Aktualności

Na wieki będę wielbić Twą miłość i wierność

 

naw

 

14.09.2017

 

Dzięki otwartości tak wielu z Was, którzy nie pozostaliście obojętni na naszą prośbę o modlitwę i wsparcie, możemy cieszyć się pracą remontową naszego domu, posuwającą się w zawrotnym tempie :)

 

Bardzo cieszymy się z tego, że nasz dach został już przykryty papą i pojawiające się opady nie grożą nam już zalaniem. Trwają parce remontowe uszkodzonej w wielu miejscach konstrukcji dachowej i poszukiwania odpowiedniej blachy, którą dach zostanie pokryty. Osuszamy zalane pomieszczenia, które od nadmiaru wilgoci zaczęła pokrywać pleśń. Przed nami malowanie, i dokładny remont chóru zakonnego, w którym się modlimy - niestety woda uszkodziła nasz parkiet.

 

Wytrwale porządkujemy ogród. Ścięte drzewa i gałęzie są już wywiezione, wczoraj to samo spotkało "góry" uzbieranych korzeni. Powoli - w dużej mierze z otrzymanych krzewów - robimy pierwsze nasadzenia. Projektujemy na nowo wygląd naszego ogródu i planujemy zakup drzew, które osłonią nas od ulicy i sąsiedztwa pobliskiego osiedla...

 

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć

 

Gwałtowna wichura

UWAGA! Poniżej krótka relacja z pierwszego tygodnia po nawałnicy

 

naw

15.08.2107

 

Wielka nawałnica przechodząca przez Polskę nawiedziła Gniezno nie omijając Karmelu, doświadczając i nas, jak wielu innych: zniszczeniem, powodzią, mniejszymi i większymi stratami.

 

Przed nami więc dużo pracy i ogromne inwestycje: wymiana dachu, obsuszanie pomieszczeń, malowanie, porządkowanie ogrodu, nowe nasadzenia.

 

Jedna część naszego domu została zupełnie bez dachu, pozostałe, w wielu miejscach, mają go silnie uszkodzony, woda zalewała nas i "od góry" i "od dołu" wlewając się przez drzwi i okna. Cele i nowo wykończona pustelnia są zalane, podobnie chór, w którym się modlimy.

 

Ogród i nasze wieloletnie drzewa - powyrywane z korzeniami, powywracane, została niewielka ich część z małymi krzewami.

 

Każdemu kto chciałby nas wspomóc finansowo już teraz dziękujemy obiecując pamięć               w modlitwie.


Podajemy nasze konto:

 

09 2030 0045 1110 0000 0044 6240  lub 69 2030 0045 1110 0000 0190 0160

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Przejście Pana

18.08.2017

 

Tak, jak mówi Pismo - po nawałnicy przychodzi Pan w szmerze swego łagodnego powiewu (patrz 1 Krl 19,11) i tego właśnie obecnie doświadczamy!

 

Pomimo trudu związanego z porządkowaniem, sprzataniem, planowaniem, przenosinami do innych pomieszczeń, by mieć - w sensie dosłownym - dach nad głową - Bóg po raz kolejny daje nam dowody Swojej Delikatności, Dobroci, Wierności i Miłosierdzia.

 

A to wszystko dzięki WAM!

 

Dzięki modlitwie, która płynie do Nieba, w naszej intencji, z tylu miejsc w Polsce i za granicą!

Dzięki wielu słowom wsparcia, życzliwości, zapewnienia o pamięci o nas!

Dzięki naszym Przyjaciołom, którzy doradzają, wspierają dobrym słowem i swoimi kompetentnymi sugestiami.

Dzięki niezmiernie ofiarnej pomocy strażaków zarówno tych z jednostek zawodowych, jak i z ochotniczych!

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, którzy już zaczęli wspierać nas ofiarami pieniężnymi!

 

I dzięki wielu osobom, które zupełnie bezinteresownie już od tygodnia poświęcają swój czas, energię, by przyjść i pracować razem z nami: pomimo upałów, czasu osobistych wakacji, pomimo chorób czy innych obowiązków zawodowych i rodzinnych - często do późnych godzin wieczornych - nie żądając w zamian nic! JESTEŚCIE WSPANIALI!

 

Właśnie to wszystko jest dla nas Przejściem Pana!

 

Brakuje słów, by opisać nasze wzruszenie, podziw i wdzięczność!!!

 

ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA

 

Narodziny

l

 

24.06.2017

 

Wielka radość "Powtórnych Narodzin"

 

W Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24 VI - nasza siostra Maria Lucyna od Chrystusa Zmartwychwstałego złożyła swoją Profesję Uroczystą i narodziła się dla Karmelu i dla Jezusa - jako Jego Oblubienica - już na wieki!

 

Wielka to dla nas radość i jak mówił w homilii o. Wojciech Ciak - karmelita bosy: "znak nadziei".

 

Tego dnia spotkały się ze sobą trzy ważne tajemnice.

 

Ukryte Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, które w Roku świętowania 100-lecia Objawień Fatimskich niesie ze sobą szczególne przesłanie. Jak wspomniał o. Wojciech: Fatima zobowiązuje nas do tego, by dostrzec ból Boga odrzuconego przez ludzi.

 

Wątek Jana Chrzciciela, który pokazuje nam, że człowiek sam z siebie nie może się oczyścić i potrzebna jest otwartość serca, by Boży Baranek mógł tego dokonać. Jan Chrzciciel wskazuje na Jezusa, ukazuje, jak być wiernym do końca.

 

I oddanie siebie samej przez Profesję Uroczystą - s. Lucyny.

 

Wczytując się w historię jej życia, którą zechciała  podzielić się również z Wami - poprzez naszą stronę, wszyscy możemy wraz z s. Lucyną świętować nie tylko wierność Boga, Który prowadzi, Który chce uczynić człowieka szczęśliwym już tu na ziemi, ale owoc całej jej drogi, zmagania i walki dopełniony w odpowiedzi jaką na zaproszenie Boga, daje człowiek, a którą są wieczyste zaślubiny.

 

 

Teraz czas na s. Lucynę...

l

 

16.06.2017

 

Pozdrawiam wszystkich naszych Bliskich, Przyjaciół i Dobroczyńców! Chcę podzielić się z Wami moim szczęściem i wielką radością! Dnia 24 marca tego roku, na kapitule siostrzanej została przyjęta, potwierdzona i przypieczętowana przez Wspólnotę Kościoła, moja prośba o złożenie Profesji Uroczystej. Oznacza ona życie w całkowitym oddaniu się Chrystusowi Oblubieńcowi na całą wieczność poprzez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, zachowując z sercem wielkodusznym Regułę i Konstytucje Mniszek Bosych Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 

Jak to się stało, że znalazłam się w Karmelu? Historia jest długa, ale postaram się choć pokrótce Wam ją przybliżyć. Pochodzę z małego, bogatego w tradycje, górnośląskiego miasteczka Mikołów, z parafii pw. Św. Wojciecha. Jako młoda, wzrastająca osoba brałam czynny udział w krzewieniu kultury, działając w zespole muzyki dawnej, który miał swoją siedzibę w moim mieście. To był dla mnie wielki dar, ponieważ rozwinęła się przez to moja wrażliwość muzyczna i artystyczna. Udzielałam się także we wspólnocie Ruchu Światło ? Życie działającej w naszej parafii. Tam zaczęłam przybliżać się do Jezusa przez budowanie osobowej relacji z Nim. W tym też okresie wzrastania, Pan powołał do Siebie mojego ojca. Było to trudne i bolesne doświadczenie. Mimo tego od tej pory czułam, że jestem bliżej nieba, a Bóg jest rzeczywiście moim Ojcem. Pierwsze wezwanie do życia zakonnego usłyszałam przed maturą, gdy byłam na dniach skupienia przed tym egzaminem. Jednej nocy przebudziłam się i miałam w myślach te słowa Ewangelii: ?Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo?. Odtąd zrozumiałam, że Pan wzywa mnie na tę drogę. Tylko nie wiedziałam jeszcze: gdzie? W jakim zakonie?

więcej

Poślubiona na wieki

mi08.06.2017

 

Radujemy się wielce łaską życia i powołania naszej Siostry Miriam od Ducha Świetego.

Polecamy ją gorąco Waszym modlitwom, by mogły się wypełnić pragnienia jej serca, z pewnością miłe Jezusowi:

 

"Chciałabym głosić światu Ewangelię przez trwanie w zjednoczeniu z Jezusem na modlitwie, wsłuchując się w Jego Słowo, w Jego pragnienia i Jego wolę. Aby w moim życiu objawiło się życie Jezusa, abym otoczyła Go chwałą tak, jak On otoczył nią Ojca. Najpierw przyjmując prawdę, że On pierwszy mnie umiłował zbyt wielką miłością, ofiarował swe życie umierając za mnie na krzyżu i zmartwychwstał dla mojego usprawiedliwienia.

 

Zrodzona w wodach chrztu świętego, obmyta Jego Krwią, przyjmując Jego Miłość, którą tak hojnie wylewa przez Ducha Świętego. Będąc Jego Przyjacielem oddawać życie w codzienności za siostry, które daje mi Pan.

 

Choć jestem świadoma mojej słabości i bezsilności ufam Duchowi Świętemu, Który ma moc dać mi naturę Chrystusa i uzdolnić mnie, abym ogołocona z siebie mogła kochać w prawdzie, przebaczać i łamać swoje życie, aby świat miał życie i poznał Boga.

 

W ten sposób będę płodną Oblubienicą, która przynosi zagubione dzieci Ojca na łono Matki Kościoła".

 

Zaparszamy do naszej Galerii zdjęć i na stronę Archidiecezji :)

 

 

Oddajemy głos Siostrze Miriam...

 

29.05.2017

 

,,Wszystkie moje źródła są w Tobie, Panie" (Ps 84).

 

Z wielką radością chciałabym zaprosić wszystkich do włączenia się w naszą pieśń uwielbienia Pana, który jest źródłem wody żywej. Rozlewa wody po spragnionej glebie i zdroje po wyschniętej ziemi. Pragnącemu daje darmo pić ze źródła wody życia otwierając swój bok, z którego wypłynęła krew i woda. Równocześnie będąc pragnieniem miłowania nie waha się z prostotą prosić: daj mi pić...

 

Dzielę się moją radością, że moje pragnienie spotkało się z gorącym pragnieniem Jezusa i odpowiadając na Jego miłość złożę wieczystą profesję 4 czerwca podczas Eucharystii o godz. 11.00 w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.


Pieśń mojego życia zaczęłam śpiewać wraz z Niepokalaną, moją Patronką, od dnia narodzin w Roku Maryjnym (1987). Przyobleczona w Chrystusa, dzięki łasce chrztu świętego w święto pierwszego męczennika św. Szczepana ufam, że podobnie jak on będę mogła świadczyć o miłości Ojca przez całe swoje życie.

 

Mieszkałam w małej wsi Kocanowo, niedaleko Pobiedzisk, między Poznaniem, a Gnieznem. Wzrastając w rodzinie rolniczej spotykałam Boga w pięknie przyrody, wśród łan zbóż i pól truskawkowych. Na pieszych pielgrzymkach do Maryi Matki Jasnogórskiej zobaczyłam jak Ona wskazuje na swojego Syna. Wierzę głęboko, że za Jej przyczyną doświadczyłam łaski spotkania z żywym Jezusem obecnym w Eucharystii.

 

Tak jak Samarytance Jezus dał poznać swoje pragnienie, aby Go przyjęła, tak i ja słyszałam w sercu wołanie Jezusa: daj mi pić... Poruszało mnie bardzo, że Ten, Który jest Miłością jest niekochany. Ma tak mało prawdziwych przyjaciół ufających Jego dobroci. Samotny, zmęczony siedział przy studni mojego życia i prosił mnie o miłość. W głębi serca czułam, że odpowiadając na Jego pragnienie sama zostanę nasycona i szczęśliwa... Zaufałam i nie zawiodłam się.

 

 

więcej

Z dawna Polski Tyś Królową Maryjo

Maryja

 

3.05.2017

 

"JA JESTEM KRÓLOWĄ POLSKI. JESTEM MATKĄ TEGO NARODU, KTÓRY JEST MI BARDZO DROGI, WIĘC WSTAWIAJ SIĘ DO MNIE ZA NIM I O POMYŚLNOŚĆ TEJ ZIEMI BŁAGAJ NIEUSTANNIE, A JA CI ZAWSZE BĘDĘ, JAKOM JEST TERAZ, MIŁOŚCIWĄ" - Vita Padre Julii Mancinelli, p. 116-117.


"Wszystko postawiłem na Maryję - i to Jasnogórską. Nosiłem się z zamiarem wstąpienia do zakonu paulinów i poświęcenia się pracy wśród pielgrzymów. Ojciec Korniłowicz, mój kierownik duchowy, oświadczył mi, że to nie jest moja droga. Ale nie przestałem myśleć, że życie moje musi jednak iść drogą maryjną, jakkolwiek by płynęło...

 

... Bodaj nigdy tak dobitnie jak teraz nie uświadomiłem sobie tego, jak potężna jest Wola Boża, by Jasna Góra była Stolicą Chwały Bożej, która rozlewa się na Polskę przez dziewicze dłonie Pośredniczki Łask wszelkich. Bodaj nigdy jak teraz nie widziałem tego tak jasno, że Wolą Ojca Narodów jest, aby naród polski był zjednoczony przez Jasną Górę i by tutaj się odnawiał i krzepił. Tej Woli Bożej nikt nie zdoła złamać, o czym świadczą wieki naszego trwania na Jasnej Górze, bardziej jeszcze niezłomnego niż mury i wały obronne" - Stefan kard. Wyszyński.

 

Warto wiedzieć - zobacz

 

Zaśpiewajmy dziś wspólnie...

 

 

Święty Józef - Patron naszych trudnych czasów

jozef

 

1.05.2017

 

"Świętego Józefa bardzo kocham do tego stopnia, że nie mogę zacząć dnia, ani go skończyć bez pierwszej i ostatniej myśli, która by nie była zwrócona ku niemu" Św. Jan XXIII.

 

 

O Świętym Józefie myśli kilka - zobacz

 

AKATYST KU CZCI ŚWIĘTEGO

 

 

Warto wiedzieć:

 

Sanktuarium Świętego Józefa w Wadowicach - zobacz i posłuchaj

 

Cudowny Obraz Świetego Józefa w Krakowie - przeczytaj

 

Bazylika Mniejsza Świętego Józefa w Poznaniu - posłuchajzobacz

 

Poczytaj o Świetym Józefie w Karmelu :)

 

 

Błogosławionej Paschy

wielk

 

12.04.2017

 

"Maryjo! Niech w dziejach świata ujawni się raz jeszcze

nieskończona moc zbawcza Odkupienia: moc Miłosiernej Miłości!

Niech ona powstrzyma zło!

Niech w Twoim Niepokalanym Sercu ukaże się wszystkim Światło Nadziei" Św. Jan Paweł II

 

 

Kochani nasi Przyjciele!

 

Wkrótce minie 100 lat od Objawień w Fatimie.                                                                                         Szukamy więc w tym wydarzeniu światła, wskazówki, myśli, która oświeci cały obecny rok, a w szczególności nadchodzące Święta Paschalne.

 

J. Kard. Ratzinger będąc Prefektem Kongregacji Nauki Wiary mówił, że "<kult> Niepokalanego Serca Maryi oznacza zbliżenie się do takiej postawy serca, w której Fiat - <bądź Wola Twoja> - staje się centrum kształtującym całą egzystencję".

 

Maryja jest Tą, Która Wolę Boga wypełniła do końca. Ewangelia ukazuje Ją - zasłuchaną w Słowo Pana, dającą się Jemu prowadzić, aż pod Krzyż, który wydaje się być końcem wszystkiego. Ale nie jest!

 

To TUTAJ - pod Krzyżem Swojego Syna -  chce nas nauczyć drogi zawierzenia, która przez śmierć przeprowadza do Życia.

 

Niech orędzie z Fatimy uczy nas, że serce otwarte na Boga "jest silniejsze niż karabiny i oręż wszelkiego rodzaju".

 

Życzymy PASCHY, Która umocni naszą nadzieję i napełni serca wiarą w dokonane już ZWYCIĘSTWO PANA!

 

Pamiętajace w modlitwie - Wasze siostry karmelitanki

 

 


Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...