Aktualności

Prezydent Polski

flaga25.05.2015

 

Wybory prezydenckie w naszym kraju omadlałyśmy bardzo intensywnie. I oczywiście wzięłyśmy udział w wyborach, świadome, że nasze 17 głosów nie pozostaje bez znaczenia. Wynik wyborów (mamy nadzieję, że już wkrótce oficjalnie potwierdzony przez PKW) przyjęłyśmy z OGROMNĄ WDZIĘCZNOŚCIĄ.

 

Czekałyśmy na prezydenta, który będzie chronił to, co polskie. Który stanie w obronie narodowego dziedzictwa, polskiej kultury i tożsamości. Który przejmie się milionami emigrujących Polaków. I który będzie słuchał z szacunkiem głosu narodu.

 

Dzielimy się z Wami naszą radością. Życzymy wszystkim Polakom NADZIEI. I wiary w to, że możemy kształtować naszą rzeczywistość!

 

 

Nowy numer telefonu!

numer

 

Mamy dla Was ważną wiadomość: nasz telefon stacjonarny już nie funkcjonuje!

 

Nowy numer naszego klasztoru: 794 600 552.

 

Mamy nadzieję, że teraz łatwiej się będzie do nas dodzwonić. Bo - choć trwamy w milczeniu i modlitwie - czasem przecież trzeba się z nami skontaktować...

 

 

 

Kanonizacja Małej Arabki

arabka17.05.2015

 

Bł. Miriam, Palestynka, karmelitanka bosa - absolutnie zwyczajna, pokorna, mała, czasem zupełnie nieświadoma, że Bóg obdarza ją nadzwyczajnymi łaskami... Jak wtedy, gdy w ekstazie wzniosła się na wierzchołek wielkiej lipy w klasztornym ogrodzie, a potem nie mogła zrozumieć, skąd na szczycie tak wysokiego drzewa znalazł się, wplątany w gałęzie, jej sandał. Porwana przez Ducha Miłości, wyśpiewywała poetyckie pieśni, z powracającymi słowami: UCZYŃ WSZYSTKO, CO ZECHCESZ.

 

Nazywana Małą Arabką, kochana przez chrześcijan Wschodu i Zachodu, wyprasza wiele łask. WŁAŚNIE ZOSTAŁA OGŁOSZONA PRZEZ PAPIEŻA FRANCISZKA ŚWIĘTĄ!

 

Dla tych, którzy jej jeszcze nie znają - biografia i fragmenty jej pism. Oraz film ze zdjęciami z Karmelu w Betlejem, gdzie bł. Miriam żyła...

 

 

Śpiewnik

śpiewnikKarmelitański Śpiewnik Liturgiczny "CHCĘ WIDZIEĆ BOGA" został wydany z okazji Jubilueuszu 500-lecia urodzin św. Teresy z Avila. Jak ktoś to ładnie określił - w tych pieśniach Karmel odsłania swoją duszę...

 

Śpiewnik liczy 410 stron, zawiera pieśni na kolejne okresy roku liturgicznego, melodie mszy i psalmów responsoryjnych oraz wiele pieśni karmelitańskich. Do śpiewnika dołączona jest płyta nagrana przez siostry  karmelitanki (także z naszego klasztoru) oraz profesjonalnych śpiewaków.


Śpiewnik można nabyć w naszym sklepiku lub pisząc na adresZapraszamy!

 

więcej

Modlitwa do Ducha...

arabka15.05.2015

 

Dziś rozpoczyna się nowenna przed wielką uroczystością Zesłania Ducha Świetego. To czas wołania wszystkich wierzących, by zstąpił, by przyszedł, by wylał na nas swoje dary. Bo jak tu żyć bez łaski Ducha?

 

Szczególną miłością do Ducha Świętego była obdarzona nasza siostra - Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, znana jako Mała Arabka. W najbliższą niedzielę zostanie przez papieża Franciszka ogłoszona świętą. Jej modlitwa, pełna żaru i prostoty, może stać się i naszą, do czego w tej nowennie szczególnie zapraszamy!

 

 

Mamy Generała!

general8.05.2015

 

Wczoraj karmelici bosi zebrani w Avila na kapitule generalnej wybrali przełożonego generalnego. Został nim ponownie o. Saverio Cannistra, Włoch! Przez kolejne sześć lat będzie prowadził Zakon wg wizji, którą już nam wyraźnie nakreślił.

 

O. Saverio pozwolił nam, mniszkom, intensywnie uczestniczyć w procesach dokonujących się w Karmelu. Kierował do nas wszystkich wiele listów i sprawozdań. "Nie ma prawdziwego przeżywania komunii bez komunikacji" - mówi. I wprowadza to przekonanie w czyn, umacniając więzi między braćmi i siostrami.

 

W obecnie trwającej kapitule uczestniczymy na bieżąco. Codziennie otrzymujemy, przetłumaczone już na język polski, relacje z przebiegu spotkań. To nowość, którą przyjmujemy z wdzięcznością. Wszak wszystko to ożywia w nas karmelitańską pasję życia i pomaga odnawiać się duchowo! Kapituła potrwa do 24 maja. Nadal prosimy o modlitwę o dobre owoce tego czasu!

 

 

Kapituła generalna

2.05.2015

 

My spokojnie cieszymy się urokami wiosny, a nasi bracia karmelici ciężko pracują... W Avila właśnie się zaczyna kapituła generalna! Oprócz długich obrad dotyczących stanu Zakonu i kierunków rozwoju zostanie wybrany nowy przełożony generalny, który jest i naszym (sióstr) przełożonym.

 

Bardzo prosimy o modlitwę, aby Duch Święty działał w tym czasie ze szczególną intensywnością! Szczerze mówiąc, bardzo byśmy chciały, by ponownie został wybrany obecny O. Generał... Jego prowadzenie wydaje nam się niezwykle cenne. Ale z pewnością każdy przełożony, jaki zostanie wybrany, będzie miał światło i specjalne wsparcie ze strony Boga.

 

 

Hieronim Gracian

22.04.2015

 

Czas paschalny jest niezwykły! Sycimy się prawdą o zmartwychwstaniu, o cudownej interwencji Boga, który i nas wprowadza w zwycięstwo nad śmiercią. Wszystko nam o tym mówi - liturgia, siostrzane spotkania, klasztorny ogród, konsekwentnie budzący się do życia... Właśnie kwitną morele i ozdobna śliwa. Wokół robi się coraz bardziej zielono. Pojawiają się też powoli mlecze, za chwilę będzie ich cała masa, na utrapienie ogrodniczki.

 

W Karmelu wyjątkowo paschalną postacią jest o. Hieronim Gracian. To dobry moment, by go poznać. Tym bardziej, że naprawdę nie można mówić o św. Teresie od Jezusa, nie mówiąc o nim!

 

 

Pascha

30.03.2015

 

Na zbliżające się Święta Paschy życzymy Wam pełnego pokoju, radości i światła spotkania z Nim, Jezusem Zmartwychwstałym!

 

Wciąż celebrując terezjański Jubileusz pragniemy razem z Wami trwać przy Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym, czerpiąc z wiary i miłości Naszej Świętej Matki. Niech ona uczy nas tego tajemniczego przechodzenia od doświadczenia własnej nędzy do odkrywania bezcennych darów złożonych w nas. Od pełnego tęsknoty poszukiwania Boga do odnalezienia Go we wnętrzu duszy, wypełnionej pięknem i nadzieją.

 

Z okazji urodzin św. Teresy papież Franciszek napisał do nas kolejny list. W wolnych, świątecznych chwilach zapraszamy do lektury!

 

 

Liturgia Triduum

Liturgia Świętego Triduum w Karmelu:

 

WIELKI CZWARTEK - uroczysta Eucharystia o g. 17, pod przewodnictwem ks. Grzegorza Pawlaczyka. Po Mszy adoracja Pana Jezusa do g. 22.

 

WIELKI PIĄTEK - Liturgia o g. 16, pod przewodnictwem ks. Grzegorza Pawlaczyka. Adoracja przez cały dzień, do g. 22.

 

WIELKA SOBOTA - Wigilia Paschalna o g. 21, przewodniczył jej będzie ks. Przemysław Kwiatkowski.

Adoracja przez cały dzień, do g. 20.30.

 

W NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - Eucharystia o g. 10 (nie ma Mszy o g. 7.30!)

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...