Aktualności

Nie zapomnij o Papieżu Benedykcie

23.02.2016

 

W trzecią rocznicę zakończenia pontyfikatu Papieża Benedykta XVI, 28 lutego, odbędzie się dzień modlitwy w intencji Papieża Seniora.

 

Hasłem inicjatywy są słowa: "Dzień modlitwy za Benedykta i z Benedyktem".

 

Już po raz trzeci internetowy blog La Vigna del Signore (Winnica Pańska) proponuje taką formę wyrażenia naszej jedności i miłości do Benedykta XVI. Za przyczyną Maryi, Matki Kościoła od 19 lutego trwa nowenna w intencji Papieża. W tym czasie wspomina się również 65. rocznicę otrzymania przez Józefa Ratzingera święceń kapłańskich.

 

Więcej informacji o tej inicjatywie znajdziesz tutaj, a  tu teksty modlitw po polsku - zobacz!

 


40 dni ze Świętą Teresą

 

Wielki Czwartek

 

17.02.2016

 

Trwa Wielki Post - czas przygotowania do Paschy - wszystkich, którzy smakują w duchowości Karmelu, jak również i tych, którzy chcą ją pozanć i zgłębić - zaparszamy na reklekcje ze Świętą Teresą od Jezusa. Niech ten wyjątkowy czas będzie okazją do poznawania siebie i wyruszenia na wędrówkę w głąb serca oraz codziennego nawracania się i wybierania Boga. Posłuchaj tutaj konferencji na dziś! I śledź każdego dnia na antenie telewizji TRWAM CODZIENNIE OD ŚRODY POPIELCOWEJ PRZEZ CAŁY WIELKI POST!!!

07:55 16:55 (godziny programu mogą ulec zmianie, więc trzeba program TV Trwam śledzić na bieżąco :)

A tych, spośród Was, którzy pragną zgłębiać Boże Miłosierdzie, w Roku Wielkiego Jubileuszu, zapraszamy na rekolekcje w towarzystwie św. Faustyny. Tu możesz posłuchać o swojej nędzy i Jego Niezgłębionym Miłosierdziu.

 

 

Już wkrótce X Zjazd Gnieźnieński

 

16.02.2016

 

Serdecznie zapraszamy do Gniezna!

 

Wiele ciekawych tematów, grono cenionych prelegentów: a wśród szczególnych gości kard. Luis Antonio Tagle, arcybiskup Manili, stolicy Filipin, wspólna modlitwa ekumeniczna i spotkania w małych grupach dyskusyjnych, specjalny koncert z udziałem muzyków twórczo nawiązujących do tradycji, otwarcie wystawy w Muzeum Początków Państwa Polskiego, a wszystko po to, by wyrazić Bogu wdzięczność i pogłębić zrozumienie Tajemnicy Chrztu Świętego przyjętego 1050 lat temu przez Mieszka I.

 

"Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa" to temat X Zjazdu Gnieźnieńskiego, który odbędzie się  w dniach 11-13 marca 2016 r.

 

Zobacz tutaj szczegółowy program i przyjedź!

 


Bliski koniec procesu beatyfikacyjnego s.Łucji

 

3.02.2016

 

Diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji dos Santos - najdłużej żyjącej z trójki dzieci, którym objawiła się Maryja w Fatimie w 1917 r. - powinien zakończyć się w tym roku.

 

 

"Prace w diecezji Leiria-Fatima postępują bardzo szybko, choć nie należą one do najłatwiejszych z uwagi na bardzo duży materiał na temat kandydatki na ołtarze. Musimy dokładnie zbadać ponad 70 tys. listów, jakie otrzymała i napisała siostra Łucja w czasie swojego życia. Jest to bardzo bogaty zbiór zawierający korespondencję zarówno z wiernymi z całego świata, jak i z papieżami, kardynałami i ambasadorami"

 

"Jest to bardzo skomplikowany proces dotyczący osoby, która zmarła w bardzo podeszłym wieku. Trzeba zbadać wiele etapów jej życia. Siostra przeżyła przecież dwie wojny światowe i hiszpańską wojnę domową. Doczekała się też upadku ZSRR, co było dla niej wydarzeniem bardzo istotnym" - poinformowała Siostra Angela Coelho, postulatorka procesu beatyfikacyjnego.


 

s. Łucja - urodziła się 22 marca 1907 w Aljustrel (parafia Fatima) w rodzinie Antonio dos Santos i Marii Rosa, jako najmłodsza z siedmiorga dzieci. Zgodnie ze zwyczajem przyjęła Komunię św. w szóstym roku życia, co znajduje wybitne miejsce w jej wspomnieniach. Wcześnie podjęła pracę jako pasterka. Od siódmego roku życia (1915 r.) doznaje jako jedyna z widzących (obok kuzyna Franciszka i kuzynki Hiacynty Marto) przywileju rozmowy z Matką Bożą. Jej też została powierzona tzw. trzecia tajemnica fatimska. Od 1917 roku uczęszcza do szkoły. Dnia 17 czerwca 1921 roku wstępuje do Kolegium Sióstr św. Doroty w Vilar (Porto), gdzie otrzymuje również wychowanie religijne i moralne, na poziomie szkoły podstawowej, a następnie - do nowicjatu tychże sióstr, dnia 24 października 1925 roku. Śluby wieczyste składa 3 października 1934 roku. Dnia 25 marca 1948 roku wstępuje do karmelitanek bosych w Coimbra, przybierając imię Maria Łucja od Jezusa i Niepokalanego Serca. Umiera dnia 13 lutego 2005 roku. Pozostawia po objawieniach notatki w postaci Wspomnień oraz Apeli orędzia fatimskiego.

 

Teksty s.Łucji znajdziesz tutaj

 


Karmelitańskie Dni Młodych

 

31.01.2016

 

Równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, 27 lipca 2016 roku, odbędą się Karmelitańskie Dni Młodych.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na dzień poświęcony duchowości karmelitańskiej. W tym roku pragniemy przybliżyć wszystkim postać św. Rafała Kalinowskiego, karmelity bosego, który jest wspaniałym wzorem oddania się Bogu. Spotkanie odbędzie się w Czernej koło Krakowa.

 

Rozpocznie się o godzinie 10.00 powitaniem i przedstawieniem wszystkich grup. Następnie o godzinie 11.30 odbędzie się Msza Św. pod przewodnictwem Naszego Ojca Generała o. SAVERIO CANNISTRA.

 

Sekcja muzyczna, przygotowuje specjalny koncert, który jest przewidziany na godzinę 17.00.

 

Wszytskie informacje i formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić, aby wziąć udział w Karmelitańskich Dniach Młodych dostępne są na stronie: http://karmel2016.com/

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

Narodzić się wraz z Nim do życia w miłości

BNar

 

24.12.2015

 

"Bogaty w Miłosierdziu swoim Bóg jest Tym,

Którego objawił nam Jezus"

Święty Jan Paweł II

 

Nasi Kochani Przyjaciele i Dobroczyńcy!

 

W Roku Wielkiego Jubileuszu Miłosierdzia pragniemy Wam życzyć, by zbliżający się Czas Świąt był okazją, do rozpoznania w Maleńkim Jezusie Oblicza Boga, Którego Miłosierdzie nie zna granic.

 

Niech każdy z nas doświadczy, że oto przyszedł na ziemię Ten,  Który zechciał przyjąć ludzkie ciało, złączyć się z nami w naszym cierpieniu, zranieniu i śmierci, wziąć je na Siebie, uleczyć i zbawić.

 

Zawierzamy Was wstawiennictwu Maryi. Niech Jej czuła i wierna Obecność pomaga Wam odczytywać w Waszej historii życia i zawiłości dziejów - Miłosierdzie Boga, które trwa nieodwołalnie, z pokolenia na pokolenie.

 

Dużo radości, pokoju, dobrych spotkań z Najbliższymi!

 

 

Oto ON! Oto nadchodzi!

BN

 

22.12.2015

 

Wypełnia się już czas Adwentowego Oczekiwania - wszytskich, którzy pragną wraz z nami Świętować Boże Narodzenie zapraszamy na Eucharystie do naszej klasztornej kaplicy:

 

Msza Święta Pasterska o północy,  natomiast w I i II Dzień Świąt (tj. 25 i 26 XII) o godzinie 10.00

 

I jeszcze życzenia Bł. Elżbiety oo Trójcy Świętej: "Niech Dziecię Jezus znajdzie w naszych sercach miejsce odpocznienia i radości, i niech się tam ukryje na zawsze!"

 

 

Słów kilka o naszej Złotej Jubilatce

 

22.12.2015

 

Tych, którzy pragną zobaczyć, jak wyglądała nasza uroczystość - zapraszamy do galerii

 

... a teraz słów parę o "Naszym Złotku":

 

Siostra Maria Emanuela od Eucharystii (Józefa Demska) urodziła się dnia 16 marca 1944 roku we Lwowie. Była  szóstym, najmłodszym, dzieckiem w rodzinie. Została ochrzczona na Wielkanoc tegoż samego 1944 roku. W związku z powojenną zmianą granic państwowych w 1946 roku ostatnim transportem repartiacyjnym wraz z Rodziną wyjechała ze Lwowa na Śląsk do Gliwic.

 

Po maturze rozpoczęła studia na Politechnice, ale mając 20 lat, przerwała je i w wigilię Bożego Ciała, dnia 28 maja 1964 roku wstąpiła do Karmelu w Poznaniu. W pierwszą Niedzielę Adwentu tego samego roku otrzymała habit naszego Zakonu oraz nowe imię: s. Maria Emanuela od Eucharystii.

 

 

więcej

Zapal świecę

 

12.XII.2015

 

Zbliża się kolejna rocznica dramatycznych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. Ojciec Święty Jan Paweł II "na znak solidarności z Polakami przeżywającymi te trudne chwile" zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie.

 

Instytut Pamięci Narodowej, zainspirowany przykładem Papieża Polaka, pragnie upamiętnić te bolesne wydarzenia poprzez kampanię społeczną "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności". Do udziału w niej zaproszono także Kościół katolicki w Polsce. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, obradująca 23 listopada br. na Jasnej Górze, po zapoznaniu się z założeniami kampanii, podjęła decyzję o przyjęciu zaproszenia. W związku z tym Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy 13 grudnia br. o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego. Biskupi proponują także, aby podczas Mszy Świętych w najbliższą niedzielę objąć modlitwą szczególnie tych, którzy zginęli lub cierpieli broniąc godności człowieka.

 

ks. Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

 

 

 

Złoty Jubileusz

 

30.XII.2015

 

W najbliższą sobotę 5 XII Mszą Świętą o godz. 11.00 rozpoczniemy świętowanie Złotego Jubileuszu Profesji naszej Kochanej Siostry Marii Emanueli od Eucharystii. Wielki to dla nas dar i łaska, móc żyć i wzrastać wraz z Siostrą, która choć ukryta przed światem w cieniu klauzury, całą siebie oddała Jezusowi i pozostaje Mu wierna.

 

Święty Rafał Kalinowski tak pisał o tych, których Bóg konsekrował dla Siebie: "Samiśmy Jezusa za Króla obrali w dniu chrztu naszego i profesji, a On ze swej strony wybrał nas jako swój lud. On nas wyprzedza, wspomaga nas, walczy za nas i zwycięża" i jest to prawda: nasza odpowiedź na powołanie możliwa jest tylko dzięki Jego Miłosierdziu.

 

Wszystkich prosimy o modlitwę za naszą Jubilatkę, a tych którym czas i okoliczności pozwalają zapraszamy na Eucharystię, którą wyśpiewamy Bogu naszą wdzięczność.

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...