Aktualności

Jubileusz trwa

jubZ okazji 500-nych urodzin św. Teresy od Jezusa

zapraszamy serdecznie do naszej kaplicy

na uroczystą Eucharystię -28 marca (sobota), o g. 7.30.

Modlitwie będzie przewodniczył bp Bogdan Wojtuś.

 


Modlimy się o pokój!

pokój22.03.2015

 

Dziś łączymy się z całym Kościołem w Polsce i modlimy się o pokój na Ukrainie.

 

Dniem modlitwy o pokój będzie w Karmelu również 26 marca.

 

Z okazji 500-nych urodzin św. Teresy od Jezusa papież Franciszek i generał naszego Zakonu, o.Saverio uzgodnili, że światowa modlitwa w tej intencji będzie najlepszym urodzinowym prezentem dla Świętej. Zapraszamy wszystkich do włączenia się! Ojciec Święty rozpocznie modlitwę w czasie porannej Mszy w Domu św. Marty. Następnie podejmą ją nasze wspólnoty i wielu, wielu innych, przeznaczając na to dowolną godzinę dnia.

 

 

więcej

Teresa i Samarytanka

teresa16.03.2015

 

Wielkimi krokami zbliżają się 500-ne urodziny św. Teresy od Jezusa! We wspólnocie zastanawiamy się - jak świętować tak wielkie wydarzenie? Z niecierpliwością czekamy na 28 marca, aby w czasie wielkiej rekreacji (co w Wielkim Poście jest ewenementem!) dzielić się radością oraz umacniać słowami św. Naszej Matki.

 

Jedna z sióstr opisała z tej okazji życie św. Teresy, wpisując je w jej ulubioną Ewangelię o Samarytance. To modlitewne spotkanie z Jezusem i kobietą, która po długiej udręce odnajduje w Nim źródło żywej wody...

 

 

Wielkopostna adoracja

28.02.2015

 

Wielkopostne dni zapraszają nas do spotkania z Panem w tajemnicy Krzyża. To jedna z najtrudniejszych lekcji w życiu - uporać się ze sprawą cierpienia. Dlatego potrzebujemy trwania przed Nim, aby przeniknął nas Jego pokój i pokora.

 

Zapraszamy do naszej kaplicy na chwilę cichej modlitwy. 1-3 marca (niedz - wt) możliwość ADORACJI NAJŚW. SAKRAMENTU. Rozpoczęcie po Mszy św. (ok. 8.30), zakończenie o 17.30.

 

 

 

Reportaż w Gościu

 

Nie wszyscy z Was mogli zapoznać się z fotoreportażem, jaki pojawił się w Gościu Niedzielnym 3 miesiące temu. To owoc spotkania z Marcinem Jakimowiczem, który w Roku Jubileuszowym zainteresował się św. Teresą od Jezusa. Chciał, byśmy o niej opowiedziały...

 

Niektórzy mówią, że św. Teresę poznaje się przez jej pisma i przez jej córki... Zapraszamy Was na stronę Gościa, gdzie pojawił się reportaż oraz kilka zdjęć z klauzury.

 

 

 

Brama modlitwy

18.02.2015

 

Rozpoczyna się Wielki Post - jeden z naszych ulubionych okresów roku liturgicznego. W tych tygodniach Bóg zazwyczaj działa bardzo mocno. Bywa to czasem dość wymagające, ale przecież właśnie to napełnia nas szczęściem - że On działa, że bierze nas w swoje ręce, że nas nawraca, wciąż coraz bardziej zwraca ku Sobie.

 

Jesteśmy po tygodniowych rekolekcjach - wyciszone, nakarmione słowem. To dobre przegotowanie do wielkopostnych dni. Naszą bramą do Wielkiego Postu jest modlitwa. Bramą do spotkania z Bogiem... Konferencja o. Pawła Hańczaka, karmelity bosego, może nas zachęcić, by w to spotkanie wejść.

 

 

Święto konsekrowanych

2.02.2015

 

Ofiarowanie Jezusa w świątyni to równocześnie święto osób konsekrowanych. W Roku Życia Konsekrowanego w sposób szczególny zatrzymujemy się przy tej przedziwnej tajemnicy oddawania siebie Bogu.


Tuż przed rozpoczęciem tego Roku abp Carballo, sekretarz Kongregacji zajmującej się w imieniu papieża sprawami osób konsekrowanych, mówił do nas: "Wykorzystajcie ten rok, aby w pewien sposób zatrzymać się, jakby wejść w siebie, aby dostrzec to, co jest najistotniejsze, aby to jeszcze bardziej spotęgować. Tego właśnie Bóg pragnie od nas w tym czasie".

 

W tych dniach "wchodzimy w siebie" dość intensywnie - właśnie zaczęły sie nasze wspólnotowe rekolekcje! Potrwają do 7 lutego. W milczeniu trwamy przy słowie, przemadlając je i prosząc o przemianę serc. Przebywamy na pustyni, ale Wam zostawiamy odrobinę wody ku orzeźwieniu. To fragmenty Listu, napisanego dla nas przed rokiem przez wyżej wspomnianą Kongregację. O powołanych... Dokumenty Kościoła mają w sobie jakąś wyjątkową moc pokrzepiania. Może dlatego, że mówią o rzeczywistości łaski?

 

 

Św. Teresa z Avila i zaufanie

13.01.2015

 

Czas powrócić - po świątecznej przerwie - do Wielkiego Jubileuszu...

 

Św. Teresa kojarzy się nam często z nadzwyczajnymi łaskami, z mistycznymi darami. Trochę mniej mówi się o jej zaufaniu, które jest podstawą jej i naszej drogi z Panem. Okazuje się, że to zaufanie jest absolutnie nadzwyczajną łaską! Nie wynika z naszej natury (jest dla nas raczej niewygodne), lecz jest darem Boga.

 

Refleksją na ten temat podzielił sięz nami o. Paweł Hańczak, karmelita bosy, aktualnie magister nowicjatu w Czernej. Jego konferencja może być dobrym punktem wyjścia dla naszej modlitwy...

 

 

WAŻNE!

papieżZ okazji Roku Życia Konsekrowanego papież Franciszek udzielił przywileju odpustu! Oprócz warunku zwyczajnego - przyjęcia komunii św., w razie potrzeby spowiedzi - wystarczy nawiedzić klasztorną kaplicę i pomodlić się... (chwila medytacji zakończona Wyznaniem wiary, Modlitwą Pańską oraz wezwaniem do Matki Bożej, również w intencjach Ojca Świętego).

 

Czas łaski trwa do 2 lutego 2016. A to wszystko dlatego, by umocnić wiarę, nadzieję i miłość oraz ułatwić dostęp do Bożego przebaczenia.

 

 

więcej

PŁYTA JUBILEUSZOWA

plyta

Płyta jubileuszowa jeszcze w sprzedaży!


Karmelitański Śpiewnik Liturgiczny wkrótce!

 

Płyta "CHCĘ WIDZIEĆ BOGA. Album II" zawiera 18 utworów. To pieśni do słów świętych Karmelu. Muzykę napisali znani kompozytorzy muzyki liturgicznej - m.in. P. Bębenek, P. Pałka, U. Rogala, J. Sykulski. Głosy naszych sióstr z różnych klasztorów karmelitańskich wspomogli profesjonalni śpiewacy oraz instrumentaliści.

 

Płytę dedykujemy wszystkim, którzy poszukują Boga; w modlitwie, trudzie i zawierzeniu tęsknią za Tym, Który ich miłuje.

Życzymy, by nagrane na płycie utwory były ścieżką, która poprowadzi Was głębiej, coraz głębiej... Posłuchajcie: Obudź mnie oraz Gdzie się ukryłeś.

 

Płytę w cenie 25 zł można nabyć w naszym sklepiku: SKLEPIK

Każda zakupiona płyta jest cegiełką na nasze utrzymanie, dziękujemy!

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...