Aktualności

List papieża Franciszka

14.11.2014

 

Już prawie miesiąc minął od uroczystego otwarcia roku jubileuszowego 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa... A do nas wlaśnie przed kilkoma dniami dotarł list papieża Franciszka, adresowany co prawda do biskupa Avila, ale skierowany do wszystkich miłośników św. Teresy!

 

Dzielimy się z Wami tym papieskim słowem, mając nadzieję, że zachęci Was do wędrowania przez życie z naszą Świętą!

 

LIST PAPIEŻA

 

 

Modlitwa

czestochowska11.11.2014

 

Łączymy się dziś ze wszystkimi Polakami w modlitwie za Ojczyznę. O wolność i niepodległość dla niej. I o mądrość i męstwo dla Polaków. Bo - jak powiedział Józef Piłsudski - "niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym".

 

A że trwamy w roku jubileuszowym urodzin św. Teresy - zostawiamy Wam kilka zdań o modlitwie. Ona nie uczyła metody modlitwy, ale SPOTKANIA. Więc "trwajmy w milczeniu przed Panem, skoro pozwolono nam przed Nim być"... :)

 

POCZYTAJ

 

 

Adoracja

18.10.2014

 

Ostatnio tak dużo się dzieje! Bo przecież 500-ne urodziny św. Teresy z Avila to tylko część wydarzeń!

 

Synod o rodzinie, 16 X nieodłącznie związany ze św. Janem Pawłem II, jutro wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki (w takich dniach nastroje patriotyczne w naszej wspólnocie znacznie wzrastają!) i beatyfikacja papieża Pawła VI (aż dziwne, że tak mało się przy tej okazji o tym papieżu mówi..).

 

Aby to wszystko uwewnętrznić, udajemy się przed Najświętszy Sakrament.

I zapraszamy wszystkich mieszkających niedaleko naszego klasztoru, by poszli w nasze ślady ;)

 

ADORACJA W KAPLICY KARMELU 19, 20 i 21 października od ok. g. 8.15 (po Mszy) do g. 17.30.

 

 

 

Jubileusz otwarty!

madre15.10.2014

 

Dziś oficjalnie na całym świecie jubileusz 500-lecia narodzin św. Teresy z Avila został otwarty! Jest to święto dla całego Kościoła, co potwierdzi papież Franciszek, pielgrzymując w 2015 roku do Avila.

 

A i u nas nie zabrakło dostojnego gościa. Poranną Eucharystię celebrowałyśmy wspólnie z Prymasem Polski, abp Wojciechem Polakiem. Było to dla nas wielką radością! W homilii Ksiądz Prymas podkreślił rewolucyjność spojrzenia św. Teresy na relację z Bogiem - pełną zażyłości i przyjaźni. W XVI wieku było to czymś nowym, przełomowym, prawdziwym darem Ducha... Postawienie Chrystusa w cenrum łączy się u niej ściśle z otwartością na człowieka, na każdego człowieka! - mówił Ksiądz Prymas. Oby św. Teresa wyprosiła nam taką miłość do Chrystusa...

 

Mamy dzisiaj wielką, a nawet bardzo wielką rekreację ;) Siostrzane spotkania przeplatają się z chwilami wyciszenia, kiedy to mamy szansę spotkać się w sercu ze św. Matką. Prosimy Was o modlitwę, by rok jubileuszu był dla nas czasem nowego odrodzenia do głębszej więzi z Bogiem. My będziemy się modlić o to dla Was!

 

 

 

Jubileuszowa płyta

jubplyta

14.10.2014

 

W wigilię uroczystości św. Teresy z Avila z radością dzielimy się z Wami naszą jubileuszową inicjatywą:

 

PŁYTA "CHCĘ WIDZIEĆ BOGA II" zawiera 18 utworów. To pieśni do słów świętych Karmelu. Muzykę napisali specjalnie dla nas znani kompozytorzy muzyki liturgicznej - m.in. P. Bębenek, P. Pałka, U. Rogala, J. Sykulski. Głosy naszych sióstr z różnych klasztorów karmelitańskich wspomogli profesjonalni śpiewacy oraz instrumentaliści.

 

Płytę dedykujemy wszystkim, którzy poszukują Boga; w modlitwie, trudzie i zawierzeniu tęsknią za Tym, Który ich miłuje.

 

Płytę można zamówić w naszym sklepiku - SKLEPIK

 

 

 

 

Święta Matka 7

mare113.10.2014

 

Św. Teresa wybrała dla swoich duchowych córek życie w klauzurze. Po ludzku może się to wydawać bardzo ograniczające, zamykające. Tymczasem klauzura to przestrzeń niezmierzona, otwarta na nieskończoność.

 

Życie modlitwy rozjaśnia umysł i rozszerza serce. Św. Matka przekazała nam jako duchowe dziedzictwo wewnętrzną wolność. Chciała, byśmy miały szeroką perspektywę i widziały wszystko głębiej, sięgając do istoty rzeczy. Pokazała, że mimo cierpienia i udręk, można żyć lekko, swobodnie. Taką swobodę daje życie w przyjaźni z Bogiem...

 

 

więcej

Święta Matka 6

12.10.2014

 

Zawsze. gdy czytam św. Teresę, mocno odbieram, że mam do czynienia z bardzo konkretną osobą, z charakterystycznymi cechami, osobowością, obdarowaniem... Nawet jej styl pisania jest tak bardzo JEJ stylem: długie zdania na cztery, pięć linijek naszego tekstu, masa dygresji. Słowa płyną i  płyną, a praktycznie jedynym znakiem interpunkcyjnym w tekście oryginalnym jest \ (ukośnik), w dodatku stawiany nie za często!

 

Szkoda, ze nie mamy jej zdjęcia, by móc zobaczyć jej twarz... Św. Teresa z Lisieux trochę nas pod tym względem rozpuściła - św. Matka, niestety, żyła pozbawiona wielu wynalazków współczesnej techniki. Ale mówiła o sobie, kreśląc swój portret piórem. Często w sposób niezwykle prosty i pokorny. Pod koniec życia tak pisała do duchowych córek, karmelitanek bosych...

 


więcej

Święta Matka 5

logo211.10.2014

 

Pytacie nas, jak będziemy świętować jubileusz urodzin św. Teresy...

 

 

Przede wszystkim - 15 października, w dniu jej wspomnienia, zapraszamy Was do naszego klasztoru na uroczystą Eucharystię o g. 7.30. Będzie jej przewodniczył gość wyjątkowy - Prymas Polski, abp Wojciech Polak. W roku jubileuszu, otwartym DZIŚ dla Kościoła w Polsce w Łagiewnikach, będzie to wielkie dziękczynienie za dar jej osoby oraz szczególna okazja do spotkania ze św. Teresą we wnętrzu swej duszy...

 

Równie uroczystym dniem będzie 28 marca 2015 - dokładna rocznica jej urodzin.

 

Poza tym - wchodzimy w ten jubileusz nastawiając się bardziej na wymiar wewnętrzny, na własne nawrócenie, powrót do źródeł naszego powołania i odnowę. Organizowanie imprez zostawiłyśmy naszym braciom, karmelitom bosym. To bardziej ich charyzmat :) Informacje o obchodach znajdziecie z pewnością w internecie. Waszej uwadze polecamy zwłaszcza Poznań i Kraków.

 

My będziemy łączyć się z Wami w modlitwie oraz przybliżać Wam osobę św. Matki na naszej stronie. Mamy też dla Was małą niespodziankę, ale o tym - 15 października... :)

 


więcej

Święta Matka 4

avila

10.10.2014

 

Avila to miasto szczególne - po prostu miasto św. Matki :) Otoczone murem jak twierdza, przypomina o duchowej walce. Czasem pałac zamienia się w pole bitwy. Co do tego nie ma wątpliwości! Św. Teresa jest pod tym względem wielką realistką...

 

A co do Avila - chcemy pokazać Wam kilka ujęć z tego wyjątkowego miejsca. Klasztor św. Józefa, z wejściem w kształcie łuku, to kolebka karmelitanek bosych. A charakterystyczna wieża z dzwonami, górująca nad murami miasta, to klasztor Wcielenia, gdzie św. Matka spędziła prawie 20 lat życia zakonnego, nim wyruszyła, by zakładać nowe klasztory. Pewnie domyślacie się, jak drogie są nam te miejsca... ;)

 

odwiedź Avila

 

więcej

Święta Matka 3

zamek9.10.2014

 

Dusza człowieka jest pięknym pałacem, zachwycającym zamkiem potężnego Króla. Choć w drodze do Jego komnaty poznajemy naszą nędzę, nie możemy zapomnieć o pięknie i godności duszy!

 

Nasza św. Matka wciąż o tym przypomina. Dobrze wie, że aby wnieść się ku Niemu, nie możemy wpatrywać się we własną ciemność. Musimy odkryć w nas Jego miłość i piękno...

 

 

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...