Aktualności

III Dzień Nowenny

teresa

 

8.10.2015

 

Przyjaciele podporą na drodze modlitwy

 

"Wielkie to nieszczęście dla duszy być pozostawioną samej sobie wśród tylu niebezpieczeństw. Gdybym miała, przed kim się otworzyć z tego wszystkiego i u kogoś znalazła pomoc ku powstrzymaniu się od nowych upadków, sądzę, że dla samego wstydu byłabym go słuchała, choć nie wstydziłam się Boga. Z tego powodu radziłabym każdemu, kto się oddaje modlitwie wewnętrznej, aby zwłaszcza z początku starał się o przyjaźń i towarzystwo z tymi, którzy podobnie ćwiczą się w rozmyślaniu. Jest to rzecz w największym stopniu pożyteczna, choćby tylko, dlatego, że wtedy jeden drugiego swoją modlitwą wspomaga. Tym bardziej, że z takiego połączenia wiele innych wynika korzyści".

 

 

Zakończenie Jubileuszu

7.10.2015

 

Dobiega powoli czas zakończenia Jubileuszu 500-lecia Urodzin Naszej Świetej Matki Teresy od Jezusa. Cały rok obfitował w wiele wydarzeń, spotkań, które miały przybliżyć postać Świętej i pomóc odkryć jej przesłanie dla współczesnego świata. Wszystkich, którym udało się bardziej poznać Teresę, zaprzyjaźnić sie z nią, jak również i tych, dla których wciąż pozostaje "tajemniczą" zapraszamy do udziału w:

 

zakończenie

 

 

Tych, którym daleko nieco do Poznania zapraszamy 15 października do Krakowa

 

Msza św. na zakończenie Terezjańskiego Jubileuszu, Koncert pieśni karmelitańskich w wykonaniu zespołu "Twoje Niebo", fragmenty pism św. Teresy czyta Izabela Drobotowicz-Orkisz: Klasztor Karmelitów Bosych Kraków-Śródmieście ul. Rakowicka 18, godz. 18.00

 


więcej

II Dzień Nowenny

teresa

 

7.10.2015

 

Iść przez życie z Maryją

 

"Potrzeba więc, aby kto widzi siebie w tym stanie (poczatkujących w życiu duchowym), jak najczęściej uciekał się w modlitwie do łaskawości Boskiej, polecał siebie orędownictwu Błogosławionej Matki Zbawiciela i Świętych Jego, aby oni walczyli za niego, bo właśni słudzy jego, tj. zmysły i władze przyrodzone, nie mają siły do obrony".

 


I Dzień Nowenny przed Uroczystością Świętej Teresy od Jezusa

teresa

 

6.10.2015

 

Oddać się całkowicie

 

"Wszystko tylko na tym zależy, byśmy oddali się Jemu bez podziału i nieodwołalnie i w niczym nie krępowali działania Jego w nas, tak iżby mógł rządzić i rozporządzać jak rzeczą swoją. Ten jest warunek Jego ze wszech miar słuszny, więc Mu nie odmawiajmy. Prawda, że Pan nie chce zmuszać woli naszej, więc przyjmuje, co Mu damy, ale całkowicie nam Siebie nie odda, póki my się całkowicie nie oddamy Jemu".

 


Święta i jej Święci Rodzice obecni na Synodzie

relikwiarz

 

6.10.2015

 

Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, choć żyła w klauzurze karmelu miała wielkie pragnienia, mówiła: "Chciałabym głosić Ewangelię jednocześnie pięciu stronom świata, aż po najdalsze wyspy". Bóg spełnił wszytskie jej oczekiwania i oto nawet po śmierci nie przestaje podróżować, i działać  - tym razem wybrała się na Synod o Rodzinie!

 

Relikwie św. Teresy i jej Błogosławionych Rodziców: Zeli i Ludwika Martin, których kanonizacja odbędzie się 18 października, wystawiono w rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej.

 

Będzie można się przed nimi modlić przez cały czas trwania XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów.

 

 

Moim Niebem będzie dobrze czynić na ziemi

terenia

 

1.10.2015

 

"O!... KOCHAM GO!... MÓJ BOŻE, JA... KOCHAM... CIĘ!" - to ostatnie słowa wypowiedziane tu na ziemi przez św. Terenię. Oddają całe jej życie. Wszytsko w nim postawiła na jedną kartę. Jeden miała cel i jeden sens - MIŁÓŚĆ.

 

POSŁUCHAJ

 

być jako małe dziecię przed Bogiem

terena

 

30.09.2015

 

Dziś Dzień Narodzin dla Nieba Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.

 

Jeszcze tuż przed śmiercią, doświadczając wielkiego cierpienia i nocy wiary, mówiła o tym, co znaczy ufać Bogu:

 

"Jest to uznawać swoją nicość, oczekiwać wszystkiego od Boga, jak małe dziecię oczekuje wszystkiego od ojca, niczym się nie kłopotać, nie gromadzić mienia...nie chciałam nigdy być dużą, czułam się niezdolna zapracować sama na życie wieczne w Niebie. Pozostałam więc zawsze małą, jedyne moje zajęcie to zrywanie kwiatów miłości i ofiary, i ofiarowanie ich Bogu, aby Mu sprawić przyjemność... Być małym, to następnie nie przypisywać sobie cnót, które się pełni... wreszcie nie zniechęcać się swymi błędami, bo dzieci często upadają, lecz są za małe, aby sobie mogły za wiele złego zrobić".

 

Prośmy, by Święta Teresa wymodliła nam taką małość, a możemy być pewni, że tego dla nas pragnie, gdyż sama mówiła: "byłabym nieszczęśliwa w Niebie, gdybym nie mogła na ziemi sprawiać małych przyjemności tym, których kocham".

 


Radość konsekracji

terenia

 

29.09.2015

 

W dniach od 15-20 września odbyło się w Rzymie I Światowe Spotkanie Młodych Osób Konsekrowanych - to jedna z inicjatyw trwającego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego.

 

Podobne spotkanie polskich młodych i konsekrowanych :) miało miejsce na Jasnej Górze od 24-26 września. W Domu Matki zebrało sie ponad tysiąc osób (do 35 roku życia!:) ze 108 różnych rodzin zakonnych i instytutów życia konsekrowanego.

 

Nawiązując do hasła Kongresu: "Radość Konsekracji" bp Gurda przypomniał słowa Papieża Franciszka: "tam gdzie są zakonnice tam jest radość" - "Jesteśmy wezwani, aby doświadczyć i ukazać, że Bóg może napełnić nasze serca i uczynić nas szczęśliwymi, bez potrzeby poszukiwania gdzie indziej naszego szczęścia"- powiedział w homilii rozpoczynającej Kongres.

 

Posłuchaj hymnu Kongresu: "Radość Twoja w nas"

 

I jeszcze słowo od Tereni na dzień dzisiejszy: "jedynym szczęściem na ziemi jest umieć zawsze dostrzec, że to, czym obdarza nas Jezus, jest cudowne"

 

 

Święta Córka Świętych Rodziców

Terenia z rodzicami

28.09.2015

 

Już wkrótce 18 października, w Niedzielę Misyjną, w trakcie obrad synodu biskupów o rodzinie Papież Franciszek włączy do grona świętych Ludwika i Zelię Martin - Rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po raz pierwszy w historii podczas jednej uroczystości kanonizowani będą małżonkowie. To wielki znak dla Kościoła i świata, że Miłość istnieje! I jest możliwa! Że jest uczciwa, wierna, czysta i płodna, trwa do śmierci, a nawet ją przekracza: na całą wieczność.

 

Zelia i Ludwik Martin mięli dziewięcioro dzieci. Święta Teresa tak relacjonuje: "Dobry Bóg dał mi Ojca i Matkę godniejszych Nieba niż ziemi. Prosili Pana, by dał im dużo dzieci i by je wziął dla Siebie. Pragnienie to zostało wysłuchane. Czworo małych aniołków uleciało do Nieba, a pięć pozostałych na arenie życia wybrało Jezusa za Oblubieńca".


"Spodobało się Dobremu Bogu otaczać mnie przez całe życie miłością; moje pierwsze wspomnienia pełne są uśmiechów i najczulszych pieszczot!... ale jeśli On otoczył mnie tak wielką miłością, napełnił nią także moje małe serce, czyniąc je miłującym i wrażliwym; ja także bardzo kochałam Tatę i Mamę, a - będąc bardzo wylewną - okazywałam im moją czułość na tysiące sposobów"

 

O Zeli i Ludwiku czytaj dalej...

 

więcej

Źródło pokoju i radości

terenia

 

27.09.2015

 

Na zabiegane chwile codziennego dnia kilka słów poezji Świętej Tereni pozwoli się zatrzymać i spojrzeć raz jeszcze na cel, do którego zmierzamy

 

 

MÓJ POKÓJ I RADOŚĆ MOJA

 

Wielu na ziemi mknie ludzi

W próżnej za szczęściem pogoni

We mnie to pragnień nie budzi,

Radość w mym sercu się chroni.

To kwiat, który nie jednego

Dnia zakwita, kwitnie wiecznie!

I czarem dnia wiośnianego

Uśmiecha się wciąż słonecznie?

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...