Aktualności

Modlimy się o pokój!

pokój22.03.2015

 

Dziś łączymy się z całym Kościołem w Polsce i modlimy się o pokój na Ukrainie.

 

Dniem modlitwy o pokój będzie w Karmelu również 26 marca.

 

Z okazji 500-nych urodzin św. Teresy od Jezusa papież Franciszek i generał naszego Zakonu, o.Saverio uzgodnili, że światowa modlitwa w tej intencji będzie najlepszym urodzinowym prezentem dla Świętej. Zapraszamy wszystkich do włączenia się! Ojciec Święty rozpocznie modlitwę w czasie porannej Mszy w Domu św. Marty. Następnie podejmą ją nasze wspólnoty i wielu, wielu innych, przeznaczając na to dowolną godzinę dnia.

 

 

więcej

Teresa i Samarytanka

teresa16.03.2015

 

Wielkimi krokami zbliżają się 500-ne urodziny św. Teresy od Jezusa! We wspólnocie zastanawiamy się - jak świętować tak wielkie wydarzenie? Z niecierpliwością czekamy na 28 marca, aby w czasie wielkiej rekreacji (co w Wielkim Poście jest ewenementem!) dzielić się radością oraz umacniać słowami św. Naszej Matki.

 

Jedna z sióstr opisała z tej okazji życie św. Teresy, wpisując je w jej ulubioną Ewangelię o Samarytance. To modlitewne spotkanie z Jezusem i kobietą, która po długiej udręce odnajduje w Nim źródło żywej wody...

 

 

Wielkopostna adoracja

28.02.2015

 

Wielkopostne dni zapraszają nas do spotkania z Panem w tajemnicy Krzyża. To jedna z najtrudniejszych lekcji w życiu - uporać się ze sprawą cierpienia. Dlatego potrzebujemy trwania przed Nim, aby przeniknął nas Jego pokój i pokora.

 

Zapraszamy do naszej kaplicy na chwilę cichej modlitwy. 1-3 marca (niedz - wt) możliwość ADORACJI NAJŚW. SAKRAMENTU. Rozpoczęcie po Mszy św. (ok. 8.30), zakończenie o 17.30.

 

 

 

Reportaż w Gościu

 

Nie wszyscy z Was mogli zapoznać się z fotoreportażem, jaki pojawił się w Gościu Niedzielnym 3 miesiące temu. To owoc spotkania z Marcinem Jakimowiczem, który w Roku Jubileuszowym zainteresował się św. Teresą od Jezusa. Chciał, byśmy o niej opowiedziały...

 

Niektórzy mówią, że św. Teresę poznaje się przez jej pisma i przez jej córki... Zapraszamy Was na stronę Gościa, gdzie pojawił się reportaż oraz kilka zdjęć z klauzury.

 

 

 

Brama modlitwy

18.02.2015

 

Rozpoczyna się Wielki Post - jeden z naszych ulubionych okresów roku liturgicznego. W tych tygodniach Bóg zazwyczaj działa bardzo mocno. Bywa to czasem dość wymagające, ale przecież właśnie to napełnia nas szczęściem - że On działa, że bierze nas w swoje ręce, że nas nawraca, wciąż coraz bardziej zwraca ku Sobie.

 

Jesteśmy po tygodniowych rekolekcjach - wyciszone, nakarmione słowem. To dobre przegotowanie do wielkopostnych dni. Naszą bramą do Wielkiego Postu jest modlitwa. Bramą do spotkania z Bogiem... Konferencja o. Pawła Hańczaka, karmelity bosego, może nas zachęcić, by w to spotkanie wejść.

 

 

Święto konsekrowanych

2.02.2015

 

Ofiarowanie Jezusa w świątyni to równocześnie święto osób konsekrowanych. W Roku Życia Konsekrowanego w sposób szczególny zatrzymujemy się przy tej przedziwnej tajemnicy oddawania siebie Bogu.


Tuż przed rozpoczęciem tego Roku abp Carballo, sekretarz Kongregacji zajmującej się w imieniu papieża sprawami osób konsekrowanych, mówił do nas: "Wykorzystajcie ten rok, aby w pewien sposób zatrzymać się, jakby wejść w siebie, aby dostrzec to, co jest najistotniejsze, aby to jeszcze bardziej spotęgować. Tego właśnie Bóg pragnie od nas w tym czasie".

 

W tych dniach "wchodzimy w siebie" dość intensywnie - właśnie zaczęły sie nasze wspólnotowe rekolekcje! Potrwają do 7 lutego. W milczeniu trwamy przy słowie, przemadlając je i prosząc o przemianę serc. Przebywamy na pustyni, ale Wam zostawiamy odrobinę wody ku orzeźwieniu. To fragmenty Listu, napisanego dla nas przed rokiem przez wyżej wspomnianą Kongregację. O powołanych... Dokumenty Kościoła mają w sobie jakąś wyjątkową moc pokrzepiania. Może dlatego, że mówią o rzeczywistości łaski?

 

 

Św. Teresa z Avila i zaufanie

13.01.2015

 

Czas powrócić - po świątecznej przerwie - do Wielkiego Jubileuszu...

 

Św. Teresa kojarzy się nam często z nadzwyczajnymi łaskami, z mistycznymi darami. Trochę mniej mówi się o jej zaufaniu, które jest podstawą jej i naszej drogi z Panem. Okazuje się, że to zaufanie jest absolutnie nadzwyczajną łaską! Nie wynika z naszej natury (jest dla nas raczej niewygodne), lecz jest darem Boga.

 

Refleksją na ten temat podzielił sięz nami o. Paweł Hańczak, karmelita bosy, aktualnie magister nowicjatu w Czernej. Jego konferencja może być dobrym punktem wyjścia dla naszej modlitwy...

 

 

WAŻNE!

papieżZ okazji Roku Życia Konsekrowanego papież Franciszek udzielił przywileju odpustu! Oprócz warunku zwyczajnego - przyjęcia komunii św., w razie potrzeby spowiedzi - wystarczy nawiedzić klasztorną kaplicę i pomodlić się... (chwila medytacji zakończona Wyznaniem wiary, Modlitwą Pańską oraz wezwaniem do Matki Bożej, również w intencjach Ojca Świętego).

 

Czas łaski trwa do 2 lutego 2016. A to wszystko dlatego, by umocnić wiarę, nadzieję i miłość oraz ułatwić dostęp do Bożego przebaczenia.

 

 

więcej

PŁYTA JUBILEUSZOWA

plyta

Płyta jubileuszowa jeszcze w sprzedaży!


Karmelitański Śpiewnik Liturgiczny wkrótce!

 

Płyta "CHCĘ WIDZIEĆ BOGA. Album II" zawiera 18 utworów. To pieśni do słów świętych Karmelu. Muzykę napisali znani kompozytorzy muzyki liturgicznej - m.in. P. Bębenek, P. Pałka, U. Rogala, J. Sykulski. Głosy naszych sióstr z różnych klasztorów karmelitańskich wspomogli profesjonalni śpiewacy oraz instrumentaliści.

 

Płytę dedykujemy wszystkim, którzy poszukują Boga; w modlitwie, trudzie i zawierzeniu tęsknią za Tym, Który ich miłuje.

Życzymy, by nagrane na płycie utwory były ścieżką, która poprowadzi Was głębiej, coraz głębiej... Posłuchajcie: Obudź mnie oraz Gdzie się ukryłeś.

 

Płytę w cenie 25 zł można nabyć w naszym sklepiku: SKLEPIK

Każda zakupiona płyta jest cegiełką na nasze utrzymanie, dziękujemy!

 

 

Matka Józefa

KARMELITANKA24 czerwca 2008 roku odeszła do Pana nasza kochana Matka Józefa. Miała 97 lat. Bogata osobowość, barwna historia życia... Często zachodziłyśmy do jej celi, by jej potowarzyszyć, posłuchać jej opowieści o powojennym Karmelu lub o Polsce, jakiej już nie znamy.

 

W ostatnim roku życia opiekowałyśmy się nią w sposób szczególny - więź z nią stała się bardzo głęboka. Im słabsza, tym większym darem była dla całej wspólnoty. Odeszła spokojnie i lekko, po czasie dużego ogołocenia. Zostawila nam liczne zapiski, wśród nich wspomnienia rodzinne, które zostały wydane w formie książki. Sięgają po nią nawet polscy literaci...

 

Zachęcamy Was do zapoznania się z postacią naszej Seniorki i jej wspomnieniami - książka dostępna jest w naszym sklepiku. Dołączamy również kilka słów recenzji.

 

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...