Aktualności

Nowa Święta i Błogosławiony w Rodzinie Karmelu - już wkrótce!

elżbieta

 

4.03.2016

 

Jakże to wielka dla nas radość, że współczesna świętej Teresie od Dzieciątka Jezus - Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej (1880-1906), z pochodzenia również Francuzka, zostanie dołączona do grona świętych!

 

Beatyfikowana 25 listopada 1984 r. przez Jana Pawła II nazwana została przez Niego "pewnym przewodnikiem" na drodze do Boga w naszych czasach.

 

W dniu wczorajszym Papież Franciszek upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu uznającego cud przypisywany jej wstawiennictwu, co otwiera drogę do jej kanonizacji. Odbędzie się ona w Rzymie, a jej data zostanie ustalona na najbliższym konsystorzu kardynałów 15 III.  Zatwierdzony kanonicznie cud dotyczy uzdrowienia Marie-Paul Stevens, katechetki w Instytucie Braci Marystów w Malmedy w Belgii z syndromu Sjögrena.

 

 

Z kolei drogę do beatyfikacji otwiera uznanie cudu za wstawiennictwem, włoskiego karmelity, Sługi Bożego Marii-Eugeniusza od Dzieciątka Jezus (w świecie: Enrico Grialou; 1894-1967). NN, wyprosił u dobrego Boga cud uzdrowienia dziecka, którego życie niecały miesiąc po urodzeniu było zagrożone ze względu na zwężenie przełyku, uniemożliwiające przyjmowanie pokarmu.

 

Heroiczność cnót o. Eugeniusza ogłosił w 2011 r. Benedykt XVI. Datę i miejsce beatyfikacji ustali Stolica Apostolska w dialogu z Postulacją Generalną Karmelitów Bosych.

 

więcej

Przebaczenie uzdrawia sece

serce

 

2.03.2016

 

"Tam gdzie jest miłość, Bóg jest także.

 

Jeśli myślicie o tym, by uczynić dobro bliźniemu, Bóg będzie myślał o Was. Jeśli wykopiecie dół dla bliźniego, wpadniecie do niego; będzie on dla was. Ale jeśli uczynicie niebo dla bliźniego, ono będzie dla was. Pamiętajcie o tym...

 

Tak jak ty przygotowujesz drogę dla twojego brata, tak samo Pan przygotuje ją dla ciebie. Jeśli widzisz kamienie przed twym bliźnim, usuń je, zanim je zobaczy. Jeśli widzisz dół, zasyp go, zanim go zobaczy. Wygładź jego drogę...

 

To, co zasmuca Pana, to ocenianie i zachowywanie goryczy w sercu. Każdy osąd, jaki wydajemy, to ten sam ból od gwoździ i uderzeń młotkiem, jakie wymierzali Mu Żydzi...

 

Nie osądzajcie. Nie szemrajcie..." (Św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego ocd)

 

Wielki Post to czas łaski danej nam również po to, by poprosić o przebaczenie tych, których skrzywdziliśmy oraz przebaczyć tym, którzy wobec nas zawinili. Czy może jest ktoś taki, kto czeka na Twoją otwartą dłoń i serce?

 

Zobacz i posłuchaj świadectwa o owocach, jakie niesie pojednanie.

 

 

Bohater wyklęty, który namalował obraz świętej Tereni

Ks.Gurgacz

 

27.02.2016

 

Jednym z wielu zapomnianych, niezłomych, wiernych do końca Bogu i Ojczyźnie był ks. Władysław Gurgacz - ps. "Ojciec", "Sem" - kapelan Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców.

 

Skazany na śmierć za odprawianie polowych Mszy Świętych i nauczanie partyzantów życia zgodnego z wiarą katolicką. Zginął zamordowany 14 września 1949 - w Święto Podwyższenia Krzyża - od "strzału katyńskiego" w więzieniu przy ul. Montelupich w Krakowie. Zrehabilitowano go 20 lutego 1992 roku.

 

Urodził się w 1914 r w Jabłonicy Polskiej, niedaleko Krosna. W wieku siedemnastu lat wstąpił do Jezuitów w Starej Wsi. W Wielki Piątek 7 kwietnia 1939 r. złożył na Jasnej Górze "Akt całkowitej ofiary" za Ojczyznę:

 

"Przyjm, Panie Jezu Chryste ofiarę, jaką Ci dzisiaj składam, łącząc ją z Twoją Najświętszą Krzyżową Ofiarą. Za grzechy Ojczyzny mojej: tak za winy narodu całego jako też i jego wodzów przepraszam Cię Panie i błagam zarazem gorąco, byś przyjąć raczył jako zadość uczynienie całkowitą ofiarę z życia mego".

 

Tu i tutaj - przeczytasz więcej o ojcu Gurgaczu.

 

Posłuchaj zaśpiewanych słów o.Władysława... i nie tylko.

 

W archiwach Polskiego Radia zachowały się nagrania, ze sfingowanego procesu pokazowego ks. Władysława Górgacza, które pozostają świadectwem hańby ówczesnego wymiaru sprawiedliwości zobacz również tutaj

 

Pamiętajmy o Wyklętych szczególnie 1 marca, ale nie tylko!

 

Niech nasza modlitwa za Nich będzie wdzięcznością za to, co dla nas zrobili - oddając swe życie.

 

 

Nie zapomnij o Papieżu Benedykcie

23.02.2016

 

W trzecią rocznicę zakończenia pontyfikatu Papieża Benedykta XVI, 28 lutego, odbędzie się dzień modlitwy w intencji Papieża Seniora.

 

Hasłem inicjatywy są słowa: "Dzień modlitwy za Benedykta i z Benedyktem".

 

Już po raz trzeci internetowy blog La Vigna del Signore (Winnica Pańska) proponuje taką formę wyrażenia naszej jedności i miłości do Benedykta XVI. Za przyczyną Maryi, Matki Kościoła od 19 lutego trwa nowenna w intencji Papieża. W tym czasie wspomina się również 65. rocznicę otrzymania przez Józefa Ratzingera święceń kapłańskich.

 

Więcej informacji o tej inicjatywie znajdziesz tutaj, a  tu teksty modlitw po polsku - zobacz!

 


40 dni ze Świętą Teresą

 

Wielki Czwartek

 

17.02.2016

 

Trwa Wielki Post - czas przygotowania do Paschy - wszystkich, którzy smakują w duchowości Karmelu, jak również i tych, którzy chcą ją pozanć i zgłębić - zaparszamy na reklekcje ze Świętą Teresą od Jezusa. Niech ten wyjątkowy czas będzie okazją do poznawania siebie i wyruszenia na wędrówkę w głąb serca oraz codziennego nawracania się i wybierania Boga. Posłuchaj tutaj konferencji na dziś! I śledź każdego dnia na antenie telewizji TRWAM CODZIENNIE OD ŚRODY POPIELCOWEJ PRZEZ CAŁY WIELKI POST!!!

07:55 16:55 (godziny programu mogą ulec zmianie, więc trzeba program TV Trwam śledzić na bieżąco :)

A tych, spośród Was, którzy pragną zgłębiać Boże Miłosierdzie, w Roku Wielkiego Jubileuszu, zapraszamy na rekolekcje w towarzystwie św. Faustyny. Tu możesz posłuchać o swojej nędzy i Jego Niezgłębionym Miłosierdziu.

 

 

Już wkrótce X Zjazd Gnieźnieński

 

16.02.2016

 

Serdecznie zapraszamy do Gniezna!

 

Wiele ciekawych tematów, grono cenionych prelegentów: a wśród szczególnych gości kard. Luis Antonio Tagle, arcybiskup Manili, stolicy Filipin, wspólna modlitwa ekumeniczna i spotkania w małych grupach dyskusyjnych, specjalny koncert z udziałem muzyków twórczo nawiązujących do tradycji, otwarcie wystawy w Muzeum Początków Państwa Polskiego, a wszystko po to, by wyrazić Bogu wdzięczność i pogłębić zrozumienie Tajemnicy Chrztu Świętego przyjętego 1050 lat temu przez Mieszka I.

 

"Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa" to temat X Zjazdu Gnieźnieńskiego, który odbędzie się  w dniach 11-13 marca 2016 r.

 

Zobacz tutaj szczegółowy program i przyjedź!

 


Bliski koniec procesu beatyfikacyjnego s.Łucji

 

3.02.2016

 

Diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji dos Santos - najdłużej żyjącej z trójki dzieci, którym objawiła się Maryja w Fatimie w 1917 r. - powinien zakończyć się w tym roku.

 

 

"Prace w diecezji Leiria-Fatima postępują bardzo szybko, choć nie należą one do najłatwiejszych z uwagi na bardzo duży materiał na temat kandydatki na ołtarze. Musimy dokładnie zbadać ponad 70 tys. listów, jakie otrzymała i napisała siostra Łucja w czasie swojego życia. Jest to bardzo bogaty zbiór zawierający korespondencję zarówno z wiernymi z całego świata, jak i z papieżami, kardynałami i ambasadorami"

 

"Jest to bardzo skomplikowany proces dotyczący osoby, która zmarła w bardzo podeszłym wieku. Trzeba zbadać wiele etapów jej życia. Siostra przeżyła przecież dwie wojny światowe i hiszpańską wojnę domową. Doczekała się też upadku ZSRR, co było dla niej wydarzeniem bardzo istotnym" - poinformowała Siostra Angela Coelho, postulatorka procesu beatyfikacyjnego.


 

s. Łucja - urodziła się 22 marca 1907 w Aljustrel (parafia Fatima) w rodzinie Antonio dos Santos i Marii Rosa, jako najmłodsza z siedmiorga dzieci. Zgodnie ze zwyczajem przyjęła Komunię św. w szóstym roku życia, co znajduje wybitne miejsce w jej wspomnieniach. Wcześnie podjęła pracę jako pasterka. Od siódmego roku życia (1915 r.) doznaje jako jedyna z widzących (obok kuzyna Franciszka i kuzynki Hiacynty Marto) przywileju rozmowy z Matką Bożą. Jej też została powierzona tzw. trzecia tajemnica fatimska. Od 1917 roku uczęszcza do szkoły. Dnia 17 czerwca 1921 roku wstępuje do Kolegium Sióstr św. Doroty w Vilar (Porto), gdzie otrzymuje również wychowanie religijne i moralne, na poziomie szkoły podstawowej, a następnie - do nowicjatu tychże sióstr, dnia 24 października 1925 roku. Śluby wieczyste składa 3 października 1934 roku. Dnia 25 marca 1948 roku wstępuje do karmelitanek bosych w Coimbra, przybierając imię Maria Łucja od Jezusa i Niepokalanego Serca. Umiera dnia 13 lutego 2005 roku. Pozostawia po objawieniach notatki w postaci Wspomnień oraz Apeli orędzia fatimskiego.

 

Teksty s.Łucji znajdziesz tutaj

 


Karmelitańskie Dni Młodych

 

31.01.2016

 

Równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, 27 lipca 2016 roku, odbędą się Karmelitańskie Dni Młodych.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na dzień poświęcony duchowości karmelitańskiej. W tym roku pragniemy przybliżyć wszystkim postać św. Rafała Kalinowskiego, karmelity bosego, który jest wspaniałym wzorem oddania się Bogu. Spotkanie odbędzie się w Czernej koło Krakowa.

 

Rozpocznie się o godzinie 10.00 powitaniem i przedstawieniem wszystkich grup. Następnie o godzinie 11.30 odbędzie się Msza Św. pod przewodnictwem Naszego Ojca Generała o. SAVERIO CANNISTRA.

 

Sekcja muzyczna, przygotowuje specjalny koncert, który jest przewidziany na godzinę 17.00.

 

Wszytskie informacje i formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić, aby wziąć udział w Karmelitańskich Dniach Młodych dostępne są na stronie: http://karmel2016.com/

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

Narodzić się wraz z Nim do życia w miłości

BNar

 

24.12.2015

 

"Bogaty w Miłosierdziu swoim Bóg jest Tym,

Którego objawił nam Jezus"

Święty Jan Paweł II

 

Nasi Kochani Przyjaciele i Dobroczyńcy!

 

W Roku Wielkiego Jubileuszu Miłosierdzia pragniemy Wam życzyć, by zbliżający się Czas Świąt był okazją, do rozpoznania w Maleńkim Jezusie Oblicza Boga, Którego Miłosierdzie nie zna granic.

 

Niech każdy z nas doświadczy, że oto przyszedł na ziemię Ten,  Który zechciał przyjąć ludzkie ciało, złączyć się z nami w naszym cierpieniu, zranieniu i śmierci, wziąć je na Siebie, uleczyć i zbawić.

 

Zawierzamy Was wstawiennictwu Maryi. Niech Jej czuła i wierna Obecność pomaga Wam odczytywać w Waszej historii życia i zawiłości dziejów - Miłosierdzie Boga, które trwa nieodwołalnie, z pokolenia na pokolenie.

 

Dużo radości, pokoju, dobrych spotkań z Najbliższymi!

 

 

Oto ON! Oto nadchodzi!

BN

 

22.12.2015

 

Wypełnia się już czas Adwentowego Oczekiwania - wszytskich, którzy pragną wraz z nami Świętować Boże Narodzenie zapraszamy na Eucharystie do naszej klasztornej kaplicy:

 

Msza Święta Pasterska o północy,  natomiast w I i II Dzień Świąt (tj. 25 i 26 XII) o godzinie 10.00

 

I jeszcze życzenia Bł. Elżbiety oo Trójcy Świętej: "Niech Dziecię Jezus znajdzie w naszych sercach miejsce odpocznienia i radości, i niech się tam ukryje na zawsze!"

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...