Aktualności

Dlaczego kocham Cię Maryjo

terenia

26.09.2015

 

"Mam wciąż jeszcze coś do zrobienia, zanim umrę. Zawsze marzyłam, aby w pieśni na cześć Maryi wyrazić wszystko, co o Niej myślę"

 

- tak mówiła Święta Terenia tuż przed swoją śmiercią. Ten wiersz to ostatni Jej utwór napisany tu na ziemi. Dziś w sobotni - poświęcony Maryi dzień - warto posłuchać, Kim była i jest Ta Dobra Matka dla swoich dzieci... kliknij

 

Kto śpiewa modli się dwa razy

terenia25.09.2015

 

Dziś dzięki słowom św. Teresy możemy odkryć, czym było dla niej Niebo już tu na ziemi!

 

Wszytskich pragnących odkryć Jej sekret, zapraszamy do słuchania (wystarczy tylko kliknąć tutaj) i śpiewania razem z Nią: w myślach, w sercu, na głos, jak kto potrafi.

 

Jezus jest wrażliwy na każdy odruch naszej woli, każde westchnienie i zwrócenie ku Niemu. Nigdy nie pozostaje obojętny.

 

"Zapewniam cię, że Bóg jest daleko lepszy niż sądzisz" - pisała w listach nasza Święta...

 

 

Książka, która wychowała wielu świętych

terenia24.09.2015

 

Tłumaczona na 60 języków świata, wydawana w milionowych nakładach, wciąż aktualna i poruszająca serce.

 

Wszystkich doświadczajacych własnej słabości, kruchości zachęcamy do lektury pism Teresy. Droga ufności i zdania się na Miłość Jezusa przynosi pociechę.

 

Książkę można kupić niemal w każdej chrześcijańskiej ksiegarni, u nas na furcie lub poczytać klikając tutaj :)

 

"Od zawsze pragnęłam być świętą. Niestety, kiedy porównywałam się ze świętymi, to stwierdzałam nieustannie, że między nimi a mną istnieje ta sama różnica, co między górą, której szczyt ginie w niebiosach, a zabłąkanym ziarnkiem piasku, deptanym stopami przechodniów. Nie zniechęcałam się jednak i powiedziałam sobie tak: "Dobry Bóg nie wzbudzałby pragnień, które nie mogą się spełnić, a zatem, pomimo że jestem tak mała, mogę pragnąć świętości. Co prawda, wzrastać - to dla mnie rzecz niemożliwa, muszę więc znosić siebie taką, jaką jestem, ze wszystkimi swoimi wadami".

 

 

Posłane do Kazachstanu

misje23.09.2015

 

Wśród łez i wielkiego wzruszenia pożegnałyśmy dziś nasze siostry: Renatę i Katarzynę, które na prośbę sióstr z Karagandy pojechały wspomóc karmelitańską misję w Kazachstanie.

 

Po Uroczystej Eucharystii, okolicznościowym błogosławieństwie i posłaniu, wyruszyły w Centralną Azję.

 

Droga prawie pięciu tysięcy kilometrów poprowadzi przez Warszawę, Mińsk, Astanę, by jutro w godzinach porannych (uwaga: 4 h różnica czasu!) zawitać w progi Klasztoru Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Poczęcia.

 

Wszystkich pragnących przybliżyć sobie życie córek św. Teresy na dalekim Wschodzie zapraszamy tutaj

 

Nasza jedność jednak trwa dalej - ona przekracza granice państw.

 

My w Polsce, nasze misjonarki w Kazachstanie, pragniemy jednego. Św.Teresa od Dzieciątka Jezus tak to ujęła: "Żyjmy dla drugich, bądźmy apostołami, ratujmy dusze...módlmy się, ofiarujmy cierpienie, a w dniu ostatnim Jezus będzie nam za to wdzięczny".

 


Ulubiona Święta Papieża Franciszka

terenia

22.09.2015

 

I oczywiście przez nas również ukochana!

 

Dziś rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.

 

Warto przylgnąć do Niej swym sercem, sama mówiła: "Gdy będę w Niebie, poproszę dla ciebie o tyle łask! I tak bardzo będę się z tym Bogu naprzykrzać, że nawet gdyby chciał mi odmówić, moje natręctwo wymusi na Nim spełnienie mych pragnień. Ta historia jest w Ewangelii!" - miejmy więc odwagę prosić o wiele! Ona jest Siostrą każdego!

 

 

Zjazd Jubileuszowy

zjazd1.09-5.09.2015

 

To już po raz dziesiąty miałyśmy radość gościć w naszym domu Matki i Siostry z wszystkich Klasztorów Mniszek Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych, a jest ich niemało, bo aż 21 w Polsce i poza jej granicami. Przybyły Siostry z Kazachstanu, Rosji, Norwegii i Islandii, i było nam dane doświadczyć, "jak dobrze jest i miło przebywać razem" (można coś niecoś zobaczyć w galerii ;)

 

Tego typu spotkania organizowane są co trzy lata. Stają się okazją do wspólnej modlitwy, podjęcia tematów formacyjnych, wymiany doświadczeń między siostrami i zaproszonymi na spotkanie karmelitami. Tym razem byli z nami: Prymas Polski Abp Wojciech Polak, który Uroczystą Eucharystią i wygłoszonym do nas słowem rozpoczął zjazd oraz o. Łukasz Kansy - definitor generalny, o. Jan Malicki - prowincjał, o. Piotr Neumann - delegat ds. mniszek, o. Wojciech Ciak, o. Karol Milewski i o. Arkadiusz Smagacz z Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych.

 

Ponieważ trwa Jubileuszowy Rok 500-lecia Urodzin św. Teresy od Jezusa, tematy podejmowanych konferencji związane były ze Świętą. Ukazały nam w nowym świetle Jej drogę i po raz kolejny zaprosiły do budowania jedności, która gdy rodzi się w naszych wspólnotach i pomiędzy nimi, świadczy bez słów o prawdziwości Ewangelii.

 

 

Poślubiona już na wieki

anna 15.08.2015

 

"I odtąd wszytko moje stało się Twoje, a Twoje moje" (J 17,10; Łk 15,310)...

 

tak na swoim profesyjnym obrazku napisała nasza Kochana Siostra Anna Teresa, którą Pan zechciał Sobie wybrać i poślubić w Karmelu już na zawsze. "Nareszcie cała należę do Jezusa. Pomimo mej niegodności On zechciał mnie wziąć za swoją małą oblubienicę" mówiła Święta Teresa od Dz. Jezus, a od dziś może tą samą radość w pełni dzielić Siostra Anna. Uroczystość zebrała licznie przybyłych do naszego klasztoru Kapłanów, Najbliższych i Przyjaciół naszej Sponsy oraz Bliskie nam osoby związane z naszym domem. Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Życzymy naszej Współsiostrze, by "najpiękniejszym strojem do końca Jej życia były Jej święte śluby".

 

Śluby s. Anny

sluby12.08.2015

 

Serdecznie zapraszamy na Eucharystię 15 sierpnia (sobota) o g. 11, w czasie której s. Anna Teresa od Jezusa i Maryi złoży śluby wieczyste. To dla naszej wspólnoty dzień wielkiej radości. Chcemy dzielić się nią z przyjaciółmi gnieźnieńskiego klasztoru oraz tymi, którzy nas jeszcze nie znają. Zapraszamy do kaplicy Karmelu!

 

Krótko po ślubach s. Anny - kolejne ważne wydarzenie. Na przełomie sierpnia i września odbędzie się u nas zjazd przeorysz prowincji północnej. Z każdego klasztoru karmelitanek przyjadą dwie siostry. Jak powszechnie wiadomo, rzadko się spotykamy, tak więc taki zjazd to coś zupełnie wyjątkowego! Mamy nadzieję, że nasi goście poczują się u nas jak w domu. Niech dobry Bóg wypełni to siostrzane spotkanie swoją łaską.

 

 

16 lipiec

7.07.2015

 

Dziś rozpoczyna się nowenna przed największą uroczystością Karmelu - Matki Bożej z Góry Karmel. To na Górze Karmel w Palestynie wszystko się zaczęło. Tam żyli pierwsi mnisi. Tam nazwali siebie braćmi Matki Bożej... Jakiś czas później, już w Europie, Matka Boża potwierdziła swoją obecność wśrod braci, obdarzając łaską szkaplerza...

 

Zapraszamy na stronę karmelitów bosych, gdzie trochę więcej o historii Karmelu i szkaplerzu. A jeśli ktoś ma pragnienie oddać się w sposób szczególny pod opiekę Maryi - zachęcamy! 16 lipiec to dzień łaski. Ona jest wierna. I zawsze prowadzi do Chrystusa!

 

 

20 rocznica

rosa27.06.2015

 

Co u nas słychać? Nasze karmelitańskie życie płynie dość spokojnie, choć intensywnie - szczególnie na tym wewnętrznym poziomie, ukrytym dla ludzkich oczu. S. Miriam i s. Lucyna w ostatnich tygodniach odnowiły śluby na kolejny rok. Powoli kończą czas nowicjatu... Została też już ustalona data wieczystych ślubów s. Anny - 15 sierpnia!

 

A 30 czerwca przypada 20-ta rocznica naszego przyjazdu do Gniezna! Z tej okazji Eucharystii o g. 7.30 bedzie przewodniczył - dobrze pamiętający początki istnienia Karmelu - bp Bogdan Wojtuś. Zapraszamy do wspólnej, dziękczynnej modlitwy!

 Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...