Aktualności

Radość konsekracji

terenia

 

29.09.2015

 

W dniach od 15-20 września odbyło się w Rzymie I Światowe Spotkanie Młodych Osób Konsekrowanych - to jedna z inicjatyw trwającego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego.

 

Podobne spotkanie polskich młodych i konsekrowanych :) miało miejsce na Jasnej Górze od 24-26 września. W Domu Matki zebrało sie ponad tysiąc osób (do 35 roku życia!:) ze 108 różnych rodzin zakonnych i instytutów życia konsekrowanego.

 

Nawiązując do hasła Kongresu: "Radość Konsekracji" bp Gurda przypomniał słowa Papieża Franciszka: "tam gdzie są zakonnice tam jest radość" - "Jesteśmy wezwani, aby doświadczyć i ukazać, że Bóg może napełnić nasze serca i uczynić nas szczęśliwymi, bez potrzeby poszukiwania gdzie indziej naszego szczęścia"- powiedział w homilii rozpoczynającej Kongres.

 

Posłuchaj hymnu Kongresu: "Radość Twoja w nas"

 

I jeszcze słowo od Tereni na dzień dzisiejszy: "jedynym szczęściem na ziemi jest umieć zawsze dostrzec, że to, czym obdarza nas Jezus, jest cudowne"

 

 

Święta Córka Świętych Rodziców

Terenia z rodzicami

28.09.2015

 

Już wkrótce 18 października, w Niedzielę Misyjną, w trakcie obrad synodu biskupów o rodzinie Papież Franciszek włączy do grona świętych Ludwika i Zelię Martin - Rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po raz pierwszy w historii podczas jednej uroczystości kanonizowani będą małżonkowie. To wielki znak dla Kościoła i świata, że Miłość istnieje! I jest możliwa! Że jest uczciwa, wierna, czysta i płodna, trwa do śmierci, a nawet ją przekracza: na całą wieczność.

 

Zelia i Ludwik Martin mięli dziewięcioro dzieci. Święta Teresa tak relacjonuje: "Dobry Bóg dał mi Ojca i Matkę godniejszych Nieba niż ziemi. Prosili Pana, by dał im dużo dzieci i by je wziął dla Siebie. Pragnienie to zostało wysłuchane. Czworo małych aniołków uleciało do Nieba, a pięć pozostałych na arenie życia wybrało Jezusa za Oblubieńca".


"Spodobało się Dobremu Bogu otaczać mnie przez całe życie miłością; moje pierwsze wspomnienia pełne są uśmiechów i najczulszych pieszczot!... ale jeśli On otoczył mnie tak wielką miłością, napełnił nią także moje małe serce, czyniąc je miłującym i wrażliwym; ja także bardzo kochałam Tatę i Mamę, a - będąc bardzo wylewną - okazywałam im moją czułość na tysiące sposobów"

 

O Zeli i Ludwiku czytaj dalej...

 

więcej

Źródło pokoju i radości

terenia

 

27.09.2015

 

Na zabiegane chwile codziennego dnia kilka słów poezji Świętej Tereni pozwoli się zatrzymać i spojrzeć raz jeszcze na cel, do którego zmierzamy

 

 

MÓJ POKÓJ I RADOŚĆ MOJA

 

Wielu na ziemi mknie ludzi

W próżnej za szczęściem pogoni

We mnie to pragnień nie budzi,

Radość w mym sercu się chroni.

To kwiat, który nie jednego

Dnia zakwita, kwitnie wiecznie!

I czarem dnia wiośnianego

Uśmiecha się wciąż słonecznie?

 

więcej

Dlaczego kocham Cię Maryjo

terenia

26.09.2015

 

"Mam wciąż jeszcze coś do zrobienia, zanim umrę. Zawsze marzyłam, aby w pieśni na cześć Maryi wyrazić wszystko, co o Niej myślę"

 

- tak mówiła Święta Terenia tuż przed swoją śmiercią. Ten wiersz to ostatni Jej utwór napisany tu na ziemi. Dziś w sobotni - poświęcony Maryi dzień - warto posłuchać, Kim była i jest Ta Dobra Matka dla swoich dzieci... kliknij

 

Kto śpiewa modli się dwa razy

terenia25.09.2015

 

Dziś dzięki słowom św. Teresy możemy odkryć, czym było dla niej Niebo już tu na ziemi!

 

Wszytskich pragnących odkryć Jej sekret, zapraszamy do słuchania (wystarczy tylko kliknąć tutaj) i śpiewania razem z Nią: w myślach, w sercu, na głos, jak kto potrafi.

 

Jezus jest wrażliwy na każdy odruch naszej woli, każde westchnienie i zwrócenie ku Niemu. Nigdy nie pozostaje obojętny.

 

"Zapewniam cię, że Bóg jest daleko lepszy niż sądzisz" - pisała w listach nasza Święta...

 

 

Książka, która wychowała wielu świętych

terenia24.09.2015

 

Tłumaczona na 60 języków świata, wydawana w milionowych nakładach, wciąż aktualna i poruszająca serce.

 

Wszystkich doświadczajacych własnej słabości, kruchości zachęcamy do lektury pism Teresy. Droga ufności i zdania się na Miłość Jezusa przynosi pociechę.

 

Książkę można kupić niemal w każdej chrześcijańskiej ksiegarni, u nas na furcie lub poczytać klikając tutaj :)

 

"Od zawsze pragnęłam być świętą. Niestety, kiedy porównywałam się ze świętymi, to stwierdzałam nieustannie, że między nimi a mną istnieje ta sama różnica, co między górą, której szczyt ginie w niebiosach, a zabłąkanym ziarnkiem piasku, deptanym stopami przechodniów. Nie zniechęcałam się jednak i powiedziałam sobie tak: "Dobry Bóg nie wzbudzałby pragnień, które nie mogą się spełnić, a zatem, pomimo że jestem tak mała, mogę pragnąć świętości. Co prawda, wzrastać - to dla mnie rzecz niemożliwa, muszę więc znosić siebie taką, jaką jestem, ze wszystkimi swoimi wadami".

 

 

Posłane do Kazachstanu

misje23.09.2015

 

Wśród łez i wielkiego wzruszenia pożegnałyśmy dziś nasze siostry: Renatę i Katarzynę, które na prośbę sióstr z Karagandy pojechały wspomóc karmelitańską misję w Kazachstanie.

 

Po Uroczystej Eucharystii, okolicznościowym błogosławieństwie i posłaniu, wyruszyły w Centralną Azję.

 

Droga prawie pięciu tysięcy kilometrów poprowadzi przez Warszawę, Mińsk, Astanę, by jutro w godzinach porannych (uwaga: 4 h różnica czasu!) zawitać w progi Klasztoru Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Poczęcia.

 

Wszystkich pragnących przybliżyć sobie życie córek św. Teresy na dalekim Wschodzie zapraszamy tutaj

 

Nasza jedność jednak trwa dalej - ona przekracza granice państw.

 

My w Polsce, nasze misjonarki w Kazachstanie, pragniemy jednego. Św.Teresa od Dzieciątka Jezus tak to ujęła: "Żyjmy dla drugich, bądźmy apostołami, ratujmy dusze...módlmy się, ofiarujmy cierpienie, a w dniu ostatnim Jezus będzie nam za to wdzięczny".

 


Ulubiona Święta Papieża Franciszka

terenia

22.09.2015

 

I oczywiście przez nas również ukochana!

 

Dziś rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.

 

Warto przylgnąć do Niej swym sercem, sama mówiła: "Gdy będę w Niebie, poproszę dla ciebie o tyle łask! I tak bardzo będę się z tym Bogu naprzykrzać, że nawet gdyby chciał mi odmówić, moje natręctwo wymusi na Nim spełnienie mych pragnień. Ta historia jest w Ewangelii!" - miejmy więc odwagę prosić o wiele! Ona jest Siostrą każdego!

 

 

Zjazd Jubileuszowy

zjazd1.09-5.09.2015

 

To już po raz dziesiąty miałyśmy radość gościć w naszym domu Matki i Siostry z wszystkich Klasztorów Mniszek Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych, a jest ich niemało, bo aż 21 w Polsce i poza jej granicami. Przybyły Siostry z Kazachstanu, Rosji, Norwegii i Islandii, i było nam dane doświadczyć, "jak dobrze jest i miło przebywać razem" (można coś niecoś zobaczyć w galerii ;)

 

Tego typu spotkania organizowane są co trzy lata. Stają się okazją do wspólnej modlitwy, podjęcia tematów formacyjnych, wymiany doświadczeń między siostrami i zaproszonymi na spotkanie karmelitami. Tym razem byli z nami: Prymas Polski Abp Wojciech Polak, który Uroczystą Eucharystią i wygłoszonym do nas słowem rozpoczął zjazd oraz o. Łukasz Kansy - definitor generalny, o. Jan Malicki - prowincjał, o. Piotr Neumann - delegat ds. mniszek, o. Wojciech Ciak, o. Karol Milewski i o. Arkadiusz Smagacz z Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych.

 

Ponieważ trwa Jubileuszowy Rok 500-lecia Urodzin św. Teresy od Jezusa, tematy podejmowanych konferencji związane były ze Świętą. Ukazały nam w nowym świetle Jej drogę i po raz kolejny zaprosiły do budowania jedności, która gdy rodzi się w naszych wspólnotach i pomiędzy nimi, świadczy bez słów o prawdziwości Ewangelii.

 

 

Poślubiona już na wieki

anna 15.08.2015

 

"I odtąd wszytko moje stało się Twoje, a Twoje moje" (J 17,10; Łk 15,310)...

 

tak na swoim profesyjnym obrazku napisała nasza Kochana Siostra Anna Teresa, którą Pan zechciał Sobie wybrać i poślubić w Karmelu już na zawsze. "Nareszcie cała należę do Jezusa. Pomimo mej niegodności On zechciał mnie wziąć za swoją małą oblubienicę" mówiła Święta Teresa od Dz. Jezus, a od dziś może tą samą radość w pełni dzielić Siostra Anna. Uroczystość zebrała licznie przybyłych do naszego klasztoru Kapłanów, Najbliższych i Przyjaciół naszej Sponsy oraz Bliskie nam osoby związane z naszym domem. Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Życzymy naszej Współsiostrze, by "najpiękniejszym strojem do końca Jej życia były Jej święte śluby".

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...