszek udzielił przywileju odpustu! Oprócz warunku zwyczajnego - przyjęcia komunii św., w razie potrzeby spowiedzi - wystarczy nawiedzić klasztorną kaplicę i pomodlić się... (chwila medytacji zakończona Wyznaniem wiary, Modlitwą Pańską oraz wezwaniem do Matki Bożej, również w intencjach Ojca Świętego).

 

Czas łaski trwa do 2 lutego 2016. A to wszystko dlatego, by umocnić wiarę, nadzieję i miłość oraz ułatwić dostęp do Bożego przebaczenia.

 

 

więcej

PŁYTA JUBILEUSZOWA

plyta

Płyta jubileuszowa jeszcze w sprzedaży!


Karmelitański Śpiewnik Liturgiczny wkrótce!

 

Płyta "CHCĘ WIDZIEĆ BOGA. Album II" zawiera 18 utworów. To pieśni do słów świętych Karmelu. Muzykę napisali znani kompozytorzy muzyki liturgicznej - m.in. P. Bębenek, P. Pałka, U. Rogala, J. Sykulski. Głosy naszych sióstr z różnych klasztorów karmelitańskich wspomogli profesjonalni śpiewacy oraz instrumentaliści.

 

Płytę dedykujemy wszystkim, którzy poszukują Boga; w modlitwie, trudzie i zawierzeniu tęsknią za Tym, Który ich miłuje.

Życzymy, by nagrane na płycie utwory były ścieżką, która poprowadzi Was głębiej, coraz głębiej... Posłuchajcie: Obudź mnie oraz Gdzie się ukryłeś.

 

Płytę w cenie 25 zł można nabyć w naszym sklepiku: SKLEPIK

Każda zakupiona płyta jest cegiełką na nasze utrzymanie, dziękujemy!

 

 

Matka Józefa

KARMELITANKA24 czerwca 2008 roku odeszła do Pana nasza kochana Matka Józefa. Miała 97 lat. Bogata osobowość, barwna historia życia... Często zachodziłyśmy do jej celi, by jej potowarzyszyć, posłuchać jej opowieści o powojennym Karmelu lub o Polsce, jakiej już nie znamy.

 

W ostatnim roku życia opiekowałyśmy się nią w sposób szczególny - więź z nią stała się bardzo głęboka. Im słabsza, tym większym darem była dla całej wspólnoty. Odeszła spokojnie i lekko, po czasie dużego ogołocenia. Zostawila nam liczne zapiski, wśród nich wspomnienia rodzinne, które zostały wydane w formie książki. Sięgają po nią nawet polscy literaci...

 

Zachęcamy Was do zapoznania się z postacią naszej Seniorki i jej wspomnieniami - książka dostępna jest w naszym sklepiku. Dołączamy również kilka słów recenzji.

 

 

więcej

Święta Boża Rodzicielka

1.01.2015

 

Świętujemy Nowy Rok nie skupiając się zbytnio na przemijaniu czasu, ale na Chrystusie  i Jego Matce. Kończy się tydzień Bożego Narodzenia. Czas, kiedy karmelitanki "mogą robić to, czego normalnie robić nie mogą..." - jak to ktoś określił. To dni pełne spotkań, kiedy można po prostu posiedzieć ze sobą lub wyjść na ogród, by W KOŃCU porozmawiać. Na wieczornej modlitwie śpiewamy w chórze kolędy. A do refektarza idziemy w procesji z figurką Dzieciątka Jezus, którą błogosławi się całą wspólnotę.

 

W Karmelu istnieje zwyczaj składania Dzieciątku Jezus darów. Często takim urodzinowym prezentem jest poezja, mówiąca o naszym oddaniu się Jemu. To slowa modlitwy, którymi dzielimy się również z Wami. Jeszcze raz życzymy Wam wszystkim - niech przeniknie Was Jego pokój i radość!

 

 

Boże Narodzenie 9


dzieciatko24.12.2014

 

"On czyni siebie ubogim, abyśmy mogli okazać Mu miłość.

Chce naszej miłości, żebrze o nią...

Zdaje się na naszą łaskę i niełaskę.

Nie chce niczego brać, nie otrzymawszy tego od nas,

a ceni najmniejszą nawet rzecz.

Żebrak miłości prosi cię o gościnność.

Kiedyś powie: teraz przyszła kolej na mnie".

 

 

 

Boże Narodzenie 8

teresa23.12.2014

 

"Wiem, o mój Boże, że im więcej chcesz dać, tym większe wzbudzasz pragnienia. A mam w sercu pragnienia przogromne. Zatem pełna ufności proszę, byś przyszedł zawładnąć moją duszą...

 

Nie mogę obawiać się Boga, który dla mnie stał się tak mały... Kocham Go!... Gdyż jest wyłącznie MIŁOŚCIĄ I MIŁOSIERDZIEM".

 

 

 


Boże Narodzenie 7

motyl22.12.2014

 

"Ryzykuję wszystko i stawiam na miłość... Ryzykuję bardzo dużo... Jeśli przegram, to sprawa będzie jasna. Póki co nie wiem, czy jestem biedna, czy bogata. Okaże się to później...

 

Pod wieczór życia stanę przed Tobą z pustymi rękami".

 

 

 

Boże Narodzenie 6

słońce21.12.2014

 

"W miejsce prawa bojaźni przyszło prawo Miłości i Miłość wybrała mnie na ofiarę całopalną, mnie, słabe i niedoskonałe stworzenie... Czy ten wybór nie jest godny Miłości? Tak, ponieważ Miłość, aby się w pełni nasycić, musi się uniżyć aż do nicości i przemienić tę nicość w ogień".

 

 

Boże Narodzenie 5

machu20.12.2014

 

"A jeśli dobry Bóg chce, byś był słaby i bezsilny, jak dziecko...? Myślisz, że twoje zasługi będą wtedy mniejsze?

 

Jeśli pozostanę pokorna, mała, wciąż będę miała prawo - nie znieważając Boga - do małych głupstw. Popatrz na małe dzieci: nie przestają rozbijać, rozdzierać, upadać, kochając jednocześnie bardzo, bardzo swoich rodziców. Kiedy tak upadam, mówię sobie w duchu: co bym zrobiła, cóż by się ze mną stało, gdybym opierała się na własnych siłach?..."

 

 

Boże Narodzenie 4

dziecko19.12.2014

 

"POZOSTAĆ DZIECKIEM to uznać swoją nicość, oczekiwać wszystkiego od Boga, bowiem dziecko wszystkiego oczekuje od swego ojca. To również porzucić niepokój, nie zabiegać o bogactwa.

 

To także nie przypisywać sobie dobra, które się czyni, jakby się było do czegoś zdolnym, lecz uznać, że Bóg daje ten skarb dziecku do rąk, by posłużyło się nim, kiedy zajdzie potrzeba. Ten skarb pozostaje skarbem Boga...

 

To wreszcie nie zniechęcać się swoimi przewinami, ponieważ dzieci upadają często, lecz są zbyt małe, by uczynić sobie dużo złego".

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...