Aktualności

Hieronim Gracian

22.04.2015

 

Czas paschalny jest niezwykły! Sycimy się prawdą o zmartwychwstaniu, o cudownej interwencji Boga, który i nas wprowadza w zwycięstwo nad śmiercią. Wszystko nam o tym mówi - liturgia, siostrzane spotkania, klasztorny ogród, konsekwentnie budzący się do życia... Właśnie kwitną morele i ozdobna śliwa. Wokół robi się coraz bardziej zielono. Pojawiają się też powoli mlecze, za chwilę będzie ich cała masa, na utrapienie ogrodniczki.

 

W Karmelu wyjątkowo paschalną postacią jest o. Hieronim Gracian. To dobry moment, by go poznać. Tym bardziej, że naprawdę nie można mówić o św. Teresie od Jezusa, nie mówiąc o nim!

 

 

Pascha

30.03.2015

 

Na zbliżające się Święta Paschy życzymy Wam pełnego pokoju, radości i światła spotkania z Nim, Jezusem Zmartwychwstałym!

 

Wciąż celebrując terezjański Jubileusz pragniemy razem z Wami trwać przy Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym, czerpiąc z wiary i miłości Naszej Świętej Matki. Niech ona uczy nas tego tajemniczego przechodzenia od doświadczenia własnej nędzy do odkrywania bezcennych darów złożonych w nas. Od pełnego tęsknoty poszukiwania Boga do odnalezienia Go we wnętrzu duszy, wypełnionej pięknem i nadzieją.

 

Z okazji urodzin św. Teresy papież Franciszek napisał do nas kolejny list. W wolnych, świątecznych chwilach zapraszamy do lektury!

 

 

Liturgia Triduum

Liturgia Świętego Triduum w Karmelu:

 

WIELKI CZWARTEK - uroczysta Eucharystia o g. 17, pod przewodnictwem ks. Grzegorza Pawlaczyka. Po Mszy adoracja Pana Jezusa do g. 22.

 

WIELKI PIĄTEK - Liturgia o g. 16, pod przewodnictwem ks. Grzegorza Pawlaczyka. Adoracja przez cały dzień, do g. 22.

 

WIELKA SOBOTA - Wigilia Paschalna o g. 21, przewodniczył jej będzie ks. Przemysław Kwiatkowski.

Adoracja przez cały dzień, do g. 20.30.

 

W NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - Eucharystia o g. 10 (nie ma Mszy o g. 7.30!)

 

 

Nowa strona Karmelu

 

Z okazji urodzin św. Teresy pojawiła sie nowa strona naszych braci, karmelitów bosych prowincji warszawskiej. Zapraszamy! KARMELICI BOSI

 

 


URODZINY ŚW. MATKI!

28.03.2015

 

Nadszedł długo wyczekiwany dzień 500-nych urodzin św. Naszej Matki, Teresy od Jezusa! Pragnienie radosnego, hucznego świętowania łączy się w nas z ciszą rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia. Słowa św. Teresy mogą być dobrym wprowadzeniem w ten święty czas.

 

Przygotowałyśmy dla Was urodzinowe sentencje, które należałoby wylosować... Pomyślcie sobie numerek od 1 do 30, a potem przejdźcie dalej, by odczytać słowo na dziś od św. Teresy. Przyjęte z wiarą może być dla Was prawdziwym słowem od Boga!

 

 

więcej

Jubileusz trwa

jubZ okazji 500-nych urodzin św. Teresy od Jezusa

zapraszamy serdecznie do naszej kaplicy

na uroczystą Eucharystię -28 marca (sobota), o g. 7.30.

Modlitwie będzie przewodniczył bp Bogdan Wojtuś.

 


Modlimy się o pokój!

pokój22.03.2015

 

Dziś łączymy się z całym Kościołem w Polsce i modlimy się o pokój na Ukrainie.

 

Dniem modlitwy o pokój będzie w Karmelu również 26 marca.

 

Z okazji 500-nych urodzin św. Teresy od Jezusa papież Franciszek i generał naszego Zakonu, o.Saverio uzgodnili, że światowa modlitwa w tej intencji będzie najlepszym urodzinowym prezentem dla Świętej. Zapraszamy wszystkich do włączenia się! Ojciec Święty rozpocznie modlitwę w czasie porannej Mszy w Domu św. Marty. Następnie podejmą ją nasze wspólnoty i wielu, wielu innych, przeznaczając na to dowolną godzinę dnia.

 

 

więcej

Teresa i Samarytanka

teresa16.03.2015

 

Wielkimi krokami zbliżają się 500-ne urodziny św. Teresy od Jezusa! We wspólnocie zastanawiamy się - jak świętować tak wielkie wydarzenie? Z niecierpliwością czekamy na 28 marca, aby w czasie wielkiej rekreacji (co w Wielkim Poście jest ewenementem!) dzielić się radością oraz umacniać słowami św. Naszej Matki.

 

Jedna z sióstr opisała z tej okazji życie św. Teresy, wpisując je w jej ulubioną Ewangelię o Samarytance. To modlitewne spotkanie z Jezusem i kobietą, która po długiej udręce odnajduje w Nim źródło żywej wody...

 

 

Wielkopostna adoracja

28.02.2015

 

Wielkopostne dni zapraszają nas do spotkania z Panem w tajemnicy Krzyża. To jedna z najtrudniejszych lekcji w życiu - uporać się ze sprawą cierpienia. Dlatego potrzebujemy trwania przed Nim, aby przeniknął nas Jego pokój i pokora.

 

Zapraszamy do naszej kaplicy na chwilę cichej modlitwy. 1-3 marca (niedz - wt) możliwość ADORACJI NAJŚW. SAKRAMENTU. Rozpoczęcie po Mszy św. (ok. 8.30), zakończenie o 17.30.

 

 

 

Reportaż w Gościu

 

Nie wszyscy z Was mogli zapoznać się z fotoreportażem, jaki pojawił się w Gościu Niedzielnym 3 miesiące temu. To owoc spotkania z Marcinem Jakimowiczem, który w Roku Jubileuszowym zainteresował się św. Teresą od Jezusa. Chciał, byśmy o niej opowiedziały...

 

Niektórzy mówią, że św. Teresę poznaje się przez jej pisma i przez jej córki... Zapraszamy Was na stronę Gościa, gdzie pojawił się reportaż oraz kilka zdjęć z klauzury.

 

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...