Aktualności

Słów kilka o naszej Złotej Jubilatce

 

22.12.2015

 

Tych, którzy pragną zobaczyć, jak wyglądała nasza uroczystość - zapraszamy do galerii

 

... a teraz słów parę o "Naszym Złotku":

 

Siostra Maria Emanuela od Eucharystii (Józefa Demska) urodziła się dnia 16 marca 1944 roku we Lwowie. Była  szóstym, najmłodszym, dzieckiem w rodzinie. Została ochrzczona na Wielkanoc tegoż samego 1944 roku. W związku z powojenną zmianą granic państwowych w 1946 roku ostatnim transportem repartiacyjnym wraz z Rodziną wyjechała ze Lwowa na Śląsk do Gliwic.

 

Po maturze rozpoczęła studia na Politechnice, ale mając 20 lat, przerwała je i w wigilię Bożego Ciała, dnia 28 maja 1964 roku wstąpiła do Karmelu w Poznaniu. W pierwszą Niedzielę Adwentu tego samego roku otrzymała habit naszego Zakonu oraz nowe imię: s. Maria Emanuela od Eucharystii.

 

 

więcej

Zapal świecę

 

12.XII.2015

 

Zbliża się kolejna rocznica dramatycznych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. Ojciec Święty Jan Paweł II "na znak solidarności z Polakami przeżywającymi te trudne chwile" zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie.

 

Instytut Pamięci Narodowej, zainspirowany przykładem Papieża Polaka, pragnie upamiętnić te bolesne wydarzenia poprzez kampanię społeczną "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności". Do udziału w niej zaproszono także Kościół katolicki w Polsce. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, obradująca 23 listopada br. na Jasnej Górze, po zapoznaniu się z założeniami kampanii, podjęła decyzję o przyjęciu zaproszenia. W związku z tym Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy 13 grudnia br. o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego. Biskupi proponują także, aby podczas Mszy Świętych w najbliższą niedzielę objąć modlitwą szczególnie tych, którzy zginęli lub cierpieli broniąc godności człowieka.

 

ks. Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

 

 

 

Złoty Jubileusz

 

30.XII.2015

 

W najbliższą sobotę 5 XII Mszą Świętą o godz. 11.00 rozpoczniemy świętowanie Złotego Jubileuszu Profesji naszej Kochanej Siostry Marii Emanueli od Eucharystii. Wielki to dla nas dar i łaska, móc żyć i wzrastać wraz z Siostrą, która choć ukryta przed światem w cieniu klauzury, całą siebie oddała Jezusowi i pozostaje Mu wierna.

 

Święty Rafał Kalinowski tak pisał o tych, których Bóg konsekrował dla Siebie: "Samiśmy Jezusa za Króla obrali w dniu chrztu naszego i profesji, a On ze swej strony wybrał nas jako swój lud. On nas wyprzedza, wspomaga nas, walczy za nas i zwycięża" i jest to prawda: nasza odpowiedź na powołanie możliwa jest tylko dzięki Jego Miłosierdziu.

 

Wszystkich prosimy o modlitwę za naszą Jubilatkę, a tych którym czas i okoliczności pozwalają zapraszamy na Eucharystię, którą wyśpiewamy Bogu naszą wdzięczność.

 

 

Święto Niepodległości


niepodległość11.11.2015

 

"Jeśli Pan Bóg mi pozwoli być jeszcze kiedyś na Wawelu, to pójdę do grobów królewskich i pójdę też do grobu Marszałka. Wtedy przyszedłem na świat, kiedy szli na Warszawę bolszewicy, kiedy dokonał się "Cud nad Wisłą", a jego narzędziem, narzędziem tego "Cudu nad Wisłą: w znaczeniu militarnym był niewątpliwie Marszałek Piłsudski i cała polska armia. Raduję się, iż w suwerennej Polsce na nowo nabierają blasku i właściwego znaczenia patriotyczne idee, związane z obroną Ojczyzny, z Marszałkiem Józefem Piłsudskim". Św. Jan Paweł II

 

(Relacja Kardynała Wyszyńskiego - skany dokumentów - o Marszałku Piłsudskim i ostatnich chwilach jego życia tutaj)

 

"Kto chce wiele dobrego uczynić dla swojej Ojczyzny, nie może sobą zasłaniać Boga, ale musi współdziałać z Bogiem, Ojcem Narodów". Stefan Kardynał Wyszyński.

 

Ciesząc się odzyskaną NIEPODLEGŁOŚCIĄ módlmy się za sparwujacych władzę, by byli Polakami kochającymi swoją Ojczyznę, gotowymi służyć jej dobru, odważnymi, by pójśc w ślady przodków walczących o jej suwerenność do oststniej kropli krwi.

 

Dołącz do krucjaty różańcowej za Ojczyznę: tutaj

 

 

Nowa płyta

płyta

 

 

Nowi Święci Kościoła

rodzice

 

18.10.2015

 

Dziś w Niedzielę Misyjną, oraz w trakcie obradującego w Rzymie Synodu Biskupów o Rodzinie, do grona świętych zostali włączeni Ludwik i Zelia Martin - Rodzice Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.

 

Zapowiadając wcześniej tą wielką Uroczystość opisałyśmy tutaj Ich życie, a wszytskich pragnących dowiedzieć się czegoś więcej o nowych Patronach życia małżeńskiego i rodzinnego zapraszamy na stronę .

 

"Dobry Bóg dał mi Ojca i Matkę godniejszych Nieba niż ziemi. Prosili Pana, by dał im dużo dzieci i by je wziął dla Siebie. Pragnienie to zostało wysłuchane. Czworo małych aniołków uleciało do Nieba, a pięć pozostałych na arenie życia wybrało Jezusa za Oblubieńca" (św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza).

 

 

Zakończenie Jubileuszu i obłóczyny Agnieszki

obłóczyny

 

15.10.2015

 

i mamy nową Siostrzyczkę!

 

Świętowanie Zakończenia Jubileuszu 500-lecia Narodzin Świętej Teresy od Jezusa wzbogacone było w naszej wspólnocie o dodatkową radość!

 

Agnieszka Ogrodowicz, która jest z nami już ponad rok, przechodząc dzielnie kolejne etapy formacji: aspiratu i postulatu, rozpoczęła dziś swój nowicjat. Otrzymała habit zakonny, nowe imię: siostry Agnieszki Teresy od Jezusa, Maryi i Józefa i stała się jedną z nas: karmelitanką bosą, włączoną w wielką rodzinę zakonną.

 

Wychowana w górach, kochająca przestrzeń i przyrodę wybrała wspinaczkę na inną, wewnętrzną górę: Górę Karmel. Jej szczytem jest miłość do Boga i braci.

 

W czasie, gdy trwa Synod o Rodzinie otrzymała tytulację od Jezusa, Maryi i Józefa, czyli od Świętej Rodziny, nazywanej "małą Trójcą na ziemi" i już teraz odczytuje swą misję, by ogarniać modlitwą każdą rodzinę.

 

Polecamy s. Agnieszkę Waszej modlitwie, by dalsze etapy fornmacji służyły dobremu rozeznaniu powołania i jeśli taka jest Wola Boga, by mogła złożyć profesję i stać sie Oblubienicą Jezusa.

 

 

IX Dzień Nowenny

teresa

 

14.10.2015

 

Rozmawiajcie z Nim

 

"Przedmioty tych duchowych z Panem rozmów niech będą różne, dziś taki, jutro inny, aby duszy nie sprzykrzyło się jedną wciąż potrawę spożywać. Są to potrawy bardzo wyborne i pożywne. Skoro smak się przyzwyczai do nich, przynoszą one wielki pożytek dla duszy i niezliczone korzyści (...) Bo jak w niebie wiele jest mieszkań, tak też wiele jest dróg do niego prowadzących. Niektórzy skutecznie pobudzają się do postępu w doskonałości, przedstawiając siebie jakby byli już w piekle. Inni, których myśl o piekle zbytnio przeraża, z większym pożytkiem przenoszą się myślą do nieba. Innym znowu łatwiej przychodzi rozmyślać o śmierci. Inni jeszcze tak czułego są serca, że wytrzymać nie zdołają ciągłego rozpamiętywania Męki Pańskiej, za to radują się i czynią postępy w cnocie, patrząc się na potęgę i wielkość Boga w stworzeniach, i na Jego miłość ku nam, objawiającą się we wszystkich Jego sprawach. Jest to także dziwnie słodki i pożyteczny sposób modlitwy, byleby przy nim nie zaniedbywać częstego powrotu do życia i Męki Zbawiciela, tego żywego źródła, z którego wypłynęło i wciąż wypływa dla nas wszelkie dobro".

 


VIII Dzień Nowenny

teresa

 

13.10.2015

 

Gdy się modlisz wejdź do swej izdebki

 

"Wiecie, że Bóg jest wszędzie; jasną zaś i niewątpliwą jest prawdą, że gdzie jest król, tam jest i dwór jego, więc gdzie jest Bóg, tam jest i niebo. Możecie zatem bez żadnej wątpliwości wierzyć, że gdziekolwiek jest Boski Majestat Jego, tam jest i wszystka chwała Jego. Święty Augustyn powiada, że szukał Boga wszędy wkoło siebie, aż wreszcie znalazł Go w samym sobie. Czy mały to będzie, sądzicie, dla duszy roztargnionej pożytek, gdy zrozumie tę prawdę i przekona się, że na to, aby mogła rozmawiać z Boskim Ojcem swoim i cieszyć się obecnością Jego, nie ma potrzeby wzlatywać aż do nieba ani modlić się głośno? On bowiem tak blisko jest, że i bez głosu ją usłyszy; nie potrzeba jej skrzydeł, aby latała szukając Go, ale dość jej udać się na samotność i patrzeć, i oglądać Go obecnego we własnym jej wnętrzu. I nie oddalając się od tego Gościa tak drogiego, z pokorą najgłębszą mówić do Niego jak do Ojca, prosić Go jak Ojca i cieszyć się Nim jak Ojcem, czując i uznając siebie niegodną zwać się córką Jego".

 


VII dzień Nowenny

trersa

 

12.10.2015

 

Otwórzcie księgę przyrody

 

"Mnie do tego (szybkiego skupienia sie w duchu) dopomógł widok pól, wody, kwiatów. W tych rzeczach znajdowałam Stworzyciela, one mnie pobudzały i pomagały do skupienia ducha, oraz służyły za księgę".

 

 

 Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...